בכדי להבין את החיבור הנהדר בין רן בן שמעון למ.ס אשדוד, כדאי לחזור למוצ"ש, מיד אחרי הניצחון של אשדוד על מכבי פ"ת. בן שמעון התראיין לערוץ הספורט ואמר בין היתר: "אף אחד לא מנצח אותי אות גרפי בכדורגל טניס", לכאורה, משפט שבה לתאר את הקשר שלו לשחקנים, במין אמירה על הדרך, אבל היה שם יותר, הרבה יותר.

בחלק מהקבוצות שרן בן שמעון דיברו על חיברו לשחקנים שלעיתים לוקה בחסר, מעין התנשאות, יהירות, אתם תגדירו, באשדוד נראה שהשחקנים הצעירים התחברו לסגנון של בן שמעון, המעט מתנשא, מעט מתחכם. די מפתיע האמת.

בן שמעון מהרגע הראשון לקח צעד אחורה קטן בהתנהגות הבן שמעונית הרגילה שלו, רצה יותר להבין את השחקנים והקבוצה, להכיר את המערכת, האופי. עכשיו אחרי כמעט חודש וקצת בתפקיד, בן שמעון נראה מחובר לשחקנים, עוקץ אותם לפעמים ויודע להחמיא שצריך.

קחו דוגמא, באחד מאימוני הקבוצה, בן שמעון תרגל הנעת כדור על שטחת קטן, תוך ניצול משחק האגפים שרצה לשפר בקבוצה, אחד משחקני הקבוצה, קיבל כדור ושלח במדויק אל מעבר לגדרות האצטדיון, בן שמעון בלי להתבלבל ענה: "תשתדל בפעם הבאה להכניס את זה בדיוק לחלון, אחרת לא תקבל את חולצת ההרכב".

השחקנים, אהבו את זה, צחקו כולל השחקן המדובר, ובן שמעון הצליח באימון רציני וטקטי להביא קצת מימד של שחרור לאימון.

בכלל בן שמעון מאד מחובר לצד החברתי, זה חשוב לו, הוא אוהב גישה בריאה, חדר הלבשה של שחקנים שמחים וצוחקים ומשתדל לטפל גם בבעיות משמעת בצורה של גיבוש.

גדי קינדה שאיחר בשבוע האחרון לאחד מאימוני הקבוצה הזמין את הקבוצה לארוחה, "מעין עונש חינוכי, קבוצתי מגבש אם תרצו".

בן שמעון ניהל רק משחק אחד כמאמן אשדוד על הדשא, את משחק הבית מול סכנין, בו גם הורחק, מאז הוא ביציע. משם הוא חצי מנהל- חצי מעביר הוראות, אבל הדבר הבולט ביותר הוא הירידה המהירה שלו לכר הדשא ממש בסיום המשחק, בכדי לחבק את השחקנים, לחזק אותם, החיבור שלו לקינדה ואינברום ממש "הדליק" את השניים מחדש.

בן שמעון בכלל אוהב שחקנים מסוגו של קינדה, "איתם אפשר ללכת למלחמה", הוא אמר. מסור, לוחם, נחוש, טכני, קצת "משוגע".

אלא שבן שמעון הביא גם לאשדוד שיפור בצד המקצועי, הוא שינה מערך לשלושה בלמים, אבל גם לפני השינוי, אשדוד החלה ללחוץ גבוה, הנעת הכדור השתפרה ויחד עם ההגנה החזקה, זו קבוצה שתפורה למידות של בן שמעון.

"בן שמעון אוהב מאד קבוצות קומפקטיות, טקטיות, עם הגנה חזקה וזה בדיוק מה שיש באשדוד", סיפר אחד השחקנים השבוע.

אחד מהדברים שבן שמעון זיהה מיד בהגעתו לאשדוד זה בעיית ההתקפה של הקבוצה, אלא שבן שמעון כיוון דווקא למקום אחר, האגפים.

"לאשדוד אין משחק אגפים נכון, כולם משחקים באגף ונכנסים פנימה עם הכדור במקום להכניס כדורים מהאגף למרכז", אמר בן שמעון. הוא ניסה לצוות את מנגה לתפקיד שחקן האגף ואחרי משחק מצוין בחיפה, מנגה נפצע, גם חן עזריאל עוד שחקן שאמור להוסיף מימד התקפי לאשדוד, פצוע ובאשדוד מאמינים שברגע שהשניים יחזרו דברים בהתקפה יראו אחרת.

גם העובדה שקרלו ברוסיץ' במגמת שיפור, העובדה שבנצי מושל נכנס לשחק במקום בן זקן במהלך המחצית השנייה, מראה שלבן שמעון יש תוכנית משחק ברורה.

המעבר לשלושה שחקנים בהגנה, ורביעייה בקישור, שלאינברום וקינדה יש יותר חופש מאחרים יחד עם דן ביטון, הופכת את אשדוד לקבוצה שקשה מאד לשחק נגדה, פיזית, קשוחה, ובעיקר מסוכנת בחלק הקדמי, גם אם היא לא כובשת, כי ברגע שיש שחקנים כמו ביטון, אינברום, דוד וקינדה שיכולים לעשות הרבה נזק ליריבות זה מקל על אשדוד.

ברגע שמנגה ועזריאל יחזרו ויש גם את בקל שחוזר לכושר, כנראה שנראה את אשדוד אפילו יותר טקטית ומשחק בצורה יותר נכונה מבחינתה. לא סתם אשדוד השיגה 6 נק' מה- 7 שלה בחוץ, משחקי החוץ מול קבוצות עדיפות ממנה (חיפה ומכבי פ"ת) זה לחם עבור בן שמעון.

אלא שעכשיו מתחיל הפלייאוף ושם מדובר בסגנון מעט אחר, בו לפעמיים אשדוד פוגשת קבוצות במידה שלה שינסו לסרס אותה כמו שהיא עשתה לאחרות.

רן הביא לנו משהו שהיה מאוד חסר", אומרים במ.ס. אשדוד. "הוא פשוט מאמין בצורה מטורפת ביכולת של השחקנים לנצח בכל משחק והוא מחדיר את זה לשחקנים.

לצאת לחיפה ולפתח תקוה ולחזור עם שש נקודות, זה הישג שבעבר אשדוד לא ידעה לעשות".

"הכל מאוד רציני באשדוד", אמר בן שמעון השבוע לגבי הקבוצה שלו, "המועדון משקיע המון בשביל  שלא נקל ראש, אמשיך לעשות את העבודה שלי כדי שנגיע מוכנים לכל משחק ונעמוד במשימה שלנו.

אני בא עם חדוות עבודה לאמן את החבר'ה הצעירים כאן, בכל אימון יש משהו מאוד מעניין באווירה. השחקנים רוצים ללמוד ולעבוד קשה, יש פה רעב שאני מאוד מתחבר אליו".

מאמן אשדוד, שמרצה עונש הרחקה ולא נמצא על הקווים, תיאר את התחושות מהיציע: "קשה מאוד לעמוד בחוץ, כשאתה לא נמצא על הספסל אתה מרגיש מחובר אבל מנותק. קשה לי לראות קבוצה שאני כל כך רוצה לעזור לא ולא להיות איתה על הקווים. אני נמצא בתקשורת תמידית עם ג'קי בן זקן, אנחנו מסתדרים מצוין".

תמיד הכוח של אשדוד היה בשחקני הבית שלה, הצעירים המוכשרים והאצטדיון הביתי שלה, עכשיו נראה שלאשדוד יש מאמן בקנה מידה שלא היה לה בעבר, מבין כדורגל, טקטין וכשה שמתחבר לשחקנים ויודע לגרום להם ללכת איתו, נדמה שהערך המוסף של אשדוד הוא על הקווים. 

צילום: באדיבות אתר ONE

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו