המדינה לא עוזרת במימון, אז בארגון נכי צה"ל החליטו לצאת בקמפיין ציבורי: אתם תתרמו כסף לבניית בית הלוחם החדש באשדוד ובתמורה תזכו לבלות יחד עם נכי צה"ל.

ארגון נכי צה"ל מציע מגוון אטרקציות עם פצועי צה"ל בתמורה לתרומות שינועו בין 500-5,000 שקלים ויהוו אחוז אחד מסך עלות פרויקט הבנייה של בית הלוחם באשדוד ‑ כך שכולם יוצאים מרווחים. 

כיוון שהמדינה לא עוזרת במימון פריוקטים אלו, עלות הבנייה הנאמדת בכ־130 מיליון שקל, מגיעה מתרומות ‑ שחלקן כבר נמצאות בקופת הארגון והיתרה תגויס עם התקדמות הבניה. וכך, החליטו בארגון לצאת בקמפיין מימון המונים לאיסוף מיליון שקל בכדי לבנות את בית הלוחם, החמישי במספר, בדרום מערב אשדוד, שצפוי לתת מענה לכ־7,000 חברים המתגוררים במחוז השפלה.

הקמת בית הלוחם באשדוד נידונה במוסדות ארגון נכי צה"ל כבר בשנת 1999 ועברה מספר רב של דיונים ובחינה יסודית, לרבות מענה להערות מבקר המדינה משנת 2005, עריכת דו"ח בדיקת ביקושים, סקר סיכונים ובדיקות מקצועיות נוספות.

ארגון נכי צה"ל ביצע את הנחיות מבקר המדינה במסגרת תהליך בחירת מיקום בית הלוחם באשדוד. נושא זה עלה גם בדיון הוועדה לביקורת המדינה בראשות ח"כ קארין אלהרר שאף הורתה לבחון את הנושא באמצעות מרכז המידע והמחקר של הכנסת.

 "הבדיקה העלתה שמראש הבחירה באשדוד לא הייתה אופטימלית אבל מכיוון שיש קרקע שהוקצתה ומהלכים שנעשו - סביר להמשיך בתכנית", ציינה.

"הסיפור של פצועי צה"ל הוא סיפורה של המדינה ונוגע לכל אחד", הסביר מנכ״ל ארגון נכי צה״ל תא"ל (מיל') חיים רונן, "אנו מבקשים כי כל אזרח במדינה יכול להעניק, כמיטב יכולותיו, למען הקמת הבית הזה ובכך גם להיות מעורב יותר בשיקום פצועי צה"ל". 

על פי התכנון, התשורות במיזם לא יהיו חומריות. אז מה תוכלו לקבל תמורת התרומה שלכם? הרצאה מעוררת השראה של פצוע צה"ל (עד 50 איש) - בבית ספר, מקום העבודה או אפילו בבית.

אם אתם מעוניינים בפעילויות מקפיצות יותר, ישנן גם אופציות ספורטיביות בהן: השתתפות באימון כדורסל כיסאות גלגלים, הצטרפות לטיול אתגרי עם פצועי צה"ל, השתתפות בטורניר טניס שולחן עם פצועי צה"ל, מופע מרגש של ריקודי זוגות על כיסאות גלגלים, הצטרפות לנבחרת פצועי צה"ל בקיר טיפוס והזנקת מירוץ אופניים - הצדעה לפצועי צה"ל.

כאמור, הסכום לקמפיין מימון המונים יהיה 1.3 מיליון שקל, שמהווה 1% מתוך תקציב בניית בית הלוחם כולו, שעומד על 130 מיליון שקל, והכל מתרומות. כל מי שיתרום - יוזמן לאירוע הפתיחה בעוד כשלוש שנים. 

כ־20 פצועי צה"ל כבר אישרו את השתתפותם בפרויקט בהם גם רוני גוזלן (43) שזינק על מחבל מתאבד בצומת הגבעה הצרפתית בשנת 2002, נפצע באורח קשה מאוד ובהמשך נאלצו הרופאים לקטוע את שתי רגליו.

היום הוא אב לשבעה, משחק כדורסל כיסאות גלגלים ומרצה בפני תלמידים על קבלת השונה ובפני אנשי כוחות הביטחון על הקרבה וחתירה למגע.

לצידו מרצה גם אל"מ (מיל') אמנון שרון (68), קצין צה"ל שנשבה במלחמת יום הכיפורים ונכלא בכלא הסורי בדמשק במשך כ־8 חודשים על הלם הקרב שהוא סוחב עימו ומבטא דרך פסלים וציורים את החוויות הקשות מהשבי.

גם רון הלוי (22), ששירת בשריון ונפצע במהלך מבצע "צוק איתן" וכתוצאה מכך נקטעה רגלו הימנית מעביר הרצאות, זאת לצד אימוניו בחתירת קיאקים לקראת אולימפיאדת טוקיו 2020.

בתמונות: הדמייה של בית הלוחם באשדוד (באדיבות אתר ארגון נכי צה"ל)

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו