אלכסה דול מאשדוד היא ללא ספק מטאור של הצלחה- האינסטרגם שלה עטור עוקבים, היא מטיילת ועושה קמפיינים ברחבי העולם ומדלגת מחופשה לחופשה. תחילת דרכה בעולם הדוגמנות הגיעה דווקא בזכות אמא שלה שזיהתה בבתה פוטנציאל, כשהייתה בתיכון שלחה אותה לתחרות "נערת הזוהר של אשדוד" בה זכתה במקום השני ומשם הכל התגלגל… אבל חייה לא תמיד נראו כך... 

השבוע, היא דיברה בתוכנית "אנשים" על אשדוד, העיר בה גדלה ואליה עלתה מאוקראינה, המצב הכלכלי הקשה בבית, היחס של הוריה לפרסום לו זכתה לפני שנים ספורות בלבד וכן על מעמדה בארץ כעולה חדשה וכמי ששייכת למשפחת מהגרים שמנסה להתאקלם בישראל.

"הייתי ילדה שחוזרת כל יום מבית הספר, מכינה שניצל תירס במיקרו, עושה שיעורים לבד כי ההורים חוזרים רק לקראת הערב כי הם עובדים בשתי עבודות כי מדינת ישראל היא לא מדינה קלה לעולים. הייתה הרבה גזענות כלפי בתור עולה  והוסיפה כי היו מכנים אותה "הרוסייה הזונה". היו פשוט מציקים לה.

אלכסה דול (24) פרצה אל התודעה של כולנו בשנת 2014 כשהשתתפה בתוכנית הריאליטי "המירוץ למיליון" יחד עם בן זוגה לשעבר היהלומן רז זלצרמן. מאז הספיקו השניים להיפרד ודול הצליחה להגשים את חלומה הגדול והפכה לדוגמנית בינלאומית מבוקשת.

היא כיכבה באתר המבוקש של ה"ספורט אילוסטרייטד", הצטלמה לקמפיינים עתירי תקציב ובארץ היא הפרזנטורית של רשת ההלבשה התחתונה "גו אנדר" ושל פרויקט הנדל"ן היוקרתי של גינדי. השמועות מדווחות שבין הטיסות הרבות והמסיבות הנחשקות בהן היא מבלה כבר הספיקה להתחבר ללאונרדו דקפריו, ג'רארד באלטר וג'סטין ביבר. כיום היא גרה במנהטן שבניו יורק והכל נראה ורוד. אבל מי שמכיר אותה היטב יודע שהיא פרפקציוניסטית שממש לא מסתפקת במקום אליו הגיעה, אולי משום המקום ממנו הגיעה.

בראיון שהעניקה לרותם איזק בתוכנית "אנשים" בערוץ 2, פתחה את הלב וסיפרה שעלתה לארץ מאוקראינה יחד עם הוריה כשהייתה בת 3 ומאז חוותה קשיי קליטה כעולה חדשה. הילדים בשכונה היו מקללים אותה וקוראים לה "רוסיה זונה" וכשהייתה מגיעה לגן השעשועים כולם היו בורחים ואומרים לאחרים "אל תשחקו עם הרוסיה". 

כשהגיעה אל אזור ילדותה במהלך צילומי התוכנית "אנשים" התחילה מיד לבכות כאשר ראתה שמתחת לבניין בו התגוררה מרוסס היום גרפיטי שאומר "אל תוותרו על החלומות שלכם", ברגע הזה היא מבינה שלמרות כל הקושי שחוותה – לא וויתרה על עצמה וניצחה. לאיזק היא מספרת שרק כאשר שיחררה את הכעסים התחילה להתקדם בחיים.

צילום: עמוד האינסטגרם של אלכסה דול

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו