ייצור הגוררת הסתיים במספנה בטורקיה וחברת הנמל חתמה על הסכם חכירה של הגוררת בעלות שנתית של כמיליון יורו.  חכירת גוררת נוספת נמצאת בשלבי בדיקה על מנת שתגיע לנמל בעוד כ- 8 חודשים. הגוררת החדשה התקבלה אתמול בנמל בטקס בהשתתפות מנכ"ל הנמל יצחק בלומנטל, הנהלת החברה ושותפי פעילות.  

חכירת הגוררת היא חלק  מתכנית הפיתוח האסטרטגית, להכנת הנמל לתחרות מול הנמלים הפרטיים החדשים ולמגמה הנוכחית בשוק הספנות העולמית המאופיין באניות גדולות  ולהתאמת המענה התפעולי לגידול בפעילות החברה בשנה האחרונה. במסגרת זו החל לפעול קו סדיר של אונייות גדולות שעל סיפונן למעלה מ- 10.000 TEU. בנמל מרכזים מאמצים שיווקים  להסדרת קווים סדירים נוספים.

במצבת הגוררות של חברת נמל אשדוד מצויות 5 גוררות, שתיים מהן יוצאו מהמצבת ויופנו לגריטה לאחר קבלתן של הגוררות החדשות.  

בהתאם לתכנית הפיתוח ובהמשך לחכירת הגוררת מתקיים הליך רכש בהיקף כספי של מעלה מ- 300 מיליון שקל, מתקציב ההשקעות העצמי של החברה, נמל אשדוד מצטייד בשני מנופים חדשים וישדרג את ששת הקיימים ברציף 23 . זאת לאור התממשות התחזיות לקליטת אוניות ענק הצפויות לפקוד את הנמל. בנוסף ייתכן וכבר בשנת 2018  יפקדו את הנמל אניות בקיבולת של  כ- 14.000 TEU.

מנכ"ל נמל אשדוד יצחק בלומנטל מציין כי נמל אשדוד נערך לתחרות על כל אנייה, בין  נמלי הים במדינת ישראל ונמלים באגן הים התיכון. הערכות כוללת תוכנית פיתוח והקצאת משאבים רחבי היקף להצטיידות בציוד תפעולי החיוני לקליטת אניות גדולות, מנופים, גוררות ומלגזות  המתאימים לעולם הספנות העתידי ולגידול העתידי בפעילות הנמל. היערכות זו כבר באה לידי ביטוי בגידול משמעותי בהיקף ובנפח הפעילות הנמלי במחצית הראשונה של השנה.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו