ראש העיר והרמטכ"ל לשעבר בבית ניצן החדש בטקס

בהקמת בית 'ניצן הורים' חברו יחדיו מס' גופים מקצועיים- 'אגודת ניצן', החוג לייעוץ חינוכי באוניברסיטת תל אביב, אנשי אקדמיה ואנשי מקצוע רבים. במרכז עובדים אנשי מקצוע מומחים מתחום הייעוץ החינוכי, ריפוי בעיסוק, עבודה סוציאלית, מטפלים ביצירה והבעה, פסיכולוג, מדריכי הורים ועוד.
המרכז הוקם מתוך ראיית הצורך הקיים באוכלוסייה ומתוך מטרת-על מניעתית. התערבות מוקדמת בגילאים צעירים של הילדים, עשויה להפחית את הסיכויים להפיכתם ל 'דור שני למצוקה' ולהגעה למצבי סיכון והוצאות חוץ ביתיות. ייחודו של 'ניצן הורים' הוא ראשית כל בהתמקדות בהורים שנית, ייחודו של 'ניצן הורים' הוא בהגשה המותאמת של גוף הידע של ההורות לבאי המרכז.


ההורים אשר יגיעו למרכז לקבלת תמיכה לווי והדרכה עם ילדיהם יזכו לצוותים מיוחדים שיפעילו את הילדים. אולם ייחודו של המרכז נובע גם מהיותו מרכז הדרכה, הנותן מענה אישי לכל משפחה, על ידי סדנאות, הדרכות, טיפולים (קבוצתיים או אישיים בהתאם לצורך), וגם מהיותו בית ומרכז חברתי להורי המרכז, לילדיהם, לסבים, לסבתות ולמשפחה התומכת. לצד חדרי הסדנאות וההדרכות שבמרכז, ישנם גם ג'מבורי, חצר משחקים, משחקייה חווייתית, ספרייה, פינת קפה, "סלון התכנסות" ועוד.
בשנים האחרונות מרבים לחקור, לכתוב ולעסוק בקשיים של ילדים ובוגרים עם לקויי למידה ומשפחותיהם. אולם, בעוד שלקויות למידה של ילדים ומתבגרים נמצאת בבולטות במחקר ובפרקטיקה, בהמשך מעגל החיים, עם התבססות הזוגיות לנישואים והורות, לא בנמצא תמיכות מותאמות להורים עם ליקויי למידה.

ד"ר יחיאל לסרי: "ממשיכים במדיניות ההנגשה שלנו לתושבים".

בטקס החניכה השתתפו הרמטכ"ל לשעבר, בני גנץ, גב' עופרה אלול – יו"ר אגודת ניצן, ד"ר מלי דנינו – מנכ"ל 
אגודת ניצן, גב' רויטל גנץ – מנכ"לית "ניצן הורים", 
גב' טובה סגול – מייסדת "ניצן הורים"
הממונה העל החינוך יהודה פרנקל גב' טלי מימון מנהלת המחלקה לחינוך מיוחד 
בעיריית אשדוד .

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו