המעבר מתבצע, בזכות העובדה שכספות אלקטרוניות נחשבות להרבה יותר משוכללות ובטוחות, מאשר כספות ידניות.

במאמר זה נסקור בקצרה את ההבדל בין שני סוגי הכספות ומתי משתלם לבחור בכל אחת מהן. לפני כן אנחנו נסביר בקצרה, מה הם הפרמטרים שאמורים להשפיע על בחירת כספת לבית או לעסק. מאחר ואנחנו יכולים למצוא דגמים שונים, חשוב מאוד לדעת כיצד בוחרים כספת שתשרת אותנו זמן רב, בצורה יעילה.

לשמחתנו, כיום אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של כספות מסוגים ובגדלים שונים, כל אחת מהן מותאמת לצרכים שעבורם אנחנו מעוניינים להשתמש בכספת. לכן אנחנו יכולים לבחור בצורה ממוקדת את הכספת שלנו. לשמחתנו אנחנו יכולים גם למצוא חברות רבות שמתמחות בייצור ושיווק כספות, אחת מהחברות המובילות בתחום היא סייף כספות, חברה אשר פעילה בשוק משנת 1974 ומציעה מגוון כספות לבתי עסק ולבתי מגורים, הן כספות ידניות והן כספות אלקטרוניות ואחרות.

מה הם הפרמטרים לבחירת כספת לבית או לעסק

כאמור, לבחירת כספת, לבית או לעסק, יש מאפיינים שונים אותם צריך לבחון בשביל לעשות את הבחירה הנכונה, בחלק זה נציג אותם. לפני כן חשוב לומר, יש מי שמעדיף לתת יחס למאפיין אחד על חשבון מאפיין שני, אין בזה שום דבר רע מן הסתם, אך צריך לקחת בחשבון שיש לזה מחיר.

מאפיין ראשון – עצם השימוש – מה הסיבה שלשמה אנחנו מעוניינים בכספת, מה אנחנו מתכוונים לאחסן בתוכה, לשם מה היא אמורה לשמש אותנו.

מאפיין שני – גודל הכספת – הגודל של הכספת ישפיע על המקום בו נוכל ונרצה להציב את הכספת. הגודל יקבע על פי מבנה החדר או החלל בו אנחנו מעוניינים להציב אותה.

מאפיין שלישי – מי אמור להשתמש בכספת – מאפיין זה מתייחס לשאלה, האם זו כספת אישית או כספת שאמורה לשמש את העסק או כל הבית.

מאפיין רביעי – מידת ההגנה שאנחנו זקוקים לה – מאפיין זה תלוי במקום בו אנחנו מציבים את הכספת וכן בערכם של הדברים אשר אמורים להיות מאוחסנים בה. יש מקרים בהן כספות צריכות להיות עם מספר מנגנוני הגנה ויש מקרים שניתן להשתמש בכספת פשוטה.

כל המאפיינים הנ"ל ישפיעו על השאלה איזו כספת הוא נקנה, כמובן שעל שאלה זו נענה גם ביחס לתקציב שעומד לרשותנו.

ההבדל בין כספת ידנית לכספת אלקטרונית

כאמור, ההבדל הגדול בעולם הכספות מתייחס לשני סוגים, כספת ידנית או אלקטרונית.

כספות ידניות בנויות על מנגנון נעילה באמצעות סוגר ידני או באמצעות מפתח. הדוגמא הקלאסית הן כספות עם הגה משולש שמורכב על הכספת וצריך לסובב אותו בצורה מסוימת בשביל שהדלת תיפתח. אנחנו אמורים לזכור מה בדיוק צורת הסיבוב הנדרשת לפתיחת הכספת. כספת ידנית עם מפתח. היא בדרך כלל כספת קטנה יותר, כזו שניתן לשים בתוך מגירה, ארון או כספת ניידת (כמו זו שמשתמשים בה כשעושים עסקים בחוץ). כספת ידנית מתאימה לשימוש ביתי או לעסקים קטנים.

כספות אלקטרוניות-דיגיטליות, מתבססות על נעילה ממוחשבת של הכספת. בשביל לפתוח אותה, יש צורך להקליד קוד או בכספות מתקדמות יותר, הרי שמערכת הנעילה סורקת את האצבע או את העין שלנו, ורק כך היא תפתח. כספת זו מתאימה יותר לשימוש בבתי מלון, עסקים גדולים או לצרכים ביטחוניים ורפואיים.

אם אתם מחפשים כספת אלקטרונית או ידנית, זה הזמן לפנות אלינו, סייף כספות מציעים לכם מגוון כספות לבית ולעסק. ניתן לפנות אלינו בטלפון או דרך אתר האינטרנט, ואנחנו נשמח לעמוד לרשותכם.

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו