טניס שולחן

 

 

נס חנוכה קרה בשבוע שעבר לקבוצות טניס השולחן באשדוד. במחזור שנערך זכו כל ארבעת קבוצות טניס השולחן של אשדוד בניצחונות כפולים על שתי יריבות מהליגה הלאומית, בסה"כ 8 ניצחונות בסימן נס פח השמן. "החל מתחילת הליגה לפני חודשיים, לא קרה שכל הקבוצות ניצחו", מספר יוסי רוזנבלט שמנהל את הענף. "תמיד הייתה קבוצה שכשלה ולפעמים יותר מאחת, הקבוצות היריבות התחזקו בשחקני רכש ורק אצלנו משחקים תושבי העיר", מוסיף רוזנבלט בגאווה. ענף טניס השולחן משגשג, ואשדוד היא העיר היחידה בארץ שמיוצגת ע"י 4 קבוצות, 2 מהפועל ו- 2 נוספות מבית"ר. שתי קבוצות משחקות במחוז הדרומי ושתיים נוספות במחוז המרכז. בקבוצת הפועל אשדוד, בונים השנה על הגעה למשחקי הפלייאוף לעלייה לליגת העל. בתום הסיבוב הראשון של משחקי הליגה, יש לחובטים מהפועל אשדוד, הפסד אחד בלבד לקבוצת בית"ר רמלה המצוינת שנמצאת ללא הפסדים עד כה הענה. מאחר ששתי הקבוצות הראשונות עולות, אכן הסיכויים לעלייה בהחלט סבירים. לאחרונה, הועתקה פעילות האגודות לבית ספר חזון יעקב. 

 

כדורסל של העדה ההודית 

 

קבוצת "עוז-אשדוד" זכתה בסוף השבוע האחרון באליפות הארצית של העדה ההודית בכדורסל. זו השנה השלישית ברציפות, שהרשות העירונית לספורט באשדוד מארגנת טורניר ייחודי זה. הטורניר מושך תשומת לב רבה בקרב בני העדה.עדות לכך הייתה בואם של כ-300 צופים משולהבים, שגדשו את יציעי היכל הכדורסל בתיכון מקיף ח'. הוכחה נוספת לפופולאריות של ענף הכדורסל בקרב בני העדה ההודית, הינה ההשתתפות של 6 קבוצות מרחבי המדינה. מאשדוד נטלו חלק שתי קבוצות: עוז אשדוד ואיחוד אשדוד. כמו כן נטלו חלק גם קבוצות מדימונה, לוד, רמלה ובאר יעקב נטלו חלק בטורניר. בשלב חצי הגמר קבוצת "עוז- אשדוד" גברה על יריבתה מרמלה בתוצאה- 72:60. למשחק הגמר שנערך בשבת האחרונה בשעות הבוקר, התייצבו 2 הקבוצות החזקות בטורניר: "עוז-אשדוד" נגד האורחים מלוד. לפני פתיחת המשחק, כמיטב המסורת ההודית, נערכו הופעות של להקות פולקלור אותנטיות, להנאת הקהל הרב. דווקא שחקני לוד פתחו היטב והובילו. אך ככל שהמשחק התקדם, התהפכו היוצרות.וכתוצאה מהקרבה ורוח לחימה של האשדודים הם הובילו בתום הרבע השלישי בתוצאה:62:55. בדרך לניצחון מרשים. בסיום ניצחון אשדודי- 86:82. מי שהיה אחראי למהפך ונבחר לשחקן המצטיין היה: שחר שמואל שקלע 30 נק'. הטורניר נערך ע"י הרשות העירונית לספורט, בניצוחו של רכז הליגות נדב אלחרר. את הגביעים לקבוצות העניקו משה בוטראשווילי- יו"ר דירקטוריון רשות הספורט ומיקי רוזנברג ובני חזקיה מרשות העירונית לספורט.

 

שחמט

 

 

הצלחה ארגונית ומקצועית בתום שבוע של הפסטיבל הבינלאומי לשחמט. במשך כל ימות החנוכה, ניטשו קרבות "מח במח" עזים על שולחנות השחמט של מועדון השחמט העירוני (בי"ס גאולים) באשדוד. כשהתפזר העשן....הוענקו פרסים יקרי ערך לזוכים בקטגוריות השונות. בתחרות הבינלאומית הפתוחה בה נטלו חלק 74 שחמטאים (גברים ונשים) זכו:

 

במקום הראשון- אליאס סמירין ממועדון אשדוד ובסך 15000 ₪

---"—השני    -גיל פופילסקי    מראשל"צ ובסך 3750 ₪

-- "---השלישי-אנטולי בחובסקי  מכפר סבא ובסך 3750 ₪

בסכומים דומים של 3750 ₪ זכו עוד 2 שחמטאים נוספים.

ביומה האחרון של התחרות התקיימה תחרות "שח אקטיבי"

בה השתתפו 48 שחמטאים. המנצחים:

מקום 1- תמיר נבאתי מבאר שבע שזכה ב- 2500 ₪

מקום 2- גיל פופילסקי מראשל"צ שזכה ב-1500 ₪

מקום 3-גבריאל פלום שזכה ב-1000 ₪

 

 

ובנוסף, לא פחות מ-168 ילדים ובני נוער נטלו חלק בתחרויות לגילאים השונים. אליהם הצטרפו עוד 84 ילדים (ברמות מתחילים) שהתחרו אף הם. לאווירה הבינלאומית ששררה  באולם  המשחקים תרמו שחמטאי צמרת שהגיעו מגיאורגיה,רוסיה,סינגפור ובלרוס. מרשות הספורט העירונית האחראית על מועדון השחמט ושותפה בארגון הפסטיבל נמסר, שההיענות עלתה על המצופה. כפועל יוצא, יוגדל בשנת התקציב הקרובה, תקציב הפעילות. המטרה תהיה למשוך יותר ויותר ילדים למעגל הפעילים בספורט המלכים.

 

אגרוף

 

 

גם בתחום האגרוף אשדוד על המפה. קהל רב הגיע במהלך חג החנוכה לחזות בקרבות במסגרת: גביע אשדוד הבינלאומי באגרוף. התחרות כללה מתאגרפים ממדינות רבות וקהל רב אשר זכו לחוויה איכותית. לאחר מצעד ספורטאים מרשים, בני חזקיה מרשות הספורט הדליק נר שישי של חנוכה ולאחר נגינת ההמנון, התרכזו המתאגרפים בקרבות. הזירה שהוצבה במרכז היכל הספורט שבתיכון מקיף ז' בסיטי, היוותה במה מכובדת לקרבות איכותיים ביותר. במשך יומיים נערכו "קרבות הקדם". מוקדמות הגביע לקביעת העולים לקרבות הגמר. מאות צופים גדשו את היציעים ועודדו ללא הרף את המתאגרפים שהזיעו, חבטו וספגו בזירה. מתאגרפים מרוסיה, ליטא, לטביה, אירלנד, אזרבייג’אן וישראל נאבקו זה בזה, כדי להעפיל לקרבות הגמר. להלן הזוכים על פי המשקלים השונים:

 

במשקל עד 46 ק"ג זכה דניס קלינקו מישראל.

במשקל עד 54 ק"ג זכה טל שדה מישראל.

במשקל עד 57 ק"ג זכו רועי הרמז(מישראל ופאבל אנדריי (מרוסיה) (ב-2 קבוצות בנפרד).

במשקל עד 60 ק"ג זכו עדי רותם מישראל ומקסים איזבדן מרוסיה (ב-2 קבוצות בנפרד).

במשקל עד 63 ק"ג זכה סיגנקוב דימיטרי מרוסיה.

במשקל עד 64 ק"ג זכו רומן גטים מישראל וקטואה דמנה מרוסיה (ב-2 קבוצות בנפרד).

במשקל עד 69 ק"ג זכה קונסטנטין סנגור מישראל-אשדוד.

במשקל עד 70 ק"ג זכה דן אהרונוב מישראל.

במשקל עד 80 ק"ג זכה בדראנה מוטאסם מישראל.

 

3 מתאגרפים מאירלנד, הגדילו לעשות, והשיגו 3 מדליות זהב לארצם. ניהלו את התחרות: יו"ר איגוד האגרוף בישראל: ויליאם שחאדה. יו"ר הוועדה המקצועית: אריק דרוקמן, השופט הראשי: יעקב רוגימוב. כמו כן, שופטים בינלאומיים מליטא,רוסיה וישראל שפטו בקרבות במשך ימי התחרות. את מדליות הזהב לזוכים העניקו הממונה על הספורט משה בוטראשווילי, ומיקי רוזנברג מנהל רשות הספורט.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו