מכבי בנות אשדוד פתחה את סדרת הפלייאוף בחצי הגמר מול בנות הרצליה בניצחון ביתי שהעלה אותו ל- 1-0 בסדרה. ואם המשחק הראשון מרמז על ההמשך, מצפה לנו סדרה קשה ופיזית מאד.

המשחק הראשון היה צמוד ברובו ופיזי מאד, על גבול האלים. אבל פלייאוף זה פלייאוף והמשחק יהיה שונה לגמרי מהליגה הסדירה. באשדוד כבר היה מי שדאג להזכיר שבמשחק הליגה אחרון בעונה הסדירה באשדוד בין השתיים טפיאני ג'קסון שברה את היד.

וכדי לקבל מושג לגבי הפיזיות, רוני בן נון שחקנית אשדוד נפצעה במהלכו ופונתה לבית החולים עם חתך במצח.

בנות הרצליה דווקא פתחו טוב ועלו ליתרון 8:11 במהלך הרבע הראשון, אבל ריצת 0:11 של אשדוד הפכה את התוצאה. הרבע השני היה העתק כמעט מדויק של קודמו, כשריצת 0:10 של הבנות של עדן ענבר קבעה יתרון.

תשע נקודות רצופות בפתיחת המחצית השנייה הפיחו תקוות על הספסל של הרצליה מה שכנראה הרגיז את אשדוד, שמשם ועד לסיום הרבע שוב פתחה מבערים, רצו 6:17, וסיימו אותו ביתרון 16.

עשר הדקות האחרונות היו לפרוטוקול בלבד, כשהיתרון של הצהובות הלך ותפח עד לסיום – 63:87 ענק. טיפאני הייז קלעה 16 נקודות והובילה שבע שחקניות של אשדוד שקלעו שמונה נקודות או יותר, 17 נקודות של טיילר היל לא הספיקו מנגד. 

ליעד סואץ שחקנית הרצליה, הורחקה לאחר 2 עבירות במתכוון אחת מאוד אגרסיבית כלפי שי דורון. זה לא היה הסוף, קטיה אברמזון מהרצליה וטיה פרסלי מאשדוד התעמתו בניהן והחל מהומה שכמעט נגמרה בתגרה, אלמלא התערבות יתר השחקניות והמאמנים.

על אף התוצאה הגבוהה, אשדוד לא נראתה טובה במיוחד, הרמה במשחק לא היתה גבוהה מצד שתי הקבוצות.

אשדוד רשמה 100% מהעונשין (20/20), 7/12 מחוץ לקשת, 23 אסיסטים ו49.1% מהשדה ולראשונה העונה הקבוצה הביסה את בנות הרצליה, בכל המפגשים העונה האשדודיות ניצחו אך לא עברו את רף 5 נקודות הפרש.

עדן ענבר, המאמן המנצח אמר בסיום: "שמרנו בהגנה טובה, באנו טובים ומוכנים למשחק, יש לנו קבוצה טובה ואם נבוא מוכנים ועקביים אנחנו נהיה בסדר".

על המשחק האגרסיבי אמר: "המשחק היה קשוח, ציפינו לזה, הרצליה קבוצה קשוחה וגם אנחנו צריכים להיות קשוחים ואגרסיביים בסך הכל באנו לשחק כדורסל של פלייאוף".

ביום חמישי הסדרה תגיע להרצליה למשחק מספר 2 בסדרה.

במשחק המקביל, רמת חן הופתעה בביתה לאליצור חולון שגנבה לה את הביתיות. פליאוף חם.

קלעו לבנות אשדוד: רנרה הייז 16 נק', אריקה ווילר 15 נק', קטיה לויצקי 14 נק', טיאה פרסלי 12 נק', שי דורון ונעמה שפיר 9 נק' כ"א, טיפאני ג'קסון 8 נק', מיכל ששון וג'ניפר אן פליישר 2 נק' כ"א.

צילום: לירון מולדבן, מנהלת ליגת העל נשים

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו