מכבי בנות אשדוד רשמה ניצחון ביתי חשוב 77-70 על רמה"ש וקטעה לה הרצף של חמישה ניצחונות ליגה רצופים.

אשדוד שומרת על מרחק סביר מרמת חן במקום הראשון, רגע לפני פתיחת הסיבוב השלישי. המשחק בין אשדוד לרמה"ש היה המשחק המרכזי במסגרת המחזור ה- 17 בליגת העל לנשים. 

האלופה רשמה רבע ראשון אדיר (13:34), מה שאפשר לה להפסיד את כל שלושת הרבעים הבאים ועדיין לרדת מחוייכת מהפרקט.

חמש נקודות רצופות של טל לב, ארבע דקות לבאזר, עוד צימקו ל-71:70 בלבד, אבל שלוש הזרות של אשדוד - באשירה גרייבס, אריקה ווילר וטיפאני הייז - הריצו את קבוצתן ל-0:6 עד לסיום.

רמה"ש נראתה מבולבלת בפתיחה, לא הצליחה לעמוד בקצב של אשדוד ואפשרה לה לפתוח פער של 21 נקודות בסיום הרבע הראשון.

לקראת המחצית השחקניות של טלי נוי השתפרו וצימקו את הפער ל-12 בלבד. המגמה נמשכה ובסיום הרבע השלישי ההפרש עמד על שתי נקודות בלבד.

אשדוד פתחה את המשחק בהתלהבות ובאנרגיות שחסרו לה בתקופה האחרונה. רמת שרון שנראתה מבולבלת בדקות הראשונות של המשחק, לא הצליחה לעמוד בקצב של אשדוד ואפשרה לה לפתוח פער של 21 נקודות 13:34 בסיום הרבע הראשון.

ברבע השני עברה טלי נוי, מאמנת רמת השרון לשמירה אזורית, מהלך שהצליח להאט את המשחק של אשדוד. משם החלה רמת השרון לנגוס בהפרש ולצמצם אותו ל-12 לאשדוד במחצית 48:36.

רמת השרון עלתה למחצית השנייה באותה נחישות בה סיימה את הראשונה. סיירה בורדיק שלא הצליחה להיכנס למשחק במחצית הראשונה התעוררה בשנייה, קלעה 13 נקודות ויחד עם תומאס שקלעה 17 נקודות הצליחו לצמק את התוצאה לפיגור מינימאלי של 2 נקודות לקראת סיום הרבע השלישי.

אשדוד שאיבדה יתרון של 21 נקודות ברבע השני והשלישי, הפגינה עמידה איתנה ברביעי. משחק נהדר של טיפני הייז שהצטיינה הערב עם 21 נקודות ואריקה ווילר שקלעה 17 נקודות מנעו מרמת שרון לבצע מהפך ובסיום 70:77 לאשדוד.

קלעו לאשדוד: הייז 21, ווילר 15, גרייבס 12 (16 ריבאונדים), לויצקי 10, דורון 9, שפיר 7, בן נון 3.

לרמת השרון: תומאס 17 (9 אסיסטים), בורדיק (14 ריבאונדים) ולב 13 כ"א, קדם 10, בלאק 6, גנור 5, אלכס כהן 4, אהרונוב 2.

צילום: עודד קרני, מנהלת ליגת העל נשים

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו