רונן ועדי קולטקר

רונן קולטקר (36) תושב אשדוד אהב את תחום המחשבים והאלקטרוניקה עוד כשהיה ילד. מסיבה זו החליט רונן ללכת ללמוד במחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה במכללה האקדמית להנדסה אשדוד. עדי, אז לאבנץ, (32) הכירה את רונן במהלך כיתה י"ב וכשהגיעה לתקופת התואר החליטה ללכת ללמוד כלכלה. לאחר שנפתחה לעולם ההנדסה והמדעים המדויקים מרונן, החליטה עדי לעזוב את התואר בכלכלה ובמקום הצטרפה  יחד עם בן זוגה לתואר ב-SCE במחלקה להנדסה כימית.

"הכרנו לפני התואר" סיפרו בני הזוג קולטקר. "אחרי שעדי ראתה את מה שאני לומד ואת הנושאים שבהם אני עוסק, החליטה שמעניין אותה תחום המדעים המדויקים, עזבה את לימודי הכלכלה והגיעה למכללת SCE. היינו יושבים יחד בדירה, לומדים ומכינים שיעורי בית. ניסינו לעזור אחת לשנייה כמה שיותר כי היו הרבה מקצועות שהיו דומים באופי" סיפרו.

רונן כיום עובד בחטיבה הטכנולוגית של בנק לאומי כארכיטקט מערכות. "מאז שאני ילד אני אוהב מחשבים, שפות תכנות וסייבר" סיפר רונן. "התחלתי לעבוד בבנק בתקופת התואר ומאז אני שם. השלמתי במהלך העבודה גם את לימודי התואר השני ובקרוב אני מתחיל את לימודי הדוקטורט ולאחרונה אף נבחרתי למועצת וועד העובדים הארצי של החברה". עדי מיד לאחר התואר החלה לעבוד במפעל צעצועים בעיר כמהנדסת המפעל וכיום עובדת ברשות המיסים במכס אשדוד כמהנדסת כימית האחראית על המוצרים הנכנסים לארץ.

"כיום אנו נשואים ולפני כשלוש שנים גם נולד לנו בן" סיכמו עדי ורונן. "חיי המשפחה שלנו חשובים לנו יותר מהכל. התואר איפשר לנו למצוא עבודות מעניינות בתחומים שאנו אוהבים ולמרות הסטיגמות, הרבה זמן פנוי ליהנות מהדברים החשובים באמת -  המשפחה, הזוגיות ולהיות ביחד כמה שיותר".   

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו