עיריית אשדוד, תחל בקרוב בחלוקת 1900 ערכות ביטחון אישית לקשישים עריריים ומשפחות מוחלשות. למבצע יתגייסו בהתנדבות בני נוער ובוגרים מיחידת ההתנדבות העירונית וגם עובדי העירייה. עלות הרכישה הכוללת של 1900 ערכות היא כ- 190 אלף ש"ח.

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי: "עיריית אשדוד, משקיעה משאבים רבים בתחושת הביטחון האישי של התושב ולאחרונה גם זכתה להיות מדורגת במקום השני בארץ ע"פ סקר הלמ"ס.

ההשקעה בביטחון התושב בשגרה ובחירום הינן חשובה ביותר ולכן העירייה משקיעה משאבים רבים לאורך כל השנה בשדרוג הביטחון במרחב הציבורי.

כעת, החלטנו להרחיב את תחום פעילותנו ולהיכנס גם למרחב האישי במטרה להגביר את תחושת הביטחון של התושב בתוך ביתו".

עיריית אשדוד מרחיבה את תחום אחריותה ולאחרונה החליט ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי בהמלצת ראש מנהל שירותים חברתיים הגב' רונית צור לרכוש 1900 ערכות חירום משולב הכוללת תאורת חירום ומקלט רדיו.

מפרט המוצר כולל גם שקעים של אוזניות ואפשרות לחיבור לחשמל וטעינת המכשיר כולל סוללות ורצועת נשיאה שניתן להניח על הכתף ולנוע ממקום למקום באופן חופשי.

גם לכך ניתנה מחשבה מתוך אותה מחשבה שחלקם נעזרים במקל הליכה ולכן יתקשו להחזיק פריט נוסף בידם.

ההחלטה לרכוש התבצעה בעקבות הרצון להגביר את תחושת הביטחון של אותן אוכלוסיות מתוך הניסיון וההבנה שהמכשיר המשולב יסייע להם בזמני חירום ובשגרה.

שימוש במכשיר יאפשר האזנה לחדשות בחירום ובשגרה ואמצעי שיעיר את ביתם בזמן עלטה.
"
למדנו שאדם שמעודכן בחדשות היום מרגיש בטוח יותר והתאורה תפחית פציעות כתוצאה מנפילות בכלל העלטה וגם תוסיף לביטחונם האישי כאשר יוכלו להדליק את תאורת החירום", מציינת ראש מנהל שירותים חברתיים הגב' רונית צור.

מי ייקח חלק במבצע החלוקה ?
מבצע חלוקת מכשיר הביטחון האישי ייחל בעוד שבועיים לערך ובמטרה להגיע במהירות לכלל הרשימה ( 1900 משפחות) למבצע יתגייסו בהתנדבות בני נוער ובוגרים מיחידת ההתנדבות העירונית וגם עובדי העירייה ויגיעו עד לביתם של כל אחת ואחד מהתושבים המופיעים ברשימה.

בנוסף, ידאגו לתדרך ולהדגים להם את הפעלת המכשיר האישי ולכך גם יצרפו מגנט עם רשימת טלפונים לחירום ושגרה.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו