המשטרה הגיעה היום (שישי) לבית האח הגדול ודרשה את חומרי הגלם של המתמודד אנדל שהתבטא נגדה. ההפקה סירבה למסור את החומרים ותערער ככל הנראה על הבקשה.

גורמים בהפקת התוכנית כינו את הדרישה "מוזרה", זעמו עליה, וטענו כי מדובר ב"סתימת פיות ובביקורת לגיטימית שהעביר המתמודד נגד המשטרה". כזכור, במהלך העונה העביר אנדל ביקורת על התנהלות המשטרה כנגד יוצאי העדה האתיופית ואף סירב לקחת חלק במשימה שבה נדרשו המתמודדים להתחפש לשוטרים, זאת לדבריו כאמור בגלל היחס האלים לקהילת יוצאי אתיופיה. חלק מהתבטאויותיו של אנדל כללו את המילה "נאצים", אולם אמירה זו גונתה בשידור על ידי הפקת התוכנית.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "הוגשה תלונה ונפתחה חקירה". 

חברי הכנסת בני העדה האתיופית זועמים על ביקור המשטרה בבית האח הגדול

"זה ניסיון להפחיד ולסתום את הפה", אמר היום (שבת) חבר הכנסת אברהם נגוסה, בעקבות הגעת שוטרים לבית האח הגדול ודרישתם להעביר לידם חומרי גלם מצולמים שכללו התבטאויות של המתמודד אנדל קברה נגד המשטרה ויחסה לעדה האתיופית. "מדובר בפגיעה בחופש הביטוי במדינה דמוקרטית. אנחנו לא נמצאים במדינת משטרה", הוסיף.

בדבריו התייחס נגוסה גם להשוואת השוטרים לנאצים, בה השתמש מתמודד האח הגדול: "האם מגזרים אחרים לא התבטאו ככה? אני לא מצדיק את זה, השאלה האם זאת הפעם הראשונה שמכנים כך את המשטרה". עוד סיפר חבר הכנסת, המשמש כיושב ראש ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות, כי הוא אינו מתכוון לעבור על הנושא לסדר היום וכי יפנה למפכ"ל המשטרה, רב ניצב רוני אלשיך, ולשר לביטחון פנים, גלעד ארדן, בסוגייה. "תפקיד המשטרה הוא להגן על האזרחים ולא להגביל את חופש הביטוי, כנראה שלמשטרה יש זמן להתעסק בדברים האלה".

גם חברת הכנסת לשעבר פנינה תמנו שטה הביעה זעם בעמוד הפייסבוק שלה על דרישת המשטרה להעביר לידיה את חומרי הגלם המצולמים, שכללו את דבריו של קברה. "אין דברים יותר חשובים למשטרת ישראל לעשות חוץ מלהתעניין ב'אח הגדול'? זאת פשוט בדיחה גרועה. הצעד של משטרת ישראל היום, בהגיעם לבית האח הגדול עם צו לקבלת חומרים מההפקה, הוא בגדר ניסיון לסתום פיות. זה מזכיר שיטות של משטרות במדינות דיקטטוריות".


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו