צילום: יח"צ

באשדוד, הוא אומנם אנונימי אבל במוסקבה ובעיר הולדתו מולדובה, הוא נחשב לכוכב גדול. מיכאל רובינשטיין החל את קריירת המוזיקה בתור R. MIKE ולאחר מכן נקרא מייקל רובין, עשה מוזיקת היפ הופ ופופ, הוא שומע הרבה מוזיקה ישראלית, על אף שהוא לא מבין את המילים הוא אוהב את ה'ביט' והתחושה. על אף שזנח את הקריירה הוא עדיין כותב מילים לאמנים גדולים ומוכרים ברוסיה, הוא עושה את זה כתחביב מבחינתו.

כמה זמן לוקח לך לכתוב שיר?
"יש שירים שלוקחים לי שנתיים ויש שירים שאני מנסה לכתוב הרבה יותר זמן, זונח לעיתים ומנסה לחזור אליהם. כתבתי מעל ל- 50 שירים, רובם על אהבה.

יש לך מעריצים?
"אני עדיין מנסה להבין למה, אבל כן, עדיין יש לי הרבה מעריצים יחסית. אנשים מכירים אותי והייתי ברשימת ה- טופ 10 של המוזיקה ברוסיה. יש לי שירים עם מעל למיליון צפיות והופעתי מול כ- 10 אלף איש".

לא חבל לזרוק את הקריירה שלך כזמר?
"אני מאמין שלוקח זמן להשיג משהו אבל אם אתה מאמין בזה תשיג את זה, נהניתי מהקריירה שלי והאמנתי בדרך שלי. מאמין שיש דברים שכדאי לסיים כמנצח. אז מבחינתי לפני כשנה וחצי סיימתי כזמר ואני ממשיך ביצירה אבל ככותב, לאמנים אחרים  ופופולאריים ואני די מרוצה".

רוצים לשמוע איך הוא שר?

אז מה אתה עושה באשדוד?
"אני עובד על ה"עלייה" שלי, במהלך שיטוט באינטרנט בניסיון לעזור לאבא שלי למצוא עבודה בתור ארכיטקט נתקלתי בפרסום של אקסלרטור (תוכנית האצה לסטארט-אפים) והתקבלתי לתוכנית בשם The Hive שפועלת באשדוד ומסייעת לעולים להשתלב בשוק העבודה המקומי. פניתי יחד עם השותף שלי מקס זלצר... ומאז אנחנו עובדים על הסטארט- אפ שלנו. היו לי שני רעיונות והחלטתי לשים דגש ולקדם פרויקט אחד ובו אני משקיע את מירב זמני בימים אלה. התחלנו לעבוד בצוות פה באשדוד לפני כשבעה חודשים על משהו שמזכיר את ה"סנאפצ'ט" אבל שונה... עם פילטרים מבוססי לוקיישנים".


מה דעתך על ישראל? אשדוד?
"אני ממש אוהב להיות פה, למרות שאני עדיין לא ממש מבין את השפה. אני מאמין שאני אחזור למוסקבה מתישהו כי הייתה לי שם אחלה קריירה. פנו אליי לפני כשבוע מתוכנית ריאליטי שקשורה לאהבה ורצו שאגיע לשם להשתתף באיזו תוכנית אבל סירבתי אני חי כרגע בשביל עצמי ויש לי הרבה דברים שאני רוצה להשיג וכל דבר יקרה בזמנו, אני מאמין. אשדוד היא עיר חדשה ביחס לעולם. כולם נלהבים פה למשל ממגדלי ה- K  טאוור ואותי זה משעשע, כי בניית 'גורדי שחקים' די מקובלת ברחבי העולם. רק אומר שתהיה פה עוד צמיחה גדולה בעתיד".

יש לך חברה כאן?
"יש לי פה אחלה חברים כמו חן קרצמן אבל חברה, עדיין לא. האמת שיש פה הרבה בחורות ממוצא רוסי שאיתן יהיה לי קל יותר לתקשר, אני מדבר רוסית ואנגלית ועדיין יודע רק מעט מילים בעברית. האמת היא שאני פחות מתעסק בזה ויותר בסטארטפ שלי".

איפה אתה נמצא מבחינת רשתות חברתיות?
"אני נמצא בהכל אבל אני מתבטא בעיקר באינסטגרם, יש לי כ- 8,000 עוקבים באינסטגרם כיום... פחות מעניין אותי כמות העוקבים. יש לי בעמוד הפייסבוק הרוסי שלי כ- 20 אלף עוקבים. תראי פה בישראל, יש הרבה בחורות למשל עם עשרות אלפי עוקבים מבלי שיהיה להן משהו מיוחד לומר, מספיק שהן יעלו פעם ביותר תמונה "סקסית" בביקיני. העניין של העוקבים לא ממש אומר משהו, זה כמו להיות עשיר בכסף של משחק מונופול. אני מעדיף להתמיד בעשייה אמיתית ומשמעותית ושהעוקבים יהיו כאלה שבאמת מתעניינים בי וביצירה שלי".

נזכה לראות אותך מופע באשדוד? אולי בפסטיבל שקשור ליוצאי ברית המועצות?

"אני לא יודע לומר, לא פנו אליי בהקשר הזה. יכול להיות שאם זה יסתדר אולי כן אעשה איזה "קאמבק" במידה והבמה תחסר לי. אני רק בן 23, אין לדעת. כמו שאמרתי שאני כרגע יותר כותב לאחרים ובוודאי יכול לומר שהגעתי לאיזושהי נקודת שיר בקריירה שלי כאמן וזמר ואני לא בטוח שארצה לחזור למשהו קטן יותר".

יש אמנים ישראלים שאתה אוהב לשמוע?
"אני לא מכיר אותם או יודע על מה הם שרים אבל, כשאני שומע משהו שמרגש אותי אני מאתר את השיר באפליקציית "שאזאם" (לסקרנים מבניכם: הוא שיזם את משה פרץ ושלומי סרנגה).

מה אתה יכול לומר בכל זאת על המוזיקה הישראלית?
"מרגיש שישראלים עושים מוזיקה עם המון תשוקה ומשקיעים הרבה בקליפים. יש פה הרבה קולות שונים ומגוונים".


איפה אתה רואה את עצמך בעוד עשר שנים?
"אני מקווה שיהיה לי עסק מצליח ומשגשג. פחות מעניין אותי דברים כמו רכב מפואר ולהיות עשיר, אלא יותר ליצור כל הזמן ולהתפתח".

מה אתה אוהב באשדוד?
"אני אוהב את מזג האוויר, את חוף הים- פחות שוחה אבל כן אוהב לשחק כדורגל בחוף עם החברים שלי. אני אוהב גם את האוכל הישראלי- אם להיות כן יש מאכלים מאוד טעימים אבל אם אני ארשה לעצמי לאכול אותם מידי יום אני אהיה שמן. אני ממש אוהב חומוס ופלאפל ובורקסים- בחיים לא אכלתי דברים כאלה במולדובה".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו