אוהל אבלים - מאתר גמ"ח חסדי יעל

עיריית אשדוד השיקה לפני מספר שנים שירות לציבור התושבים: השאלת ציוד למשפחות אבלים בעת ה"שבעה". השירות מקל במשהו על אותן משפחות אשר ביתן קטן מלהכיל את ציבור המנחמים ובעצם מתן השירות יש משום ניחומים והקלה.

לצורך העניין רכשה עיריית אשדוד סוכות אבלים, שולחנות, כסאות, מחמים, תנורי חימום, סידורי תפילה, תהילים, סט אדרא זוטא ופריטים משלימים. הציוד מאוחסן במחסני העירייה וניתן להשאילו בהתאם לנוהל שקבעה העירייה.

כל מי שמעוניין בשירות נאלץ למצוא הובלה ומתקינים שיעשו עבורו את העבודה, והמחירים נעים בין כמה מאות בודדות ועד 2000 שקלים. בשבוע שעבר פרסמה העירייה מכרז להובלה, פריקה והתקנה של ציוד אבלים בעיר אשדוד. הזוכה במכרז יצטרך לתת שירות למשפחה האבלה, שכולל איסוף של הציוד ששייך לעירייה ממחסניה, הובלתו לבית האבלים והתקנתו. בסיום ימי השבעה יוחזר הציוד למחסני העירייה. 

על העבודה הזאת ייצטרך הזוכה לקבל תשלום ישירות מהמשפחות האבלות, ועל פי המכרז, העלות תהיה 1300 ש"ח כולל הכל. בעירייה מעריכים כי מדובר בכ- 100 משפחות לפחות בשנה. הזוכה יתחייב לספק את השירות בתוך 6 שעות מרגע קבלת הפניה וכן לספק 2 עובדים לפחות לצורך הקמת הסוכה.

ציוד לאבלים - לא רק דרך העירייה

אבלים שמעוניינים בציוד לימי השבעה יכולים לקבל אותו בחינם גם במועצה הדתית באשדוד, שם גם יסייעו באיתור מובילים בעלות מינמלית של כמה מאות שקלים. 

ציוד לימי השבעה לאבלים אפשר למצוא גם בגמ"ח שהקים בן מפיצה בורו פארק. את הציוד שלו הוא נותן בחינם לכל ימי השבעה, יסייע בהקמת האוהל ויעזור במציאת מוביל. "עד לפני זמן קצר הייתי עם רכב, היום יש לי רק את העגלה, כך שכל רכב עם וו גרירה יכול לסייע בהובלה. פרטים נוספים על הגמ"ח של בן תוכלו למצוא כאן: 054-7565644.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו