יצרנית החלבה והטחינה "ממלכת החלבה", משיקה טעמים חדשים של טחינה גולמית – טחינה עם זעתר, טחינה עם צ'ילי חריף וטחינה עם חרוב, שמצטרפים לסדרה של מוצרי טחינה גולמית בטעמים שפיתחה החברה, הכוללת בין היתר טחינה עם סילאן, טחינה עם כוסברה, טחינה עם עמבה, טחינה עם סחוג ועוד רבים נוספים.צילום: יח"צ

מה חשבנו?
האמת היא שלא הכרנו את "ממלכת החלבה" עד שקיבלנו את המוצרים להתנסות. הקטע המצחיק הוא שכמה ימים מאוחר יותר, באופן מקרי לחלוטין, בזמן ביקור בשוק צפון ברמת החייל בתל אביב, נתקלנו גם בחנות שלהם כך שזכינו לטעום ממגוון הטעמים הרחב ומהשילובים המעניינים. במרכז החנות מותקנות אבני ריחיים גדולות ואת הטחינה מייצרים שם באופן שוטף כך שהמבקרים בחנות מוזמנים לטעום טחינה גולמית שניגרת היישר מאבני הריחיים לתוך צנצנת.

מה נאמר, הטעם כל כך עשיר ועמוק שפשוט לא צריך להוסיף לה כלום. לאכול אותה כמו שהיא וליהנות מכל הרכיבים התזונתיים.

אנחנו חובבי טחינה גדולים אבל בדרך כלל שמרנים בכל הנוגע אליה ולתיבול שלה לכן את התוספות מעדיפים להוסיף בעצמנו. זאת יכולה להיות פטרוזיליה טרייה כדי להפוך את הטחינה לירוקה או סילאן ודבש כדי להפוך אותה לממרח שמזכיר חלבה. ב"ממלכת החלבה" התוספות מגיעות בתוך הטחינה הגולמית והמוכר בחנות הסביר שאת הטעמים המתוקים מומלץ לאכול כמו שהם ואת המלוחים אפשר למהול במים ולהוסיף תבלינים.

התייחסנו קצת בחשדנות לטחינה עם הזעתר שקיבלנו לטעום. הוספנו לה מעט מים ומיץ לימון טרי והפכנו אותה לרוטב לסלט שלנו. מה נאמר, היא היתה מצוינת. טעם הזעתר היה עמוק ועשיר והטחינה היתה מלאה גם בגרגרי שומשום שהוסיפו מאד וגיוונו לנו את הטחינה.

תוספת החרוב לא היתה מספיק דומיננטית לדעתנו. היא אמנם בריאה יותר מתוספת הנוגט שטעמנו בחנות, אבל כפינוק מתוק היינו מעדיפים את הטחינה נוגט או זאת עם הסילאן.

מחיר: 25 שקלים ל- 500 גרם.

ערכים תזונתיים: זעתר- 673 קלוריות ל-100 גרם, 22.6 גרם חלבונים, 11.6 גרם פחמימות מתוכן 0 גרם סוכרים ו-8.9 גרם סיבים תזונתיים, 59.4 גרם שומנים מתוכם 8.9 גרם שומן רווי, 464 מ"ג נתרן, 148.1 מ"ג סידן ו-7.1 מ"ג ברזל.

חרוב - 635 קלוריות ל-100 גרם, 24.2 גרם חלבונים, 18.4 גרם פחמימות מתוכן 8.7 גרם סוכרים ו-7.8 גרם סיבית תזונתיים, 51.6 גרם שומנים מתוכם 7.9 גרם שומן רווי, 234 מ"ג נתרן, 130 מ"ג סידן ו 6.3 מ"ג ברזל.

איפה קונים? בחנויות "ממלכת החלבה": בשוק מחנה יהודה, בשוק הכרמל, בשוק צפון (רמת החייל בתל אביב) ובשרונה מרקט. 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו