ריקרדו פוטורנסקי, נולד בבואנוס איירס ארגנטינה בשנת 1944. את לימודיי התואר סיים בהצטיינות באקדמיה למוסיקה של בואנוס איירס וכן את לימודי המשפטים. בשנת 1973 ממניעים ציוניים טהורים החליט להקים את ביתו בארץ ישראל. נישא ל עו"ד  הלנה פוטורנסקי וכאן בישראל בנה את ביתו עם 2 בנותיו וארבעת נכדיו. זמן קצר לאחר עליתו ארצה עבר להתגורר באשדוד, אז עיר פיתוח קטנה וחמימה.

הוא הקים את תזמורת הנוער העירונית בשנת 1974, תזמורת אשר זכתה להצלחות מרובות ולא אחת קטפה את המקומות הראשונים בתחרויות ופסטיבלים בארץ ובחו"ל וניהל את הקונסרבטוריון העירוני "אקדמא" באשדוד משנת 1984 ועד לפרשתו בשנת 2014.


במשך שנים הוביל את הפרוייקטים הבית ספריים באשדוד מתוך אמונה כי  יש להעניק חינוך מוסיקלי לתלמידים רבים ככל האפשר, ובעיקר לאלה שאין באפשרותם לרכוש אותו בדרכים אחרות, בעיקר בשל סיבות כלכליות. במקביל עבד כעורך דין במסגרת הסנגוריה הציבורית בנושאי נוער.

פוטורנסקי הקים את התזמורת הקאמרית העירונית שברבות השנים הפכה לתזמורת סימפונית מקצועית והיה מנהלה המוסיקלי ומנצחה במשך כעשור.
 

כיום, בפנסיה הוא מנצח על הרכב  "הקאמרטה אשדוד" אך גם עושה את הדבר האהוב עליו ביותר, הוא מנגן ומנצח על הרכב משפחתי המורכב מארבעת נכדיו ושתי בנותיו.

ביום ראשון  19  במרץ, במסגרת פסיפס ישראלי תשע"ז  קיבל ריקרדו  פוטורנסקי את אות יקירי הפיקוח על החינוך המוזיקלי בישראל. 

 

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו