הבוקר פורסם מדד BDi של הערים היציבות פיננסית בישראל .אשדוד רושמת עלייה של 2 מקומות וניצבת במקום התשיעי בהשוואה לשנה שעברה שהייתה ממוקמת במקום ה-11.

ההישג הנוסף , אשדוד מקדימה את  הערים הגדולות ,  תל־אביב במקום ה־11 (עלייה מהמקום ה־13 בשנה שעברה), בעוד שירושלים במקום ה־21 (לעומת 24 אשתקד). באר־שבע נמצאת במקום ה־29 (ירדה 3 מקומות), וחיפה נותרה במקום 34 גם השנה. 

מטרת הדירוג עפ BDi הייתה למצוא את המועצות והעיריות בעלות החוסן הפיננסי, מוסר התשלומים והיעילות הכי טובים, לצד סיכון עסקי נמוך. כדי לבחון חוסן פיננסי נבחרו מדדים המשקפים את יכולתן של העיריות לעמוד בהחזר חובות. כן נבנה מדד של יעילות פעילות שמשקף את יעילות ההתנהלות של עירייה או מועצה. הדירוג כלל ערים עם לפחות 40,000 תושבים בדירוג סוציו־אקונומי 4־10. הוא התבסס על נתוני הלמ"ס, דוחות כספיים של העיריות והמועצות ומאגרי המידע של CofaceBdi

תקציב עיריית אשדוד לשנת 2017 עומד  על 1.591 מיליארד ₪ מתוכם 1.573 מיליארד בבסיס + 18 מיליון במותנה ומבטא גידול בבסיס ל- 102 מיליון ₪ בהשוואה ל-2016 אז התקציב עמד על 1.471 מיליארד בבסיס.

תקציב החינוך גדל ב- 43 מיליון ₪ בבסיס ותקציב הרווחה גדל ב- 14 מיליון ₪ בבסיס. *תעריף הארנונה באשדוד ממשיך להיות הנמוך ביותר**מ-20 הערים הגדולות בארץ ואשדוד רושמת עודף של כ-33 מיליון ₪* בתקציב 2016 וההשקעה בתושב ממשיכה לצמוח ותעמוד השנה על 7,300 ₪ לעומת 6,952 ללא העלאת תעריף הארנונה .

התקציב של עיריית אשדוד  משקף המשך עשייה עירונית אדירה, המבססת את אשדוד בקדמת הערים האיכותיות והמובילות במדינת ישראל. תוצאות ההשקעה ניכרות בכל תחומי החיים ובכל רחבי העיר, תוך שהיא מביאה לידי ביטוי אחריות ציבורית וניהולית ארוכת טווח, חשיבה שאינה מתמקדת רק בהישגים לשנה הקרובה, אלא מתוכננת בקפידה גם לשנים הבאות, מתוך מטרה להפוך חזון כולל למציאות חיה, לצד שמירה קפדנית על האיזון התקציבי של הרשות. כך גם באשר להקצאת המשאבים הנעשית באחריות רבה, במסירות ובקפדנות, וזאת מבלי להעלות את שיעור הארנונה מעבר לשיעור המתחייב הנגזר מהנחיית משרד הפנים.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו