קולות ההרגעה של ראש העיר בפייסבוק היו אמורים לנסות להרגיע את המצב הבוער בעיר, אך למרות הצהרותיו, האכיפה נגד פתיחת עסקים בשבת עוברת משלב ההתראות לשלב הקנסות. השלב הבא באכיפה אמור להיות אכיפה משפטית ואילוץ סגירת העסקים על ידי בית המשפט.

פקחים עירוניים תועדו הצהריים מסיירים ברחבי הביג פאשן בעיר, מחלקים קנסות לכל העסקים שפתחו בשבת. מדובר בקנסות בשווי 320 ש"ח. גם במתחם הקניות סטאר סנטר קיבלו בעלי עסקים קנסות על פתיחת העסקים. עד היום חולקו רק התראות, מה שעורר ביקורת רבה בקרב ראשי הקהילה החרדית בעיר, שדרשו אכיפה קשה יותר, וזו לא איחרה לבוא.

קנס לעסק הפתוח בשבת בביג

אתמול התקיימה ברחבי העיר שיירת מכוניות בהשתתפות של יותר מ-200 מכוניות, שמחו נגד הכפייה הדתית בעיר. לפני שיירת המכוניות כתב ראש העיר בעמוד הפייסבוק שלו: "בשבועות האחרונים החלטתי לנהוג באיפוק, לא נגררתי להשמצות, לא הגבתי להסתה הפרועה נגדי, לא הסכמתי לתת יד לפילוג העיר ולפגיעה הקשה בתדמיתה ועיקר מאמציי התרכזו והושקעו בבניית פיתרון שיעמוד במבחן הציבורי והמשפטי. היום אני כבר יכול לומר באופטימיות זהירה, שמתגבש כיוון לפיתרון כזה". 

ראש העיר הוסיף בעמוד הפייסבוק שלו: "בתקופה הקרובה אציג בפניכם תמונה רחבה של הסוגיה הסבוכה הזו, עם הדרכים האפשריות לפיתרון, עם אמונה עמוקה שאשדוד תהווה דוגמא ומופת ליכולת להתגבר על הפערים הגדולים באורח החיים בין הקבוצות השונות באוכלוסיה".

צפירת ההרגעה של ראש העיר התקבלה בספקנות גדולה בקרב מובילי המחאה האזרחית נגד הכפייה הדתית בעיר, והקנסות שחולקו היום בביג פאשן, שמהווים למעשה עליית מדרגה באכיפת חוקי השבת, רחוקים מלהרגיע את השטח. "ראש העיר אומר דבר אחד ועושה דבר אחר, מגביר את האכיפה נגד העסקים. המחאה רחוקה מלהסתיים", אמר אחד ממובילי המחאה לאשדוד נט.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו