איך עושים זאת מבלי להיקלע להוצאות מיותרות? בעזרת יצירתיות, חשיבה פרקטית והשקעה במקומות הנכונים, ניתן לעצב את המשרד בזול ולהגיע לתוצאה נהדרת ומקורית. כך עושים את זה נכון.

הגדרת חללים

הגדירו את החללים שלכם ותנו מקום לכל אחד מהם לפי כמות האנשים הצפויה בו ואופן ותדירות השימוש בו. יש צורך להקצות חלל מסודר למשרדי העובדים, למשרדי ההנהלה, לפינת הקפה וגם ללובי הכניסה. חשוב להפריד בין חללי העבודה הדורשים שקט וריכוז לבין חללי הפנאי והאווירה. חלוקה פנימית הגיונית תשרת הן את העובדים שלכם והן את הלקוחות הפוקדים את המתחם. כדי לחסוך בעלויות, ניתן להפריד את חללי העבודה על ידי הצבת קירות זכוכית בין החללים השונים. שיטת עיצוב זו פופולרית מאוד כבר שנים ארוכות (open space) והיא מאפשרת לכם ניצול שטח רב יותר בעלות נמוכה יחסית.

עיצוב תאורה מחמיאה הוא אספקט חשוב בעיצוב הכללי של המשרד, ברם מדובר בהוצאה לא קטנה. כדי לחסוך בהוצאות, ניתן להשתמש בגופי התאורה הקיימים במשרד ולהוסיף אליהם גופי תאורה נוספים ומחמיאים, רצוי עומדים, שימשכו את הפוקוס אליהם.

עיצוב הריהוט במשרד

הריהוט במשרד צריך להיות נוח, פרקטי ולהתאים לחלל הכללי מבחינת הגודל והעיצוב. המחירים למערכות הישיבה הם מגוונים ותוכלו למצוא את הרהיט המתאים ביותר מבחינת הרוח העיצובית, הגודל וכמובן – המחיר. יחד עם זאת, בכל הקשור בכסאות לעובדים, כדאי לא לחסוך ולבחור בכסאות גב אורטופדיים, שישמרו על גבם היקר של העובדים שלכם.

מומלץ לקבל הצעת מחיר עבור כלל הריהוט הנצרך במשרד. ישנן חברות רבות המתעסקות עם ריהוט למוסדות וישמחו לתת לכם מחיר משתלם יותר במידה ומדובר בקניה מרוכזת.

פינת קפה אישית

פינת הקפה היא המקום של העובדים שלכם להירגע, לאגור כוחות וליהנות משיחה בטלה באמצע יום עבודה עמוס, ולכן חשוב לעצב אותה באופן מזמין ונוח. תוכלו ליצור יום כיף סביב העיצוב בו העובדים עצמם מעצבים את החלל והופכים אותו לאישי עבורם. בנוסף, אם תדמית המשרד חשובה לכם והעובדים שלכם חשובים לכם, פנקו אותם במכונת קפה. מכונת קפה למשרד לא חייבת להיות הוצאה גדולה במיוחד, אך חשוב לבחור אותה בקפידה, כדי שתשרת אתכם נאמנה לתקופה ממושכת.

הרושם הראשוני המתקבל על העסק שלכם יווצר בעת הכניסה למשרד, לכן חשוב שהוא ישדר סדר וארגון ויהיה מצויד בכל הדרוש לקיומו של משרד תקין. בחרו בציוד טוב (ולא בהכרח יקר), הוציאו היכן שצריך, חסכו במקומות שניתן, ועצבו את משרד חלומותיכם. 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו