סיימון, מתגורר יחד עם אשתו ושני ילדיו בראשון לציון ומגיע מיד יום לאשדוד. הוא נוכח בכל אימון ונוסע עם חברי קבוצת הכדורסל מבכי אשדוד באר טוביה לכל משחק.

ביום יום הוא דואג באופן שוטף לציוד, לחדר ההלבשה של השחקנים, מים, כביסות, טרנינגים, חולצות משחק וכל הקשור בזה ובמשחקים- הוא איש הספסל: מגיש לשחקנים מגבות, מים ועוד.

כשסיימון נולד הוא ילד "נורמטיבי", אולם בגיל שנתיים סבל מכאבי אוזניים וחום גבוה ולמרבה הצער התחרש. הוא גדל בבית יחד עם שלושה אחים שכולם שומעים ומדברים וכן גם הוריו.

את אשתו הוא הכיר בפאב לפני כשבע שנים והתחיל איתה בשפת הסימנים (היא גם חירשת אילמת) והם נישאו והפכו להורים לשני ילדים בני חמש ושנתיים.

שני הילדים שומעים ומדברים והם מתקשרים עם הגננות שלהם דרך שיחות וידיאו (קוראים שפתיים) וסמסים וכך גם עם רוב מכריהם השומעים...


איך הגעת לקבוצת כדורסל?
"בגיל 15 עבדתי ב'אליצור אשקלון' בליגה לאומית, לאחר מכן גם בליגת העל עד שנת 1999 כעוזר של איש המשק שהיה לקבוצה.

בשנת 2000 עברתי עם משפחה לדירה באשדוד בה גרנו עד שנת 2011 ולאחר מכן עברנו לדירה בה אנו חיים כיום- בראשון לציון.

אלון בן זקן מנכ"ל הקבוצה לשעבר  של מכבי אשדוד באר טוביה הציע לי לעבוד כאיש משק בקבוצת הגברים לפני כחמש שנים ומאז עד עכשיו אני עם הקבוצה. לפני כן עבדתי לתקופה מסוימת גם עם קבוצת הנשים בליגת העל של אשדוד".

אתה נהנה מהעבודה?
"אני מאוד אוהב את העבודה שלי ומחובר מאוד לחברי ההנהלה ולשחקנים- כולם אנשים מאוד טובים. מבחינת החיבור לשחקנים זה קצת קשה כי הם מתחלפים כל הזמן אבל עדיין אני מאוד מתחבר אליהם".

מה אתה עושה בת'כלס?
"אני מסדר את חדר ההלבשה, עושה כביסות, מנקה, מביא להם מגבות, חולצות, מים במשחקים ובאימונים. דואג להם. כמו אבא של הקבוצה".

רוב האילמים חירשים מקבלים ביטוח לאומי...
"אני גם מקבל אבל מעדיף לצאת לעבוד. אני נוהג כל יום מראשון לציון לאשדוד ומגיע לכל האימונים, גם אם יש שני אימונים ביום.

לרוב אני מבקר את ההורים שלי שגרים באשדוד בימים כאלה בין האימונים- נח ואוכל קצת וחוזר לאולם הספורט לעבוד".

לסיימון יש יכולת מצוינת לקרוא שפתיים ובכלל, על אף היותו חירש אילם הוא שומע קצת... ומצליח לתקשר עם רוב האנשים. בקרוב, הוא מקווה יהיה ל מכשיר שמיעה חדש שיעזור לו לשמוע קצת יותר טוב.

כשסיימון מתעצבן למשל, הוא לא יכול לצעוק אבל ניתן לראות את תחושותיו על פי שפת הגוף שלו והשימוש הרב יחסית בידיים.

לטענתו, קשה יותר להיות עם מוגבלות מסוימת בישראל שכן יש הרבה אנשים חסרי סבלנות שלא מנסים אפילו להבין אותו. מעבר לזה הוא היה שמח אם כל האנשים היו יודעים לדבר בשפת הסימנים, אולם לצערו הדבר עוד רחוק מלקרות.

מה מרגש או מכעיס אותך?
"אני מבין הכל בכדורסל וכמובן שרואה ועוקב אחרי כל המשחקים. כשמפסידים אני עצוב, זה מאוד משפיע עליי ולפעמים גם מתעצבן.

אני ממש מקווה שהקבוצה תנצח ביום שני הקרוב במשחק חצי גמר גביע המדינה נגד מכבי תל אביב. אני מאוד רוצה שננצח".

סיימון בנאדם מאוד נקי ומסודר והוא מקבל מחמאות על עבודתו המוקפדת לאורך שנים. לא אחת פונים אליו מקבוצות אחרות ומציעים לו לעבוד אצלם, כמו למשל פנו אליו מראשון לציון ונס ציונה ורצו שיהיה איש משק אצלם, אולם הוא מתעקש להמשיך להגיע ולעבוד באשדוד משלוש סיבות: "אני אוהב אותם, העבודה נוחה לי ואני יוצא מהבית וחוזר מבסוט כל יום מחדש".

מה התפקיד שלך בבית שלך?
"אני עוזר בכל מה שאני יכול- כלים, כביסות, ספונג'ה וכמובן עם הילדים".

יש לך תחביבים?
"אני מאוד אוהב לראות סרטים ומבלה גם בקולנוע, חוץ מזה אני הולך בימי הקיץ לים לשחות, ומידי פעם גם בבריכה בחדר כושר בתל אביב".

אוהב לראות ספורט אחר חוץ מכדורסל?
"אני צופה במשחקים של ה- NBA ואוהב גם לצפות בטניס, כדורגל ושחיה".

את מי אתה הכי אוהב בקבוצה?
"אני באמת אוהב את כולם. כמובן שיש כאלה שאני אוהב במיוחד כמו השחקנים יפתח זיו ואדם אריאל- הם אחלה בחורים צעירים ויש להם לב ממש טוב"

אם היית יכול לדבר מה היית רוצה לומר?
"יש הרבה דברים שהייתי רוצה לומר. אני חושב שהדבר הראשון היה לומר "אני אוהב אותך" לילדים".

צילום: חנבו תקשורת

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו