מ.ס אשדוד תעצור לערב אחד את מאבקי הליגה לצורך חלום הגביע, כאשר תפגוש את מכבי נתניה במשחק ביתי (19:00, ד', אשדוד).

מבחינתה של אשדוד אולי דווקא בגביע מול נתניה הקבוצה תשיג ניצחון ביתי ראשון בי"א. העונה נפגשו אשדוד ונתניה כבר פעמיים בליגה כאשר נתניה גוברת על אשדוד 3-0 בי"א ולפני שבוע הסתיים המשחק בנתניה בתיקו 2-2 מרתק עם שערוריית שיפוט.

בפן המקצועי, לצוות המקצועי צפוי כאב ראש לא קטן בבחירת ההרכב הראשון מאחר ולקבוצה ישנם לא פחות משבעה שחקנים פצועים: (תום מונד, חן עזריאל, רועי בקל, ניר ברדע, עידן מקדש, אדילסון באהיה, אביב סולומון) ואף מספר שחקנים משמעותיים שבמידה ויספגו כרטיס צהוב ייעדרו ממשחק הבית בעוד כשבועיים מול בני יהודה. כמו כן, מי שחוזר מהרחקה ויעמוד לרשותו של תורג'מן הוא הבלם הבולגרי ויקטור גנב

מאמן הקבוצה עמיר תורג'מן התייחס למשחק הקרוב של קבוצתו ואמר: "מכבי נתניה קבוצה טובה מאוד, עם שחקנים מאוד מוכשרים, מאוד טובים.

נפגשנו איתם לפני עשרה ימים והיה מפגש טוב מותח מעניין, שתי הקבוצות יכלו לנצח. יהיה משחק מותח, קשה נגיע מוכנים למשחק נתניה זו בהחלט משוכה לא קלה בכלל".

צילום: מ.ס אשדוד

על אירועי השיפוט במשחק הקודם: "המשחק הקודם? לא חושב שהשופטים הכריעו בסופו של דבר את המשחק, היינו צריכים לדעת לשמור על השער עוד קצת בסוף המשחק, מה שלא קרה ובסופו של דבר נתניה הצליחה להשוות, כך שזה לא קשור לשופטים אלא קשור למשחק עצמו.

נתניה קבוצה מאוד טובה ומאוד מוכשרת, אבל גם אנחנו בהתקדמות מאוד גדולה ולכן יהיה מאבק טוב וקשה. כל אחד רוצה לעבור עוד שלב בגביע, להתקדם עוד במפעל הזה ואנחנו נעשה את המקסימום כמובן".

העומס הרב: "יש שחקנים שעדיין לא התאוששו לגמרי בגלל ששיחקנו בשבת וכמובן שאנחנו לוקחים את זה בחשבון. אני מסתכל רק על המשחק בגביע ולא על הליגה. שחקנים שמשחקים טוב ושמגיע להם לשחק ישחקו ואת החשבונות נשאיר להמשך.

הסגל לאט, לאט מתעבה ויש יותר שחקנים ואני מרגיש שיש כאלו שדופקים על הדלת להיכנס להרכב וזו תהיה הזדמנות טובה לראות אותם משחקים, עם זאת לא יהיו שינויים גדולים.

אני רוצה לעבור את השלב הזה. שלושה משחקים בשבוע זה מעניין, מרגש ואלו חוויות לכל החיים ואם נצליח לעשות את זה ולעבור שלב, אז יהיו לנו בהמשך בהחלט ימים כאלו מאתגרים, מעניינים, לא קלים, אבל בהחלט מהנים. נצטרך גם לשים לב לזה לעניין הצהובים, נהיה ערוכים אבל בסופו של דבר המשחק נגד בני יהודה הוא זה שיושפע".

צילום: טל אקוקה, מ.ס אשדוד

על רבע הגמר: "אני זוכר שבעונה שעברה ניצחו אותי עם בית"ר ת"א/רמלה בפנדלים. בטח שיש לנו סיכוי, בטח בבית ובטח מול קבוצה ברמה שלנו, קבוצה טובה. יש סיכוי לשני הצדדים לעלות, אנחנו צריכים להגיע מוכנים ודרוכים עד הסוף כדי להמשיך את ההתקדמות ולנצח בבית". 

האם הביתיות שלא באה לידי ביטוי בליגה תבוא בגביע: "תמיד עדיף לשחק בבית במקום שאתה מכיר, בחדר ההלבשה שאתה מכיר. מפה ועד לנצח משחקים זה תלוי בנו ובשחקנים ובדרך שנעבור ובדרך שנעשה.

אנחנו מקווים שהתחלנו דרך במשחק האחרון מבחינת משחקי הבית. בהחלט הייתי מרוצה מאוד מהשחקנים, כולם עבדו, נלחמו ורצו, זה לא עזר לנו כדי להשיג לניצחון, אבל אנחנו בדרך". 

באשדוד לא יגידו זאת בפה מלא, אבל לכולם ברור שהמשחק בשבת מול אשקלון הוא המשחק החשוב של המועדון.

בצד של נתניה, ערן לוי ייעדר מהמשחק בשל מחלה. דני עמוס, שנפצע במהלך המשחק ודימם מאוזנו ורגלו טופל וכשיר למשחק מחר. בצוות המקצועי מתלבטים האם להעניק את הקרדיט לשוער המשנה גולן אלקסלסי, שאמור היה לשחק בכל משחקי גביע הטוטו וגביע המדינה, אבל השוער השני חש ברע ונראה כי עמוס ייאלץ לשחק.

צילום: טל אקוקה, מ.ס אשדוד

טים הויבך שטען כי הוא חולה ולא התלבש למשחק מול מכבי פ"ת חזר לאימונים כרגיל. הבלם אמור ליטול חלק כבר במשחק מחר ולא מן הנמנע שיחליף את ברנקו ורגוץ' כדי להעניק לקרואטי מנוחה, גם דודי תירם אמור להמשיך לקבל את הקרדיט. ניקולאס אולסק, שהאופציה עליו תמומש ושכרו ישודרג, ייעדר מהמשחק מחר בגלל צהובים, כשדן גלזר יחליפו. 

הקשר היהודי-אמריקאי, ג'ייק רוזנסקי, שקיבל  תעודת זהות כחולה ויוכל להירשם כישראלי בהתאחדות לכדורגל, כשקבוצה ינסו לעשות זאת עד המשחק כדי שיוכל לשחק. הוא עשוי אף לפתוח בהרכב. 

הרכב משוער אשדוד: יואב ג'רפי, טום בן זקן, שחר פיבן, ויקטור גנב, קרלו ברוצ'יץ', יצחק אספה, בן אל אדרי, גדי קינדה, בנצי מושל, דור ג'אן (בלסינג אלקה) ודין דוד. 

הרכב משוער נתניה: דני עמוס (גולן אלקסלסי); חגי גולדנברג, טים הויבך, דודי תירם, בן צעירי (ויקי כחלון); דן גלזר, אביב אברהם, דיא סבע, עדן שרם, לאנדרו ריביירו; אלחסן קייטה.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו