מ.ס אשדוד ממשיכה במגמה החיובית שלה והפעם זה גם מגיע עם תוצאות. אמנם באשדוד היו שמחים לראות את היכולת והתוצאה הזאת גם בליגה, אבל גם ניצחון 2-0 בגביע על מכבי נתניה זה בהחלט לא דבר של מה בכך בעונה הזאת של אשדוד.

אשדוד רושמת ניצחון ביתי ראשון העונה ובכלל ניצחון ביתי ראשון בי"א אחרי תשעה חודשים ללא ניצחון בכל המסגרות בי"א, שהניצחון האחרון היה ב- 29/4/17 מול הפועל ת"א בליגה בעונה שעברה.

עכשיו הגיע ה- 24/1/18 ואשדוד רושמת ניצחון ביתי בגביע ומעפילה לרבע הגמר. ומי יותר טוב לעשות זאת אם לא בלסינג אלקה (המבורך) שחזר להרכב והראה שוב כמה פוטנציאל יש לו.

אשדוד הציגה מחצית שנייה נהדרת ברשותו של דן ביטון שסיפק מחצית שנייה נהדרת עד שנפצע (חשש לשבר בידו) ויחד עם אלקה המצוין ואביב סולמון הניעו אותה לניצחון.

צילום: איציק בלניציקי, באדיבות אתר ONE

אשדוד רשמה בנוסף לכל ציוני הדרך גם משחק שני ללא ספיגה וזה בעיקר רשום על הרכש החדש, איגור פיליפנקה שהציג משחק יוצא מן הכלל והראה שהוא רכש מצוין לקבוצה כמו אשדוד.

אשדוד הציגה את אחד ממשחקיה הטובים העונה, בעיקר במחצית השנייה, הצעירים שלה יחד עם שחקני הרכש החדשים והישנים התחברו ובאשדוד יקוו שהניצחון בגביע ייתן פוש גם לליגה שבשבת מחכה לאשדוד הפועל אשקלון במשחק חוץ על כל הקופה בליגה.

ואולי עמיר תורג'מן הרוויח במשחק הזה את בלסינג אלקה שהיה נהדר ואף כבש ואולי גם את דן ביטון בתקווה שהפציעה שלו לא חמורה. 

דקה 8: אביב אברהם ניסה להעביר כדור רוחב כשמצא את עצמו פנוי על סף הרחבה, אבל הגנת אשדוד הרחיקה לקרן.

דקה 19: יצחק אספה הצעיר פרץ יפה באגף ימין, אך ההגבהה שלו לא הייתה מספיק מסוכנת וגולן אלקסלסי לא התקשה לקלוט את הכדור.

צילום: איציק בלניציקי, באדיבות אתר ONE

דקה 29: ההזדמנות המסוכנת הראשונה הגיעה דווקא מראשו של עדי קונסטנטינוס הנמוך, שהגיע לכדור נהדר שהגביה לעברו ויקי כחלון, אך נגח רע מעל השער.

דקה 34: בלסינג אלקה השתלט על הכדור לאחר טעות בהגנת נתניה, ומכ-18 מטרים שלח בעיטה חדה, אך אלקסלסי ירד טוב וקלט את הבעיטה.

דקה 36: עדן שרם כבר חגג לאחר שעבר את יואב ג’ראפי וגלגל לרשת, אך השער נפסל בצדק בעקבות נגיעת יד של החלוץ.

דקה 51: דין דוד היה חייב לכבוש כשהגיע לכדור ברחבה, אך פגש אותו לא טוב ובעט גבוה מעל המשקוף.

דקה 62: קונסטנטינוס העביר כדור רוחב מסוכן שחתך את כל הגנת אשדוד, אך אלחסן קייטה לא היה חד מספיק ולא הצליח לשים רגל מסיימת. 

צילום: איציק בלניציקי, באדיבות אתר ONE

דקה 70, מ.ס. אשדוד עלתה ל-0:1: בלסינג אלקה הנהדר הגיע לכדור רוחב ודחק מקרוב כדי להעלות את המארחת ליתרון.

דקה 79, מ.ס. אשדוד עלתה ל-0:2: יובל יעקובוביץ’ שלח כדור עומק נהדר, דין דוד ניצל יציאה רעה של אלקסלסי, הקפיץ מעליו, ומאוריסיו המשיך מקרוב לרשת.

מ.ס. אשדוד: יואב ג'רפי-6, טום בן זקן-6.5, ויקטור גנב-6, איגור פיליפנקה-7, שחר פיבן-6 (יובל יעקובוביץ’, 63), אביב סלומון-6.5, יצחק אספה-6, דן ביטון-7 (גדי קינדה, 74), דין דוד-6, מאוריסיו-6.5, בלסינג אלקה-7. 

מכבי נתניה: גולן אלקסלסי, ויקי כחלון, טים הויבך, ברנקו ורגוץ' (דודי תירם, 52), בן צעירי, דן גלזר, דידייה קוגבניה, אביב אברהם, עדי קונסטנטינוס (ברק בדש, 74), אלחסן קייטה (דיא סבע, 68), עדן שרם. 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו