עיריית אשדוד מובילה קו של קידום בריאות בכל מרחב העשייה בעיר לתושבים  ולעובדי העירייה, העירייה שואפת להיות ארגון מקדם בריאות ומפתחת כלים וסדנאות לעובדים במעגל העבודה ולשמירה על בריאותם במעגלי החיים, לאחרונה הסתיימה בהצלחה רבה, סדנה נוספת לגמילה מעישון לעובדים בעירייה מכלל הקופות, עובדים אשר עישנו למעלה מחפיסה ליום. את הסדנה העבירה, אתי זילברברג מנחת קבוצות גמילה מעישון, משירותי בריאות כללית.

לאחר חודשיים של ליווי הדוק של המחלקה, התוצאות לא איחרו לבוא, ומתוך 15 עובדים שהשתתפו  בסדנא, נגמלו 13 עובדים (!!) ושני הנותרים, הפחיתו את כמות העישון שלהם לשליש מהכמות ההתחלתית ומלווים עד גמילתם הסופית מהסיגריה.

סדנת הגמילה מעישון הינה עוד פעילות לטובת העובד, ומטרתה לתת  למעשן כלים להתמודד ולהתגבר על התלות הגופנית וההתנהגותית – פסיכולוגית, כדי להשתחרר מהרגל העישון.

בסדנאות משולבות גם ההנחיות וההמלצות לאמצעים התרופתיים השונים העוזרים להתגבר על ההתמכרות הגופנית והתאמתם האישית למשתתפים. בעקבות הצלחת הקבוצה ולבקשתם של עובדי עיריית אשדוד נוספו 2 מפגשי עידוד ויפתחו סדנאות נוספות בעתיד .

הלן לחיאני, בת 46, תושבת אשדוד, מפקחת מחלקת נכסים בעירייה, מעשנת כמעט 30 שנה והפסיקה כבר לעשן בעבר פעם אחת אחרי ניתוח וחזרה אחרי שנתיים בעקבות אירוע אישי. היא מספרת כי חברה שלה מהמשרד רשמה אותה בלי שידעה כי לא האמינה שתפסיק לעשן. "אני עושה ספורט והתחלתי לשרוק במהלך הריצות ולכן הפסקתי לרוץ אחרי 20 דק'. הבן שלי מאמן כושר צבאי ואמר לי שזה רק מהסיגריות", היא מתארת. "מנחת הסדנא, אתי, העבירה את החומרים בצורה חברית, נעימה, מתחשבת ורגשית. הבנות הפסיקו לעשן לפני הבנים בסדנא, ובנות במשרד באו אלי ואמרו לי 'איזה כיף לך שהפסקת לעשן'. זה הדבר הכי טוב שעשיתי בחיי ואני חוסכת לטיסה לפורטוגל בחודש יולי". הלן ממליצה בחום לכל מעשן להתחיל בתהליך גמילה מעישון כי בסופו של דבר הכל בראש.  

עובד נוסף, אשר נגמל אחרי 28 שנות עישון, טוען כי רק עכשיו הוא מבין כמה גדולה הייתה התלות שלו בסיגריה וסוף סוף הוא קם בבוקר ויכול לקחת נשימה עמוקה ללא שיעול "התחלתי לחיות".

כולם ציינו בסוף הסדנא את ההבדל הכי משמעותי שהיה להם זה ללכת ללא שובל ריח של סיגריה תענוג אמיתי.

בעקבות הצלחת הקבוצה (87% !) נוספו 2 מפגשי עידוד ויפתחו סדנאות נוספות.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו