"אז מה? הספסול של אלקה עבד. תורג'מן ניצח", אמר אחד מאנשי אשדוד בבוקר שאחרי המשחק. למעשה תלוי איך מסתכלים על הסיטאוציה, אם תורג'מןו ניצח (לא בטוח שיש באמת מאבק), את זה נראה במשחקים הקרובים גם מבחינת אלקה וגם מבחינת אשדוד.

אמש (ד') ראינו מדוע באשדוד שילמו כל כך הרבה על בלסינג אלקה. הרבה כוח, מהירות, כישרון וגם יכולת סיום. לא משנה מה אומרים באשדוד, פרשנם או השד יודע מי, אלקה הוא שחקן רחבה קלאסי, לא בצד, לא בשמאל לא בימין, ברחבה, במרכז. קלאסי. 

משם הוא כבש את השער מול נתניה ושם הוא הכי קטלני אם אשדוד רוצה שאלקה יצליח ויכבוש היא חייבת אותו באמצע ובאמצע היא גם מנטרלת חלק מהבעיות הטקטיות שיש איתו.

בערב בו מ.ס אשדוד מבקיעה פעמיים, מנצחת בבית לראשונה הכי תשעה חודשים ולראשונה העונה, אי אפשר שלא לחגוג.

באשדוד ציינו כבר תקופה ארוכה שיש שינוי מאז הגעתו של תורג'מן ויחד עם הרכש החדש הקבוצה אמורה להיראות אחרת ולצאת לדרך חדשה גם בליגה. בינתיים בליגה זה עובד פחות מבחינת נקודות, יותר בגביע.

אבל אם נתונים אז קבלו, משחק שלישי ללא הפסד לאשדוד (בכל המסגרות), משחק שני ללא ספיגה וארבעה שערים שהקבוצה הבקיעה בשלושה משחקים, קצב של יותר משער למשחק. הללויה. 

"אנחנו שמחים על העפלה לרבע הגמר. זאת רק ההתחלה, יש לנו עוד דרך ארוכה, במיוחד בליגה שזה הלחם והחמאה שלנו. יש לנו משחק מאד חשוב בשבת ונהייה חייבים להגיע דרוכים", אמר עמיר תורג'מן בסיום.

"במשחק של היום היינו מאוד טובים בעיקר בחצי השני, שמרנו על השער, סגרנו נכון, עמדנו טוב ויצאנו קדימה בצורה טובה במיוחד דרך האגפים כמו שאנחנו אוהבים.

צילום: איציק בלינצקי, באדיבות אתר ONE

זה היה משחק מצוין של כולם, כולם עבדו, כולם נלחמו וזאת הדרך. קבוצת תחתית חייבת להיות מחוייבת מאוד בהגנה, את המצבים שאנחנו מגיעים צריך לדעת לנצל אבל השלב הראשון זה ההגנה. רואים שהקבוצה מתחברת ומרגישה ביטחון ויותר אמונה. רואים ניצנים של הדרך הטובה". 

"הורדנו קוף מהגב", אמר תורג'מן מיד בהתחלה. הקוף היה שם בדמות 3 מ- 30 במשחקי הבית עד כה העונה, זה לא קוף זו גורילה והגורילה הזאת ירדה אמש וחזרה לכלוב, האם היא תחזור שוב? את זה נראה במשחק הליגה הבא. 

אמרנו אלקה, אמרנו קבוצה, אבל שני שחקנים היו מעל כולם אמש (ש') הראשון דן ביטון שבמחצית שנייה סיפק נגיעות של קסם והראה כמה כישרון יש לו ברגליים ולמה אשדוד כל כך התעקשה עליו מב"ש.

אם שילוב נכון שלו ושל קינדה זו תהיה אשדוד אחרת לגמרי, תכליתית, מבריקה אפילו שלא לדבר על התקפית. הסם שיכולה רגל שמאל של ביטון לספק היא לא דבר של מה בכך.

השאלה מהי חומרת הפציעה שלו, והאם באמת מדובר בשבר בכף ידו שיכול/עלול להשבית אותו לתקופה ארוכה, דווקא אחרי משחק נהדר שלו. 

השחקן השני, הוא איגור פיליפנקה הבלם שהגיע מת"א שנראה כמו בינגו מרשים של אשדוד, אולי למכבי הוא לא מץתאים, אבל לאשדוד הוא כמו כפפה ויחד עם גנב והיכולת של ג'רפי לא סתם אשדוד רושמת משחק שני ללא ספיגה, והרצף כנראה ימשיך.

צילום: איציק בלינצקי, באדיבות אתר ONE

"כולם מחויבים למשחק ההגנה. קבוצת תחתית או בכלל קבוצה שרוצה להתקדם חייבת להיות כזו. למצבים שלנו אנחנו מגיעים משם, אבל השלב הראשון הוא שכולם יעבדו ואת זה אנחנו בהחלט רואים בשבועות האחרונים". אמר תורג'מן על השיפור בהגנה. 

"השחקנים החדשים שבאו בהחלט עזרו לנו לייצב את ההגנה, אבל אני לא שוכח לרגע את שאר השחקנים שהבינו בדיוק מה אני רוצה, שזה קודם כל מתחיל במשחק ההגנה. אנחנו מאוד שמחים על כך שהצלחנו לייצב את החלק ההגנתי ונקווה לייצר את ההמשכיות הזו גם בליגה".

ועכשיו הליגה, בשבת אשדוד תחזור לבוץ של התחתית במשחק חוץ מול הפועל אשקלון של יובל נעים, גביע זה נחמד, אבל אשדוד עדיין מתחת לקו האדום בליגה, מקום 13 עם 13 נק', אשקלון מקום אחד מעליה עם 16 נק', צריך יותר מזה?

רק שים את אלקה באמצע. 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו