הבוקר שלי התחיל עם שיחת טלפון קשה מאוד של קרובת משפחה שלי, שסיפרה לי שבתה הבכורה נפרדה מהחבר שלה. מבחינת האם, זה היה אסון, כי הילדה היתה כבר בת 35, היא היתה בטוחה שהיא תתחתן עם החבר, תתמסד איתו ותוליד ילדים, אבל בסוף הכל התפוצץ. היא התקשרה אליי כדי להתייעץ איתי מה לעשות, הרי היא יודעת שכשדכנית אני חיה ונושמת את עולם הזוגיות.

"שברו לבת שלי את הלב", היא בכתה לי, "איך אני יכולה לעזור לה להתגבר ולהתקדם הלאה?". כמובן שהרגעתי אותה ואמרתי לה את אחד מהמשפטים שאני הכי מאמינה בהם: "הכל לטובה".

לאחר מכן נתתי לה מספר טיפים שאני תמיד נותנת לאנשים שנשבר להם הלב:
לנתק כל קשר עם האקס - גם אם נפרדתם בידידות, אין שום סיבה שתישארו בקשר. אפילו אם אתם החברים הכי טובים ומשהו לא הסתדר ביניכם מבחינה רומנטית, גם אז לא כדאי להיות בקשר, לפחות לא בהתחלה. זה סתם ימנע מכם מלהמשיך הלאה ולהיפתח אל בני זוג פוטנציאלים אחרים. כשאתם נשארים בקשר עם האקס - זה הופך אתכם ללא פנויים רגשית, בין אם אתם מודעים לכך ובין אם לא. אני אומרת לכם באחריות שזה מכשול גדול למציאת אהבה חדשה.

אל תחזרו אחורה - זה בסדר להתרפק על הקשר המדהים שהיה לכם ונגמר. זה טבעי להשוואת בין האקס לבחור החדש שאת יוצאת אתו. אבל אל תגזימו- עובדה שהקשר נגמר וזה לא סתם בלי סיבה. אל תשאירו תמונות מסוף השבוע הרומנטי שלכם מפוזרות בבית וגם לא מגנטים על המקרר עם תמונות מאירועים שנכחתם בהם והכל היה מושלם ביניכם. שימו את כל הזכרונות שלכם בקופסה איפה שהוא עמוק בארון.

לטפו את האגו שלכם - אחרי פרידה קשה, במיוחד אם אתם הננטשים, האגו סופג פגיעה קשה. כדי לרפא את האגו, הכינו רשימה של כל התכונות הטובות שלכם ומה יש לכם להציע לבן/בת זוג. זה יעזור לכם לשפר קצת את הביטחון העצמי ולחזור לעולם הדייטינג כשראשכם מורם ולא כשהזנב בין הרגליים.

רק מסמר חדש מוציא מסמר ישן מהקיר - במקרים רבים הריפוי הטוב ביותר ללב שבור, הוא אהבה חדשה. יש אנשים שיכולים להשתחרר מהשאריות של האהבה הקודמת רק כאשר מגיע מחליף. לכן חשוב להימנע מלהיכנס לדיכאונות ולהזניח את עצמכם, מה שירחיק מכם אהבה חדשה.

הראלה ישי, שדכנית לחילוניים, מסורתיים ודתיים, ומחברת הספר "סטטוס: בזוגיות".

האתר של הראלה.  לגלישה בסמארטפון 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו