ביבורי, אנגליה

הכפר ביבורי, אשר בדרום מערב אנגליה, הוא אחד הכפרים היפים ביותר באיזור קוטסוולד הכפרי. הכפר מוקף כרי דשא ירוקים ונהר הקולן הציורי חוצה אותו. אחד המקומות היפים ביותר בכפר הוא שדרת ארלינגטון, שורה של קוטג'ים קטנים שנבנו במאה ה-17.

 

בלד, סלובניה

העיירה האלפינית הקטנה שבצפון מערב סלובניה נחה על גדת אגם בלד, במרכזו ניתן לראות אי קטן ועליו כנסייה בארוקית יפה. העיירה היא עתיקה ביותר ואזכור ראשון היה קיים כבר בשנת 1004.

 

קולמר, צרפת

הכפר קולמר שוכן בחבל אלזס, בגבולה המזרחי של צרפת. בכפר ניתן לראות תרבות צרפתית, כמובן, אך גם השפעות רבות מתרבות גרמניה השכנה. ההשפעות מתבטאות בארכיטקטורה, באוכל המוגש במסעדות המקומיות ובשפה המדוברת.

 

קונג, אירלנד

כפר קונג הציורי נמצא על הגבול בין מחוז מאיו למחוז גאלווי, והוא מוקף נחלים ואחו ירוק. בכפר ניתן למצוא גשרי אבן רבים, קוטג'ים עתיקים ואת טירת אשפורד, אחוזה מהתקופה הויקטוריאנית שהפכה למלון יוקרתי.

 

 

גרוייר, שווייץ

 אם שמה של העיירה גרוייר מוכר לכם, זה כנראה כי אתם מכירים את גבינת הגרוייר הקרוייה על שם העיר. גרוייר, השוכנת במערב שווייץ, היא עיירה מתקופת ימי הביניים בה תוכלו לבקר במבצר גרוייר, מבנה מרשים מהמאה ה-13 ממנו תצפו על ההרים הסובבים.

 

האלשטאט, אוסטריה

הכפר האלשטאט שבאזור דאכשטיין שבצפון אוסטריה שוכן במקום אידיאלי על גדת אגם האלשטאט. לכפר היסטוריה של מכרות מלח בני אלפי שנים שהפכו כיום לאטרקציה תיירותית פופולרית.

פוצ'ישה, קרואטיה

רוב התיירים המגיעים אל חופי קרואטיה עטים על העיר דוברובניק, אך התיירים החכמים יותר מגיעים אל הכפר הקטן פוצ'ישה שעל האי בראצ'. הכפר השקט הוא אתר מושלם לטבילה במי הים האדריאטי, ומהווה אלטרנטיבה מצויינת לעיר עמוסת התיירים.

ריין, נורווגיה

ריין הוא אי דייגים ציורי בארכיפלג לופוטן אשר בנורווגיה. רבות מבקתות הדייגים האדומות הומרו לקוטג'ים השמורים למבקרים, מהם יש גישה ישירה אל הים הנורווגי. הכפר הוא אטרקציה תיירותית, בקיץ תוכלו לראות בו את השמש זורחת באמצע הלילה ובחורף תוכלו לצפות באורות הצפון הקסומים. 

טלארו, איטליה

 דרכי ההגעה לכפר טלארו אינן פשוטות, עם כבישים צרים ומתפתלים ונמל קטנטן, אך המגיעים אל הכפר יזכו לחוויה ייחודית, עם בתים בצבעי פסטל ונוף מדהים אל הים הליגורי.

 

טלץ', צ'כיה

תושבי טלץ' נהגו להתחרות בינהם על התואר "הבית היפה ביותר", עובדה שכיום רק מיטיבה עם המבקרים בכפר היפהפה. כיכר העיר מוקפת בבתים יפים בסגנון הבארוק והרנסנס ובריכות דגים קטנות.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו