עיצוב חדרי שינה היא סוגיה מורכבת שמחייבת התייעצות עם אנשי מקצוע. זהו אחד החדרים החשובים בבית, בלי שום קשר לעובדה שאנחנו מבלים מעל שליש מחיינו בשינה. העיצוב של החדר משפיע על איכות החיים, על מערכת היחסים הרומנטית עם בני הזוג ועל האופן שבו נתעורר בבוקר. מכל זה קל להבין מדוע כדאי להשקיע בעיצוב של החדר, אך חשוב לא פחות גם לדעת איך עושים זאת בצורה נכונה.

הנה למשל 7 סגנונות עיצוב לחדרי שינה ומאפיינים בולטים שלהם:

1. הסגנון הרומנטי

כדי להשיג מראה רומנטי בחדרי שינה ניתן להשתמש בוילונות קטיפה, טפטים לקירות ומיטת ברזל. המיטה היא הרהיט הכי דומיננטי בחדר, לכן כדאי להשקיע בעיצוב שלה באופן שיעביר מסר רומנטי ויוצא דופן.

2. הסגנון היוקרתי

את הסגנון היוקרתי משיגים באמצעות שילוב נכון בין רהיטי מתכת, זכוכית ומראות. כדאי גם להשקיע במצעים איכותיים למיטה ולהשתמש בבדי תחרה או כותנה. הסגנון היוקרתי מתאים לכל סוגי חדרי השינה והוא יכול גם לעזור בעיצוב דירות קטנות של בני זוג צעירים.

3. סגנון וינטאג'

סגנון וינטאג' נשען רובו ככולו על שימוש ברהיטי עץ ובפתרונות עיצוב עתיקים. את הסגנון הזה אפשר להשיג עם רכישת רהיטי יד שנייה או שימוש בחפצים שזרוקים בבית של סבא וסבתא. סגנון וינטאג' אמנם לא מתאים לכולם, אבל הוא בהחלט מקל על יצירת אווירה ייחודית בתוך חדרי שינה להורים וילדים.

4. הסגנון המסורתי

הסגנון המסורתי של עיצוב חדרים מתכתב עם הסגנון הכפרי בעיצוב מטבחים. גם כאן משתמשים בעיקר ברהיטי עץ, אך גם בפתרונות תאורה סולידיים ווילונות עדינים להצללה יעילה של חלל הפנים.

5. הסגנון האקלקטי

היתרון בסגנון עיצוב אקלקטי הוא שכל אחד יכול לנצל אותו בצורה שונה. הוא מתאפיין בריבוי צבעים ובשימוש בחומרי גלם מגוונים. זהו סגנון עיצוב שמתאים לחדרים קטנים, בעיקר כי בחדרים גדולים הוא עלול להפוך למוגזם מדי. בנוסף, אפשר להתחיל עם כמה אלמנטים אקלקטיים בלבד ולהמשיך עם תוספות לרהיטים חדשים.

6. הסגנון הסולידי

בסגנון הסולידי שמים דגש על שילוב ראוי בין מספר מצומצם יחסית של רהיטים. אפשר למקם מיטה מרכזית, שתי שידות וגוף תאורה עומד כדי לעצב את החדר, או להסתפק במיטה בלבד. הסגנון הסולידי מתאים לחדרים קטנים וגדולים והוא גם משתלם מבחינה כלכלית.

7. הסגנון המודרני

סגנון עיצוב מודרני מדגיש את הפונקציונאליות. בסגנון כזה לא בודקים רק את הדקורציה, אלא גם את הנוחות והנגישות. סגנון עיצוב מודרני אפשר להשיג באמצעות שימוש ברהיטים עם קו מינימליסטי לעין ותוך שילוב טפטים בהירים. 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו