מכבי אשדוד/באר טוביה רשמה הפסד שישי ברציפות הערב (ש') בליגה. אשדוד הפסידה ב- 22 נק' הפרש למכבי ראשל"צ 80-58 והמשיכה את היכולת הרעה שלה ממשחקי הליגה האחרונים.

משהו באשדוד חייב להשתנות, לא כל שבוע הם יפגשו את מכבי ת"א ויתעלו במשחק עם הרבה אופי, היום יום של הקבוצה אלה המשחקים מול ראשל"צ וחיפה בליגה ושם אשדוד פושט לא מופיעה במשחקים האחרונים.

אשדוד שוב הציגה משחק התקפה רע מאד, התקשו לקלוע ולא עברו 60 נק', גם מול חיפה הם קלעו 59 נק' בלבד בבית!!

בעבר דיברו על הזרים של הקבוצה, הערב ובכלל בתקופה האחרונה יש מגמת שיפור מסוימת, אם כי בכל הקשור לישראלים שם יש ירידה לא מובנת בתפוקה.

אשדוד לא מצליחה לעצור את כדור השלג וסופרת הפסד שישי ברציפות בליגה. האנרגיות ומשחק ההתקפה המצוין בחצי גמר הגביע "הדולפינים" לא חזרו על עצמם הערב בבית ופרט מצ'ייס סיימון ששוב סיים כקלע המוביל, קשה למצוא נקודות אור רבות.

אשדוד נקלעה למאזן של 14:5 בעקבות ההפסד. אשדוד המבולבלת איבדה 12 כדורים עד להפסקה, והאלופה מצידה רצה 4:18 וירדה למחצית ביתרון 25:36, כשאשדוד קולעת רק שמונה נקודות ברבע השני.

בנוסף, באשדוד מאד לא אהבו את ההתנהגות של שחקנה של ראשל"צ, ואקס אשדוד בעונה שעברה צ'ארלס תומאס, כשבאחת הפעמים שקלע, עשה תנועת הקנטה בסגנון "תתקשרו אליי", לספסל של אשדוד.

באשדוד מאד לא אהבו את האקט הזה, לא השחקנים, לא אנשי הקבוצה ולא הקהל שמאד התחבר לתומאס בקדנציה שלו בקבוצה.

מאיר טפירו אמן אשדוד נשמע מודאג בסיום: "ניסיתי כל השבוע לעבוד על זה כדי שלא תהיה לנו נפיל מתח מהגביע. פתחנו טוב את המשחק, אבל אז החטאנו 6-7 סלים קלים ומשם כל הביטחון של כולם ירד.

האנרגיות לא היו בשיא, ונצטרך להרים את עצמנו כי זו הייתה תצוגה לא טובה. כל אחד צריך להסתכל על עצמו ולראות איך לשפר את זה, אבל אנחנו נשפר את זה".

על המשבר ואיך יוצאים ממנו אמר טפירו: "צריך שמישהו יבוא וייקח אחריות, אני לא רוצה לדבר על שחקנים ברמה האישית, אבל צריך שהשחקן עם הכי הרבה ניסיון יעשה את זה כמה שיותר מהר.

הפסדנו הרבה משחקים השנה על חוסר מנהיגות. ידענו שזה יהיה מסובך עם הקבוצה שיש לנו, אבל יש הרבה מאוד משחקים בקופה. כבר הצגנו כדורסל הרבה יותר טוב, אנחנו צריכים להחזיר את זה לשם ויש לנו את הכלים לעשות את זה".

קלעו למכבי אשדוד/באר טוביה: סיימון 21 (3-9 לשלוש, 5 איבודים), קארמייקל 13 (8 ריבאונדים), נואלס (3-13 מהשדה, 8 ריבאונדים) ויואינג 7 כ"א, כהן (1-8 מהשדה) וזיו  4 כ"א, אלטיט 2. כן שותף: טישמן.

קלעו למכבי  ראשל"צ: רישרד 17 (3-4 לשלוש), וויינס 15 (3-6 לשלוש, 6 ריבאונדים, 5 אסיסטים, 5 חטיפות), דאוסון (3-12 מהשדה) וכדיר (7 ריבאונדים) 10 כ"א, תומאס  9 (3-5 לשתיים, 1-6 לשלוש, 6 ריבאונדים), מקריי 6 (3-4 מהשדה), חנוכי 5 (4 אסיסטים), בלול, קורנליוס, זלמנסון (6 ריבאונדים) ובן שימול (4 אסיסטים) 2 כ"א.

צילום: עודד קרני, מנהלת ליגת העל בכדורסל

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו