חברת ג'וני ווקר מסקוטלנד מייצרת וויסקי מסוג בלנדד שמורכב מתערובת של מאלט וגריין. הוויסקי של ג'וני ווקר מיוצר במבשלת דיאג'יו בקילמרנוק, אבל הוא מפורסם בכל רחבי העולם. אחת הסיבות לכך היא ייצור של לא פחות מ-8 סוגי וויסקי. כל אחד מסוגי הוויסקי מיושן כמובן בתוך חביות עץ אלון, אך ההבדלים בין הלייבלים גדולים מכפי שנהוג לחשוב.

יש כמה סיבות בגללן כדאי להכיר את ההבדלים בין הלייבלים של ג'וני ווקר. ראשית, היכרות עם ההבדלים תעזור לכם למצוא משקה מועדף ולהצטרף למיליוני מעריצי וויסקי בעולם. שנית, המאפיינים השונים של הוויסקי משפיעים מטבע הדברים על המחיר ועל הטעם. הדרך היחידה למצוא אלכוהול משובח במחיר אטרקטיבי היא להבין מה מסתתר מאחורי התווית.

ג'וני ווקר רד, בלאק ודאבל בלאק

בקטגוריה הראשונה ניתן למצוא את המותגים הנמכרים של ג'וני ווקר רד לייבל, בלאק לייבל ודאבל בלאק לייבל. רד לייבל הוא הזול ביותר ובו אין דיווח על כמות שנות היישון, לעומת בלאק לייבל שמיושן למשך 12 שנים. ג'וני ווקר  הוא גם המותג הנמכר ביותר בעולם של הוויסקי הזה.

דאבל בלאק לייבל נחשב חדש יחסית והוא מתאפיין בהוספת טעמים חזקים, מעושנים וישנים. מי שלא מכיר מקרוב את הסוגים השונים של ג'וני ווקר יכול להתחיל עם דאבל בלאק ולהמשיך הלאה לטעמים חזקים יותר.

גרין לייבל וסווינג

ג'וני ווקר גרין לייבל מיושן במשך 15 שנים. זהו בלנדד מאלט שמורכב מתערובת של מספר סוגי וויסקי סינגל מאלט, אך ייצורו הופסק בשנת 2011 ובפועל הוא נמכר רק במהדורה מוגבלת.

לצורך השוואה, ג'וני ווקר סווינג הוא וויסקי שגילו אינו מצוין את ההערכות הן שהוא מיושן במשך 17 שנים. חברת ג'וני ווקר עצמה לא מפרסמת לעיתים את גיל היישון בלייבלים מסוימים כדי לשמור על חופש פעולה מסוים ללא מגבלות גיל.

גולד, פלטינום ובלו

הקטגוריה האחרונה היא של לייבלים משובחים במיוחד מבית ג'וני ווקר. כאן אנחנו מוצאים למשל את ג'וני ווקר גולד לייבל, שהוא בן 18 שנים ועומד בשורה אחת עם מותגי וויסקי קלאסיים. ג'וני ווקר פלטינום לייבל גם הוא בן 18 שנים אך שיטת הייצור שלו מעט שונה,.

בראש הרשימה נמצא ג'וני ווקר בלו לייבל שהוא מותג היוקרה של החברה. גילו של מרכיב הבלנד הצעיר בתוך הבלו לייבל לא מצוין על ידי ג'וני ווקר, אך ההערכה היא שמדובר על מרכיבים בגיל שנע סביב 27-60 שנה.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו