אלון דאי בחור בן 18 מאשדוד, לומד במקיף ו' הוא אלוף אסיה בפורמולה רנו. מה זה פורמולה רנו? שני שלבים מתחת לפורמולה אחת המוכרת לכולם. דאי זכה בשבוע האחרון באליפות מה שמיקם אותו בראש טבלת הנהגים לגילו. השלב הבא קרוב לוודאי יהיה להיות הנהג הישראלי הראשון בפורמולה אחת. לפני כשנה וחצי הבאנו לכם את סיפורו של אלון דאי בן ה- 16.5 אז נער מתבגר שרוצה להגשים את החלום, מאז עברו הרבה מים בנחל לכיש ודאי קרוב להגשים את החלום.

 

 

אליפות  אסיה, אחת מהתחרויות המכובדות בעולם

 

אל תתבלבלו. לא מדובר בתחרות קארטינג זניחה. אלון דאי, התחרה בסוף השבוע כשווה בין שווים בשני מרוצים של אליפות אסיה בפורמולה-רנו. מדובר במכוניות מרוץ שלהן 200 כ"ס ומשקלן 490 ק"ג. המהירות המרבית שלהן היא כ-265 קמ"ש, והמהירות הממוצעת של אלון במסלול המרוצים בז'והאי שבסין הייתה מעל 155 קמ"ש. והרבה יותר חשוב הוא הגיח משני המרוצים כמנצח. אליפות אסיה בפורמולה רנו הינה הקטגוריה הבכירה ביותר של מרוצי המכוניות באסיה. אלון דאי הוא חלוץ נהגי הפורמולה רנו בישראל והתקווה הגדולה של מרוצי הפורמולה הבין לאומיים. אלון עמד בציפיות והודה לכל התומכים בהתרגשות והמלווים מהארץ ומהעולם.עדיין מוקדם אמנם לשים את שמו בין שמותיהם הגדולים של נהגי הפורמולה 1 כמו ג'נסן באטן, פרננדו אלונסו, קימי רייקונן ולואיס המילטון, אבל גם למדינת ישראל יש נציג בסבב מרוצי הפורמולה רנו  והוא מאשדוד. בעונה הנוכחית- 2009- עבר דאי להתחרות במסגרת אליפות אסיה בפורמולה רנו. כשהוא עוד בקושי בן 17 פתח בסערה את העונה עם ניצחונות בשני מרוצי ההכנה ובשני המרוצים הראשונים של העונה. לאחר 8 מרוצים מתוך 12 מרוצי עונת 2009 נמצא אלון במקום השני בדירוג הנהגים כאשר בשבעה מהמרוצים תפס עמדה על הפודיום.

 

 

ממסלולי הקארטינג באשדוד לאליפות אסיה - דרכו של דאי לפסגה


דאי גדל באשדוד, החל בתחביב המרוצים שלו בגיל 10 כשאביו לקח אותו למסלולי קארטינג בקניון סי מול בעיר, שם הבין כי זה מה שירצה להיות כשיהיה גדול. מכיוון שבארץ אין ממש תרבות מוטורית אמיתית אך טבעי הוא שכאן סיפורנו היה נגמר אבל דאי והמשפחה התומכת חשבו וחלמו צעד גדול קדימה. שהוא בן 16 בלבד יצא דאי לסבב מרוצים בהונגריה והחל להשתתף בפורמולה רנו. רק כדי שנבין, מכוניות הפורמולה רנו דומות מאוד למכוניות הפורמולה 1 שאנו מכירים, אך משקלן והספקי כוח הסוס נמוכים במעט. למכונית הפורמולה רנו 144 כוחות סוס ומשקל כולל של 490 ק"ג. בעונה הנוכחית השתתף דאי בסבב הפורמולה רנו של אסיה ולא פעם עמד על הפודיום כשההמנון הלאומי מושמע ברקע והדגל הישראלי מונף. אמנם סבב זה זוכה פחות לחשיפה בארץ, אך בעולם ישנם מאות אלפי מעריצים העוקבים בקפידה אחרי הנהגים. אחיו ואביו נוהגים לנסוע איתו לכל המרוצים בחו"ל, אמו דווקא מעדיפה להישאר בבית ולצפות בו על גבי מסך הטלוויזיה בגלל הפחד שמא יקרה לבנה משהו. אמנם בעבר כבר היו ישראלים שהרשימו בקטגוריות האלו אך יתרונו הגדול של דאי מעבר, כמובן, ליכולותיו כנהג הוא גילו הצעיר שמאפשר לו להתקדם לקטגוריות בכירות יותר כמו פורמולה 2 ואפילו פורמולה 1 כשהוא עדיין בגיל תחרותי.

 

העתיד

 

דאי קיבל הזמנה לטסט במסלול בספרד בפורמולה 3.5, הקטגוריה שלפני פורמולה 1. לטסט מוזמנים 13 הנהגים הטובים בעולם בקטגוריה של פורמולה רנו. דאי הגיע לשני המרוצים האחרונים (באליפות אסיה מתקיימים כל פעם 2 מרוצים באותו סופשבוע) כשהוא ממוקם במקום השני בדירוג האליפות. הזכייה של אלון דאי באליפות מציבה את הכישרון הצעיר בעמדה שאף נהג ישראלי לא היה בה לפניו. הוא בגיל הנכון, הוא חד, מסתגל מהר למצבים ולמכוניות, ניחן ביכולת פיזית גבוהה ומחזיק כעת תואר אליפות חשוב ביותר. מישהו אמר פורמולה 1? החלום בהחלט נראה אפשרי. נהגים כמו פליפה מאסה, רוברט קוביקה, לואיס המילטון וקימי רייקונן התבלטו בפורמולה רנו. אלון אמור להתגייס בעוד מספר חודשים לצבא ויש לקוות שהצבא ידע להעריך את ההישג המדהים של דאי וייתן לו הקלות של ספורטאי מצטיין לפחות כמו אלו הניתנות לבן סהר וכדומה. מקסימום תמיד יוכל להיות נהג בוס בצבא.... במידה והכול יתנהל כמתוכנן ולאור ההישגים במהלך העונה יש לצפות להשתלבות בקטגוריה בכירה יותר בשנה הבאה ואולי אף השתתפות במבחנים בקבוצת פורמולה 1 ובעתיד מי יודע אולי נזכה לנציגות ישראלית היסטורית בפורמולה 1. ללא ספונסר משמעותי (מעוניינים?) ומיעוט אימונים ביחס לנהגים המקומיים, דאי מתחזק אתר על שמו. www.alonday.com אתר מרשים למדי המספק המון מידע על עלילותיו של הצעיר הישראלי. מומלץ להיות שם כשזה עוד מתחיל.

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו