בוריס גיטרמן יוצא נגד החרדים

ניסיון לפצל את הקול הרוסי? בוריס גיטרמן, ממ"ק ראש העיר אשדוד, יו"ר ועדת בניין ערים שרק לאחרונה הצביע בעד הרחבת כל הדירות ברובע ז', מפרסם הצהריים פוסט חריף בפייסבוק נגד מה שהוא מכנה "הדיקטטורה החרדית בעיר".

בפוסט קורא גיטרמן לאחד שורות וליצור בלוק חילוני במועצה הבאה. "אני, בוריס גיטרמן, יו״ר סיעת ״קהילת אשדוד״, חבר מועצת העיר משנת 2003 וסגן ראש העיר משנת 2008, פונה לכל ראשי התנועות החילוניות באשדוד וקורא לכולם לאחד כוחות במלחמה נגד התחרדות העיר!" כותב גיטרמן בפייסבוק. 

אך גיטרמן לא עוצר שם, וב"מלחמה" הזו עליה מדבר גיטרמן, הוא מכניס כמה מילים ממש קשות נגד החרדים. "בחירות 2018 הינן הסיכוי היחיד שלנו למנוע ביסוס של דיקטטורה חרדית בעיר. הציבור החילוני, המהווה רוב מוחלט, מפולג לרשימות שונות שלא מצליחות לאחד כוחות. אבל לכולנו מטרות דומות ועל מנת להשיגן אנו חייבים לייצר בלוק חילוני אחיד במועצה הבאה, קואליציה של הכוחות החילוניים – ללא חברי מועצה חרדים".

גיטרמן מציע בפוסט לראשי המפלגות החילוניות להפגש על מנת לדון בדברים, ולבדוק למי הסיכוי הטוב ביותר לעמוד בראש הרשימה המאוחדת. 

דבריו אלה של גיטרמן יצרו תגובות קשות מאוד בקרב הקהילה החרדית בעיר, אך לא מן הנמנע כי מדובר במהלך פוליטי גרידא של גיטרמן להציל קולות אותם הוא הרגיש שהוא מאבד בעקבות המחאה. 

חשוב לציין כי למרות הדברים הקשים, גיטרמן ממשיך לכהן כממ"ק ראש העיר ויו"ר ועדת בניין ערים.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו