טלגרם

חוץ מתוכנית גיבוי בזמן שווטסאפ קורסת, אירוע שהתרחש לפחות שלוש פעמים בתקופה האחרונה יש לטלגרם לא מעט יתרונות על ווטסאפ:

1. לא צריך טלפון

בווטסאפ אתם תלויים בטלפון. אם נגמרה לכם פתאום הסוללה, אתם מנותקים מהעולם גם אם יש לכם מחשב או טאבלט מול העיניים. אם נגנב או נהרס לכם הטלפון או שאתם עם סים חדש בחו”ל, הכל הרבה יותר מורכב וכולל שחזורים וקודים. טלגרם בנויה כולה על גבי הענן, ממש כמו ג’ימייל למשל, וגם בלי הטלפון שלכם ליד אתם יכולים להמשיך לתקשר עם העולם החיצון.

2. שיחה סודית

בטלגרם תוכלו ליצור ‘שיחה סודית’ עם איש קשר. שיחה זו כוללת הצפנה מקצה-לקצה, לא נשארת על השרתים של טלגרם, כוללת טיימר להודעות, שנמחקות אחרי פרק זמן קצוב מראש, ולא מאפשרת צילומי מסך או העברה (Forward) של הודעות.

3. לנעול שיחות

רבים מהמשתמשים אוהבים את טלגרם בזכות אפשרויות הפרטיות והדיסקרטיות שלה. האפליקציה מאפשרת לכם לנעול את השיחות עם קוד, כך שגם אם משתמש הצליח להשיג גישה לטלפון שלכם והצליח לעקוף את מסך הנעילה של הטלפון, עדיין הוא יתבקש להקיש קוד לצורך קריאה של ההודעות שלכם. הנעילה נכנסת לתוקף בתזמון שמתאים לכם – נגיד אחרי שעה של חוסר פעילות – ואם תרצו תוכלו להשתמש בטביעת אצבע במקום קוד.

4. להסתיר את ‘נראה לאחרונה’ למשתמשים מסויימים

נכון, גם בווטסאפ תוכלו להסתיר את פיצ’ר ה’נראה לאחרונה’, אולם בטלגרם החסימה לא חייבת להיות גורפת. אם תרצו תוכלו לחסום לכולם, חוץ מהאנשים הקרובים לכם באמת – או ההיפך להתיר לכולם לראות את הסטטוס – למעט אנשי קשר מסויימים שלא באים לכם בטוב.

5. לבחור את צבעי ההתראות

אם יש לכם אנדרואיד תוכלו לבחור את צבע נורת ההתראה שנדלקת בכל פעם שתקבלו הודעה.

6. האשטגים

כמו באינסטגרם ובטוויטר, גם בטלגרם תוכלו להשתמש בהאשטגים ולאתר כך תוכן בקלות. עם השימוש תוכלו לבחור את התגיות הפופולאריות שלכם בהשלמה אוטומטית.

7. בוטים

אחד היתרונות הבולטים של טלגרם על ווטסאפ הוא השימוש בבוטים. תוכלו למצוא בוטים של מזג האוויר, בוטים לתזכורות, בוטים עם השראה, לשחק משחקים, להאזין למוסיקה מספוטיפיי ועוד – הכל מתוך טלגרם.

8. כל פלטפורמה

טלגרם זמינה בכל מערכות ההפעלה הפופולאריות וגם בכמה פחות: החל מאנדרואיד, אייפון, אייפד ו-Windows Phone, דרך אפליקציית נייטיב למק, לינוקס וכמובן ל-Windows ועד אפליקציית ווב שזמינה תמיד – וכאמור לא דורשת את הטלפון שלכם דלוק או בסביבה.

9. לשלוח כל קובץ – גם ענק

ווטסאפ מאפשרת לכם לשלוח רק קובצי תמונות, וידאו ומסמכים – בטלגרם תוכלו לשלוח כל סוג קובץ שרק תרצו, מכל מיקום שרק תרצו בטלפון. בנוסף, בניגוד למגבלת הנפח של ווטסאפ שמאפשרת לכם לשלוח קבצים עד 100 מגה-בייט, בטלגרם תוכלו לשלוח קבצים בנפח של עד 1.5 גיגה-בייט.

10. קבוצה ענקית

בניתם קבוצה פופולארית בווטסאפ? אתם מוגבלים ל-256 חברים. בטלגרם תוכלו לבנות סופר קבוצה – או Supergroup – עם עד 50,000 חברים.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו