מכבי אשדוד/באר טוביה כבר רגילה למעמדים הללו. הקבוצה הייתה באותו מעמד בדיוק בעונה שעברה, ובכלל אשדוד הפכה לקבוצת גביע טיפוסית מאז הגעתה לליגת העל.

באשדוד מבינים שהם אנדרדוג מובהק, עם תקופה רעה מאד בליגה, חמישה הפסדים רצופים ויכולת שרחוקה להיות היכולת התוססת של תחילת העונה.

אלא שלאשדוד יש אמונה והרבה, הרצון של כולם היא שהצעירים של אשדוד יתעלו במעמד הזה, מול מכבי ת"א, בארנה בירושלים.

מה עוד שרק לפני שבועיים נפגשו שתי הקבוצות בת"א ואשדוד מתחה את מכבי ת"א עד שניות הסיום.

מכבי אשדוד מגיעה כאמור כאנדרדוג הגדול ביותר של מפעל הגביע השנה. הקבוצה של מאיר טפירו עברה בדרך לחצי גמר את מכבי רעננה מהלאומית בחוץ ואת מכבי חיפה בבית, ורוצה לתת יותר מסתם הופעה יפה.

אשדוד מגיעה למשחק עם רצף של חמישה הפסדי ליגה, כשהאחרון שבהם, נגד מכבי חיפה בבית, היה אחרי יכולת חלשה במיוחד, מה שהוביל לתסכול רב במועדון.

מי שנמצא ביכולת חלשה מאוד לאחרונה הוא הגארד דניאל יואינג, שאמנם קלע 12 נקודות במשחק האחרון בארנה לפני כשבועיים, אך בארבעת ההפסדים האחרים של אשדוד רשם 4.7 נקודות למשחק ב-23.5 דקות למשחק.

ללא יכולת טובה של יואינג, תתקשה אשדוד לדגדג את מכבי תל אביב, כפי שעשתה במשחק הליגה בין הקבוצות רק לפני פחות משבועיים. חוץ מיואניג באשדוד צריכים תרומה של כל הזרים, בעיקר מפרסטון נואלס שאוהב לשחק מול מכבי.

מכבי היא קבוצה שמתבססת המון על גארדים טובים על קליעה, גאודולוק, לנדסברג, אפילו אוחיון ומקל, משחק טוב של נואלס בשני צידי המגרש הוא מפתח.

יפתח זיו: "פייבוריטים אנחנו לא, אנדרדוג מובהק אפשר להגיד, אמנם ברצף לא טוב ובתקופה לא טובה, אבל בחלק מההפסדים שלנו נראינו כמו שרצינו להיות, לא במשחק האחרון, אבל פספסנו משחקים מדברים קטנים. נבוא כאנדרדוג ונרצה לצאת גדולים".

"זה אף פעם לא קל, לא משנה אם אנחנו מנוסים או צעירים, מצבים לא נעימים כאלה זה לא קל, היה לנו רצף לא טוב בסיבוב הראשון, ידענו לצאת ממנו עם כמה ניצחונות בליגה ובגביע, נבוא לצאת מהרצף הזה.

במהלך השבוע כן ניסינו להתאושש ולצאת מזה, לקראת הסוף במשחק האחרון הורדנו לחד ספרתי והראינו אופי, אבל הם ברחו וזה נגמר בהפרש לא קטן. במהלך השבוע ניסינו להתעלם ממה שהיה ולבוא מפוקסים לחצי הגמר".

"איפה אפשר לתפוס את מכבי? אפשר וננסה לעשות את זה. אנחנו אנדרדוג, באים לנצח ולא להפסיד רק ב-6. במשחק האחרון נגד מכבי חזרנו פעמיים מפיגור 20, הראינו אופי והיינו מרוצים מזה, המבחן הבא שלנו זה לא להראות אופי ולא להיקלע לפיגור 20".

"יש לנו הרבה מה להרוויח ממשחק כזה. ניסיון לי ברמה האישית, לשחקנים שלנו. בשבילי זה מיוחד לבוא למשחק כזה בירושלים, ואני מקווה שנוכל להוציא לפועל את הדברים שעבדנו עליהם כל העונה. אנחנו שמחים להיות פה", אמר מאיר טפירו מאמן אשדוד.

גם הקפטן אדם אריאל שחולם על הנפה בחמישי אמר: "אנחנו קבוצה מאוד צעירה, זאת פעם ראשונה של רובנו במעמד כזה, ואני מקווה שנעשה משהו שיירשם בדפי ההיסטוריה". 

אשדוד ות"א נפגשו במסגרת הגביע 4 פעמים, כל המפגשים התקיימו באולם ביד אליהו ובכולם ניצחה ת"א.

בכללי המאזן בין הקבוצות 3-20 לת"א. כל המפגשים בגביע: חצי גמר 2011: מכבי ת"א – מכבי אשדוד 61-98; חצי גמר 2013: מכבי ת"א – מכבי אשדוד 80-85; שמינית גמר 2014: מכבי ת"א – מכבי אשדוד 65-83; גמר 2016: מכבי ת"א – מכבי אשדוד 75-83. אף אחד משחקני אשדוד לא נשאר מהסגל שהגיע בשנה שעברה למשחק הגמר.

אשדוד של מאיר טפירו עברה שני סיבובים בגביע. בשמינית הגמר ניצחה בחוץ את מכבי רעננה 60-76 וברבע הגמר את מכבי חיפה בבית 90-95.

מכבי ת"א עם איינרס בגצקיס עברה ברבע הגמר אחרי דרמה גדולה את עירוני נס ציונה בחוץ 73-75.

את שני מפגשי הליגה בניהן העונה ניצחה ת"א בשש הפרש. בסיבוב הראשון בחוץ 66-72. גיא פניני בלט בת"א עם 14 נקודות, ג'ייק כהן באשדוד עם 13. בסיבוב השני בהיכל מנורה מבטחים הפעם 85-91.

אנדרו גאודלוק היה הקלע הבולט של ת"א עם 18 נקודות, ג'ו אלכסנדר עד שחבט באדם אריאל והורחק הוסיף 15. צ'ייס סיימון 23 וג'ייק כהן 20 הרבו לקלוע לאשדוד.

כשחקן מאיר טפירו זכה בגביע אחד ומאזנו בחצאי הגמר 2-4. כמאמן הוא עדיין לא ניצח את מכבי ת"א, אבל כשחקן עשה את זה 12 פעמים.

צילום: מכבי אשדוד/באר טוביה, איציק בלניציקי, באדיבות אתר ONE

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו