רבי דוד אדרי שהוביל את הערב בירך מיד לאחר תפילת הערבית שהתקיימה במקום ואמר: "סיום בקשות לאחר כל תקופת החורף נזקף לעילוי נשמתו של אליהו בן חמו שהיה סגן ראש העיר אשדוד וממקימי המרכז לפיוט ושירה, ידידי הטוב מנחיל הבקשות רבי מאיר עמר שהיה מוביל את שירת הבקשות לפניי. 

באופן אישי בכל פעם שאשב עם תזמורת כזו נפלאה אזכיר את מורי ורבי ישועה אזולאי ז"ל שממנו למדתי הרבה מאוד סודות במוזיקה האנדלוסית... הייתה תקופה שלא כל כך רצו ללמד ולהסביר... בערב כזה אני מקבל השראה מיוחדת וכן אחד מהאמנים הגדולים של יהדות מרוקו סמי אלמגריבי ז"ל שאין היום אחד שלא קיבל השראה משירתו, צורת הלימוד שלו וכל שהנחיל בנוגע למסורת יהודי מרוקו, השופט חביב עמר שהיה לאחד מהתומכים הגדולים לשירה הזו ולמורשת יהדות מרוקו. 
מודה בנוסף לשני אנשים שהיו "משוגעים לדבר" ובזכותם הוקם המכון לפיוט ושירה והתזמורת האנדלוסית והם ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי ומר מוטי מלכא וכן לידידיי מקסים ממן, משה לחיאני וכן למזכירות צילה והדר ולבסוף לברך שניים שפועלים מתוכינו על מנת שהעסק תמיד יעבוד- רבי גבריאל אלבז ובני היקר רבי אברהם אדרי. אחרונים חביבים הם תלמידי שירת הבקשות, הפיוט והחזנות שמגיעים לומדים וממשיכים להעביר את המורשת". 
לכבוד מסיבת סיום שירת הבקשות הוכנה תוכנייה מיוחדת שכללה פיוטים ומחרוזות מכל גווניה של השירה האנדלוסית. כ-30 פייטנים יחד עם המורה והפייטן רבי דוד אדרי נסובו לשולחן המרכזי והובילו את הערב בפיוט ושירה בליווי אנסמבל מטרוז לוד. כמו כן, כיבד את הערב בנוכחותו הפייטן הבינלאומי בינימין בוזגלו. 
מוטי מלכא בירך ואמר: "תודה רבה לרבי דוד אדרי ממנחילי שירת הבקשות, החזנות והמורשת של הפיוט של יהודי מרוקו. אנחנו צריכים לדעת להכיר את הטוב וזכינו בך. זה האירוע היחידי של מורשת, תרבות ופיוט שמתנהל כסעודת מצווה במשמעות של אדרת מלך. חלק גדול מהשמחה והצלחתה זה הקהל שמגיע ולקהל שנמצא פה השנה מגיעות מחיאות כפיים". 
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו