מ.ס אשדוד מסמנת את משחק הגביע הערב (ד', 19:00, אשדוד) מול רעננה כמשחק שיכול להעביר מסר. אמנם מדובר רק במשחק גביע וראשון מבין שניים, אבל מפגש ביתי מול רעננה, יריבה מרכזית ועיקרית של אשדוד על הירידה בליגה, יכול בהחלט לבדוק את מידת האיכות של שתי הקבוצות.

רעננה כבר גברה על אשדוד בליגה אך לא מזמן 1-0 אחרי שעוד שיחקה בעשרה שחקנים וברור שלאשדוד יש מה להוכיח. מה עוד שמדובר באשדוד אחרת, משופרת במומנטום טוב, שבניגוד לליגה מצליחה לנצח בגביע בביתה (ניצחה את נתניה 2-0 בסיבוב הקודם).

במ.ס. אשדוד רוצים לעלות לחצי גמר גביע המדינה ולא מתכוונים לוותר על המפעל לטובת ריכוז המאמץ בהישארות בליגה.

רעננה היא הכבשה השחורה של אשדוד בליגת העל ובכלל, מתוך 12 משחקים בין הקבוצות, אשדוד לא ניצחה מעולם!

צילום: מ.ס אשדוד

בגזרת הרכב והסגל, יש לא מעט התלבטויות, ארבעה שחקנים סוחבים מספר צהובים קריטי והם התבקשו להישמר מספיגת צהוב מחר שימנע מהם מלשחק במשחק התחתית החשוב בעוד שבוע וחצי מול הפועל עכו.

כך למשל לגדי קינדה יש שמונה כרטיסים צהובים וקרוב לוודאי שהוא לא יפתח כדי שלא יחטוף את הצהוב התשיעי. גם למאוריסיו ארבעה צהובים ויתכן שגם הוא יתחיל על הספסל.

לעומתם, וובה בראון שספג צהוב חמישי במשחק שלשום מול בני יהודה ויחמיץ את הפועל באר שבע ביום שני, יפתח שוב בקישור האחורי. דן ביטון אמור לפתוח בקישור ובהתקפה עשויים בנצי מושל ודין דוד לשחק עם בלסינג אלקה.

בצד של רעננה, כמו אשדוד גם היא עסוקה בעיקר במאבקי ההישרדות והגביע הוא דרך להשכיח את הצרות בליגה. קורצקי מתכוון לתת למספר שחקנים מנוחה.

צילום: אחמד מוררה, באדיבות אתר ONE

שמעון אבוחצירה שלא כשיר לחלוטין לא יהיה בסגל למשחק. עידו לוי וירדן כהן יעלו בהרכב במקומם של בן והבה ועמנואל אמבולה. מי שאולי יראה דקות ראשונות העונה הוא עמנואל מאיוקה עשוי לקבל דקות ראשונות העונה.

שניר שוקר ואלי בבייב נלחמים על מקום בקישור בשל היעדרותו הצפויה של רועי שוקרני, שהמשתקם מהמחלה ממנה סבל בשבוע שעבר, ואף חזר להתאמן אתמול. התלבטות נוספת של המאמן היא בהתקפה, כשעדיין לא ברור אם כארם ארשיד או מוחמד כליבאת יעלו בחוד.

נמניה ניקוליץ' ואור דסה תורגלו במרכז השדה בעוד בן בנימין יזכה למנוחה. בהתקפה, שלומי ארבייטמן צפוי לפתוח בחוד ולצידו רועי זיקרי.

"הרבה זמן לא הגענו למעמד הזה ואנחנו לא מתכוונים לוותר עכשיו. כשנחזור לליגה יחכו לנו המאבקים על ההישרדות, אבל כל עוד אנחנו במפעל הגביע אנחנו שמים את הליגה בצד, ומשתדלים להינות כמה שאפשר", אמר שחקן.

הרכב משוער אשדוד: יואב ג'רפי, טום בן זקן, ויקטור גנב, יגור פיליפנקה, אביב סולומון, יצחק אספה, וובה בראון, דן ביטון, בנצי מושל, בלסינג אלקה, דין דוד.

הרכב משוער רעננה: גיירמו ויסקארה, גיא ליפקה, מוחמד עלי קמארה, עידו לוי, ירדן כהן, נמניה ניקוליץ, אור דסה, אלי בבייב (שניר שוקר), רועי זיקרי, שלומי ארבייטמן, מוחמד כליבאת (כארם ארשיד).

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו