אירועי שבוע המודעות לאדם עם מוגבלות שכלית הפכו זה מכבר למסורת בעיר אשדוד וסוחפים אחריהם את כל תושבי העיר בכל הגילאים. ראש העיר אשדוד וצוות הרווחה ומחלקת שיקום מוגבלויות המנהלים את הפרוייקט מסייעים, באמצעות הפעילויות המגוונות, להכרת האדם עם המוגבלות שכלית התפתחותית, לצד הסרת חסמים ודעות קדומות.

ההצגה "איפה הים", של תאטרון המדיטק, חולון, מאפשרת לצופים הצצה נדירה אל עולמם המרתק של שני אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, חיים וניסים הבורחים מהמעון שלהם כדי להשיט אנייה קטנה בים. הדרך אל הים רצופה הרפתקאות, סכנות ומפגשים עם אנשים שישנו את חייהם. זהו סיפור מסע מפתיע על האחרים שבינינו ועל האחר שבכל אחד מאיתנו. 

אורנה טוביאס,  מנהלת שיקום מוגבלויות בעיריית אשדוד מספרת:" ההצגה היתה מרגשת, מצחיקה, נוגעת ובהחלט מעלה למודעות את עולמם של אנשים עם מש"ה. האולם היה מלא מפה לפה והקהל לא הפסיק למחוא כפיים ולהתרגש. קטע הנחיה קצר לפני ההצגה היה של אם לשני ילדים עם מוגבלות, האחת עם מש"ה והשני עם שיתוק מוחין שסיפרה על עולמה וריגשה את הקהל.  אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולהודות לראש העיר אשר מקדם את אירועי שבוע המודעות בעיר, לרעות מנהלת מרכז למשפחה שיחד עם שקד עו"ס קהילתית בעיר ועובדות מחלקה הרווחה בניצוחה של קרן כהן צמח  עשו עבודה מרשימה, מקצועית וראויה לשבח ואני מאחלת שנמשיך בעבודת השליחות של העלאת המודעות לעולמם של אנשים עם מוגבלות ובכך לנסות להוביל לתהליכי שינוי בקהילה".

ריבה מוסקל,  מנכ"ל קרן שלם הפועלת לפיתוח שירותים לשילוב אדם עם מוגבלות שכלית התפתחותית ברשויות המקומיות,  ומסבסדת את ההצגה "איפה הים" במסגרת סל תרבות וארועי הסברה:"אירועי שבוע המודעות לאדם עם מוגבלות שכלית הפכו למסורת בעיר אשדוד.  מסירותו של ראש העיר יחיאל לסרי,  אשר אף זכה לפני שנתיים באות יקיר קרן שלם לראש ראשות בעבור פעילותו הענפה בתחום פיתוח שירותים לאדם עם מוגבלות שכלית התפתחותית בעיר אשדוד,   ושל צוות הרווחה והשיקום בעיר הפכו את שבוע המודעות למודל מעורר השראה.  רשויות מקומיות מוזמנות ללמוד את המודל וקרן שלם תשמח לעמוד לרשותם בידע מקצועי ובסיוע במענקים.  שבוע המודעות המתקיים מדי שנה מוכיח הלכה למעשה את ההשפעה על שילוב טוב יותר במרחב העירוני בעיר אשדוד".

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו