מהפכת הקניות באינטרנט מגיעה אלנו בקצב מהיר יותר מהצפוי - בבדיקה שנערכה ע"י המועצה לצרכנות בין ארבעה אתרי אינטרנט של ארבעת הרשתות הגדולות הסתבר כי: אתר הקניות זול יותר (או שווה ערך) לסניף הרשת בממוצע.

בנוסף - סקר מחירים בין הסופרים הגדולים בעיר מציג פערי מחירים גבוהים מאוד בין הרשתות הגבוהות. 

באינטרנט או בסניף? 

ברמי לוי ובמגה, הסל שנרכש באינטרנט, כולל דמי המשלוח, היה זול יותר מאשר עלות הסל בסניפי הרשת בממוצע. גם בשופרסל און ליין וגם באתר של ויקטורי לא נרשמה עליה. עלות הסל דרך האתר הייתה זהה כמעט לחלוטין לעלות הסל בסניפים בממוצע.

מי שרוצה לחסוך, יכול לוותר על דמי המשלוח על ידי ביצוע ההזמנה דרך האתר ואיסוף עצמי של הסחורה. עלות המשלוחים בכל הרשתות נעה סביב ה-30 ש"ח וייתכן אף שיהיה זול יותר בהזמנה גדולה יותר.

-
מי הזול ביותר ברכישה באינטרנט. 

ארבעת האתרים שנבדקו היו: אתר האינטרנט של רמי לוי, שופרסל און-ליין, אתר האינטרנט של ויקטורי ומגה באינטרנט. הסל שנבדק היה סל אחיד שכלל 30 מוצרים מגוונים.

הרשת הזולה ביותר לקניות באינטרנט היא רמי לוי עם סל בעלות 386 ש"ח.

הרבה מאחור נמצאות שופרסל און ליין והאתר של ויקטורי (438 ו-442 ש"ח בהתאמה) וסוגרת את הרשימה מגה באינטרנט עם סל של 472 ש"ח.

-
דוגמאות:
שישיית קוקה קולה, למשל, נמכרת ברמי לוי באינטרנט בפחות מאשר בסניפים, אולם ברשת ויקטורי תשלמו עליה יותר דרך האתר. קטשופ אסם יימכר במגה באינטרנט בפחות מאשר בסניפים, אולם בשופרסל און ליין הוא יקר יותר. ברוב המוצרים, בעיקר המזון היבש, תמצאו מחירים זהים בין האתר לסניף.

הבדיקה השבועית - מי היקרים ומי הזולים בעיר

השבוע נבדקו סל של 65 פריטים בעלות ממוצעת ארצית של 700 ש"ח תקראו את פערי המחירים בעיר המגיעים לכ 35%!

הסופרים באשדוד ומחיר הסל שנבדק:

רמי לוי  ברחוב היהלומים  -  545 ש"ח 

מחסני השוק. באורגים  -  560 ש"ח 

יינות ביתן. באזור התעשיה הצפוני -   647 ש"ח 

יינות ביתן בסיטי -  672 ש"ח 

יוחננוף בסטאר סנטר - 690 ש"ח 

אושר עד  באזור התעשיה-  706 ש"ח 

שוק העיר בקניון לב אשדוד - 721 ש"ח 

שופרסל דיל בהרצל  -  756 ש"ח 

שופרסל דיל בי"ב - 758 ש"ח 

ויקטורי  מהדרין  - 759 ש"ח 

שופרסל שלי  ברובע י'  - 816 ש"ח 

שופרסל שלי ברובע י"א - 838 ש"ח 

-
הבדיקה הייתה על סל זהה בהסתמך על מידע שנאסף ממאגר המחירים האינטרנטי ומתצפיות שטח. בהתאם לנתונים שהעבירו הרשתות למאגר המחירים האינטרנטי (הופקו באמצעות פלטפורמת פרייסז).

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו