צילום: רוז סבג

בין אטיאס לבין נעמי אדר הופמן , המשנה למנכ"ל החברה העירונית לתרבות הפנאי ומנהלת התרבות והאמנות נוצר קשר אישי מיוחד של הערכה הדדית הנובע בין השאר מהעובדה, שנעמי עצמה עוסקת באמנות הצילום. הקשר המיוחד ניכר גם בין המדריך לחניכי המועדון המלאים שבחים על רמת ההוראה ואישיותו של אטיאס.

על החניכים נמנים ג'קי ושרה קוסטי, גמלאים שמצאו באמנות הצילום לא רק תחביב אלא אף דרך חיים והם הנוהגים לצאת לטיולים ברחבי הארץ מצלמים בכל הזדמנות נתונה. "תענוג גדול ללמוד עם אטיאס", מעיד ג'קי, "יש לו ידע עצום שאותו הוא אוהב לחלוק עם תלמידיו ואישיות כובשת".

צילום: מירב בן שושן

בהמשך מספר לנו קוסטי כי הוא הצטרף לאחרונה לסדנאות נוספות שמנחה אלי מחוץ לעיר וכי רק בסוף השבוע האחרון צילם יחד איתו במסגרת סדנה טקס טבילה בקסאר אל יהוד, אתר בנהר הירדן המקודש לנוצרים. אישור נוסף  לקשר המיוחד שנוצר בין המורה לתלמידיו היא העובדה שכולם הצטרפו אף לשנת הפעילות השנייה שהתוכן המצולם שלה יעסוק בנושא המרתק: 'בחזרה לילדות'.

צילום: חן אוסיפוב

על תערוכתם של בוגרי שנת הפעילות הראשונה מספר לנו המדריך והאוצר אלי אטיאס:

"חברי מועדון הצילום אשדוד יצאו אל ליבה של הרב תרבותיות של אשדוד, נפגשו עם הקהילות השונות בביתם, בעבודתם, ברגעים הכי פרטיים ובכך נותנים לנו אפשרות להציץ לעולמות שנראים רחוקים מחיינו ומקיימים דיאלוג בין המצולם והצופה."

צילום: אבירם אלישע

רוז סבג, (37) אם לשלושה ילדים ואשדודית כל חייה זכורה לחלק מוותיקי העיר כמי שניהלה את אחת מתוך שתי המחלבות היחידות שפעלו באשדוד. את מחלבת 'המכבים' הקים סבא ברוך קרן ז"ל בשלהי שנות השבעים ועם סגירתה של המחלבה לפני כארבע שנים החלה רוז לעסוק בצילום כתחביב. רוז, השתתפה במפגש הראשון לקראת הקמתו של מועדון הצילום ," נפגשנו עם נעמי אדר הופמן שביקשה להבין מה היינו רוצים כקהילת צלמים ללמוד ואיזו פעילות מועדפת על ידינו", היא אומרת ומוסיפה,

"אלי אטיאס המדריך מורה נהדר וצלם בחסד, ומנעמי אדר וצוות המועדון בבית  אריה קלנג אנו זוכים ליחס נהדר."

צילום: בוריס רזניק

לקראת התערוכה רוז וחברתה למועדון חן יוסיפוב בחרו לצלם את קהילת האוכל באשדוד וכך סיירו בבתי אוכל רבים בעיר בהם הם זכו ליחס לבבי ומחבק ,"האנשים היו מדהימים", מספרת רוז סבג, "קיבלו אותנו בסבר פנים יפות והזמינו אותנו ברוחב לב לטעום מהתבשילים. נוצר ביננו קשר מיוחד ואף שלחנו אליהם צילומים כמזכרת –זו באמת הייתה חוויה מחממת לב". חניכי המועדון צילמו קהילות מגוונות: קהילת האוכל, קהילת הקראים בעיר, קהילת תרבות הרחוב, קהילת הקשישים ועוד.

צילום: חן אוסיפוב

פתיחה חגיגית לתערוכת הצילומים 'קול הקהילות', במעמד: נעמי הדר הופמן- המשנה למנכ"ל החברה העירונית לתרבות הפנאי ומנהלת התרבות והאמנות, אייל לנדסמן, מנכ"ל מיזם photo is real- פסטיבל הצילום הבינלאומי, אלי אטיאס, צלם, מורה ואוצר התערוכה, רוז סבג, נציגת המועדון. בתכנית האמנותית : מופע של להקת המחול הגיאורגית G.N.B –  בניהולו האמנותי של תמז ציציאשוילי.

יום שלישי, 6.2.18, בשעה 19:30, בית אריה קלנג, רח' יאיר 2, אשדוד. הכניסה חופשית!    

רוצים להצטרף למועדון צילום אשדוד? המועדון מיועד לצלמים חובבים, מקצועיים מתחילים וותיקים כאחד. עלות השתתפות: 100 ₪ לחודש לתושב אשדוד, 150 ₪ לחודש למשתתפים שאינם תושבי העיר. לקבלת תכנית שנתית מפורטת והרשמה: 08-9221883

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו