מכבי בנות אשדוד עשתה בשני בערב צעד חשוב בדרך לגמר הפלייאוף, עם ניצחון 77-64 על בנות הרצליה שהעניק לקבוצה יתרון 2-0 בסדרה.

אשדוד שוב הוכיחה שאם היא מתעסקת בכדורסל נטו, קשה מאד לעצור אותה, כאשר הסגל בריא והקבוצה מגיעה מכוונת מטרה ומפוקסת, אשדוד היא הקבוצה הטובה בליגה, אולי גם מעל רמת חן. 

אשדוד כאמור, הגיעה ממוקדת ופתחה את המשחק בסערה כאשר ירדה לרבע הראשון ביתרון דו ספרתי מבטיח של 11 נקודות, הרצליה הצליחה להתאושש ולא אפשרה לאשדוד לברוח, אך הפער הדו ספרתי נשמר עד לסיום.

האלופה ממשיכה לשייט בדרך לגמר שמיני ברציפות עם ניצחון גדול ומשכנע ו-0:2 מבטיח בסדרה.

טיפאני ג’קסון הובילה את האלופה עם 25 נקודות ועשרה ריבאונדים, רנרה טיפאני הייז קלעה 19 נקודות משלה ושי דורון תרמה 13 נקודות.  

בדיוק לפני שנה בנות הרצליה עלתה ל-0-1 בחצי גמר הפלייאוף מול מכבי אשדוד וקיוותה לעשות היסטוריה ולהעפיל לגמר.

אלא שלאשדוד היו תוכניות משלה - היא ניצחה בשלושת המשחקים הבאים בהפרש ממוצע של 29 נקודות. אחרי 0-3 בעונה הרגילה נפגשו שתי הקבוצות שוב בחצי הגמר.

במשחק הראשון אשדוד ניצחה ב-24 הפרש ואת המשחק השני, הערב לעיני 500 צופים באולם היובל, היא הכריעה כבר בפתיחה עם ריצת 2-16 בדרך ל-64-77 ו-0-2 בסדרה.

הפער בין הישראליות היה ידוע לפני הסדרה. שי דורון קלעה לבדה 13 נקודות מול 15 של כל הישראליות בהרצליה.

הרצליה בנתה על יתרון מסוים ברמת הזרות, אך המציאות היתה רחוקה בהרבה. טיילר היל יכולה להתהדר ב-24 נקודות כולל 6 שלשות, אבל היא פשוט לא מנהלת את המשחק, כשרשמה חמישה אסיסטים.

אימאני סטאפורד עשתה 14 נקודות, 12 ריבאונדים ושלוש חסימות, אבל לא ברור איך שחקנית בגובה 2.01 מ' מחטיאה כל כך הרבה ליי-אפים מתחת לסל.

איפה היא ואיפה טיפאני ג'קסון, שנתנה הופעה מלכותית כמו בימים הגדולים – 25 נקודות ועשרה ריבאונדים. בכלל, הקבוצה של עדן ענבר הרבה יותר מאומנת מזו של גלעד כץ – 11-21 באסיסטים.

ביום חמישי תארח אשדוד את המשחק השלישי בסדרה, ממנו היא יכולה להעפיל ישר לגמר. עדן ענבר מאמן אשדוד אמר בסיום: "הרצליה קבוצה מצוינת. הסדרה רק התחילה ואני שמח מאוד על הניצחון. המשחק בחמישי הוא סיפור חדש לגמרי".

צילום: מנהלת ליגת העל נשים

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו