נמל אשדוד הפך מזמן לסמל וסימן היכר לעיר אשדוד... בקרוב, יגיע לבתי הקולנוע הסרט "נמל בית" של ארז תדמור בכיכובם של שמיל בן ארי, יורם חטב ועוד רבים וטובים ויתן תמונת מראה לחייו של ימאי בכיר החוזר הביתה אחרי 30 שנה בים ומנסה לבנות את חייו, נלחם במנהיג פועלים נערץ המגן בחירוף נפש על העולם שבנה בנמל לו ולאנשיו. גברים חדורי להט ונשים נחושות חיים ופועלים באשדוד ובלב הפועם שלה, הנמל.

קצת על העלילה:
אהרון אביטן, ימאי קשוח, שב הביתה לאשדוד אחר 30 שנה בים. רוצה מאד לשקם את יחסיו עם בתו ולחיות לצד אמו ונכדתו. הוא מתמנה למנהל מחלקת הים בנמל, שוקע בעבודה, ומנסה להיות אבא ובן וסבא טוב משהיה אחרי שנים של ריחוק פיסי ורגשי. אפילו אהבה הוא מוצא, ילנה - מוכסת נמל יפה שחיצוניותה מסתירה אישה נחושה ושורדת בכל מחיר. 

אבל לצד הרצון העז לחיות סופסוף חיי משפחה ורגש אהרון נחוש גם לפעול בנמל עם אותם עקרונות ברזל שהנחו אותו בים. ומהיום הראשון הוא מוביל בו קו חד של אמינות ומקצועיות. רק שמהר הוא מגלה שהנמל, ככל חיי היבשה, הוא זירה מורכבת של מאבקים ואינטרס ואגו, לצד גילויים יפים של סולידריות וחום ואכפתיות לכל עובד, גם אם סרח.    


אהרון, 'זאב בודד' של שחור ולבן, לא בנוי לפשרות ולוויתורים שמחייב תפקידו. לכן העימות עם רחמים אזולאי - ראש הוועד והאיש החזק ברציפי הנמל - בלתי נמנע. אזולאי אמנם איש עבודה המסור לנמל כמו אהרון, אך הוא גם מנהיג עובדים ברוטאלי שמצפצף על נהלים וסדר ופועל בכל דרך להיטיב עם עובדיו ונגד יריביו. העימות שפורץ ביניהם, סוחף ומטלטל את כל הנמל, וגם פוגע ומפלג את משפחתו של אהרון, שכל כך רצה לקרב ולפייס. 

צפו בטריילר הסרט:

מתי בפעם האחרונה ראיתם בקולנוע סרט עלילתי באורך מלא שצולם בעיר אשדוד? זוכרים דבר כזה? אנחנו לא... לאור האירוע המרגש יונייטד קינג ואשדוד נט מחלקים לכם, גולשי האתר כרטיסים לאירוע טרום הבכורה החגיגי שיתקיים ביום ראשון, בתאריך 19.3.17 בגולובוס מקס באשדוד, בשעה 20.00 במעמד יוצרי הסרט! כמה ימים לפני שהסרט יוקרן בבתי הקולנוע ברחבי הארץ. 

רוצים לראות את הסרט לפני כולם? איך זוכים בכרטיסים?
שלחו לנו תמונות של נמל אשדוד שצילמתם בצירוף שמכם המלא ומספר הטלפון שלכם למייל: [email protected] עד לתאריך 12.3.17. את התמונות נעלה לאתר להצבעה בקרב הגולשים וחמש התמונות שיקבלו את מירב הלייקים יזכו בכרטיס זוגי להקרנה. מוכנים...? 

"נמל בית" - דרמה אנושית ספוגת שמש ויצרים על הרצון להשתייך והכמיהה לבנות בית על קרקע לא יציבה...

צילום: אוהד רומנו / רן מנדלסון

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו