שולה מרגלית, בת 67 אוהבת כל כך את ההתנדבות במד"א. שולה נהגת אמבולנס ונט"ן, חובשת בכירה ופעילה בהתנדבות כבר 10 שנים. "זה נשמע בנאלי, אבל אני כל כך אוהבת להציל חיים".

שולה הגיע להתנדבות במד"א לגמרי במקרה. היא בכלל הייתה מורה לכושר גופני, ולפני 10 שנים, כשהייתה שביתה גדולה של המורים, הבת שלה שהיא מורה, הציעה לה להצטרף לקורס עזרה ראשונה במד"א. "עשיתי את הקורס באשדוד. אתה נדבק בחיידק, זה לא עוזב אותך. זה מדהים. זה קורה גם עם הנוער שמגיע להתנדב ונדבק".

בצוק איתן הייתה שולה הראשונה להגיע להרוג הראשון במחסום ארז. "עד היום אני בקשר עם המשפחה". לאשדוד מגיעה שולה פעמיים בשבוע להתנדב. פעם כנהגת אמבולנס רגילה ופעם כנהגת ניידת טיפול נמרץ. מעבר להתנדבות הקבועה, היא דואגת גם לסייע איפה שצריכים אותה, ולא רק באשדוד.

"הייתי בהרבה מאוד מקרים מכל הסוגים. ההשתלמות שעשו לנו בחדר לידה בברזילי הייתה חוויה, לילד שלוש תינוקות. ההשתלמויות של מד"א, ממש צריך להסיר את הכובע. כל השתלמות יותר יפה ומושקעת מהשניה".

את שולה הגיל לא יעצור. היא מתכוונת להמשיך להתנדב עוד שנים רבות ככול שתוכל. "אין לי בעיה לעלות עם הציוד לקומות גבוהות. כל בוקר אנחנו עולים ארבע קומות עם הציוד, זאת התעמלות הבוקר שלי".

מעבר להתנדבות במד"א, שולה מפעילה קבוצות תמיכה, ובנוסף היא צלמת מוכשרת, שחלק מתמונותיה כבר הופיעו כאן אצלנו באשדוד נט.

על אות ההצטיינות שקיבלה, נכתב: "על הצטיינות יתרה, עשייה מבורכת, חריצות, מסירות והתמדה".

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו