משבר הקרמבו הורגש בחנויות ובמרכולים | צילום המחשה: תומריקו

סכסוך כלכלי בין שתי משפחות מאשדוד שבבעלותן מפעלים לייצור גלידות הביא למחסור בקרמבו בחודשים האחרונים. הבעלים של חברת "גלידות אריזונה" הגישו תביעה בסך כארבעה מיליון שקל נגד חברת "גלידות קולורדו" בטענה כי הפרו חוזה שותפות שנחתם בין הצדדים לפני כשנה וחצי. בתביעה, שהוגשה בבית המשפט המחוזי בתל אביב באמצעות עו"ד ינון פריד, מבקשת חברת "גלידות אריזונה" למנות מנהל מיוחד או כונס נכסים לשותפות.

על פי כתב התביעה, הרעיון להיכנס לשותפות עלה בעקבות מותו של חיים פרקש, מייסד "גלידות קולורדו". אלמנתו ובניה ירשו את החברה אך נקלעו למשבר מקצועי מאחר שלא היה להם ידע בייצור גלידות וקרמבו. הם פנו לטוביה טרוינה, בעלי המפעל "גלידות אריזונה" שפעל באשקלון, והציעו לו למזג את שתי החברות.

הסכם השותפות כלל, על פי כתב התביעה, העברת כל מערך הייצור של "גלידות אריזונה" למפעל של "גלידות קולורדו" בנתיבות. עוד סוכם שמשפחת פרקש תקבל את רשימת הספקים, הסוכנים והלקוחות של "גלידות אריזונה" ותהיה אחראית על העסקת העובדים. על פי כתב התביעה, בתמורה הייתה אמורה חברת "גלידות קולורדו" להעביר לשותפים החדשים סכום של כארבעה מיליון שקלים, חצי מיליון שקל כמקדמה, לצד הבטחה לחלוקת רווחים עתידית ולהעסקת האחים טרוינה בשכר גבוה.

לפני כתשעה חודשים הסתיימה העברת מערך הייצור למפעל של "גלידות קולורדו" בנתיבות. לטענת התובעים, במקום מקדמה של חצי מיליון שקל הם קיבלו כ־80 אלף שקל בלבד. בנוסף הודיעו הנתבעים כי לא תהיה חלוקת רווחים.

עוד נטען כי למרות שבעלי "גלידות אריזונה" היו בעלי הידע הבלעדיים הם הורחקו מפס הייצור. אחד מבני משפחת טרוינה שהיה אמור לשמש מנהל השיווק בשותפות ננעל לטענת התביעה מספר פעמים במחסנים, ובן משפחה אחר פוטר כעבור שלושה חודשים. "לאחר שקיבלו לידיהם את כל עובדי הייצור של גלידות אריזונה, את כל מערך השיווק ורשימת הלקוחות לא הייתה להם סיבה למלא התחייבויותיהם במסגרת השותפות", טען עו"ד פריד בכתב התביעה. לדבריו, הוגשו תלונות שווא במשטרה נגד אבי המשפחה טוביה טרוינה בטענה שגרם נזק למכונות הייצור, והוצא נגדו צו הרחקה זמני מהמפעל בנתיבות. "לאחרונה הודיעה המשטרה כי הוחלט שלא להעמידו לדין, והתלונות נגדו נסגרו", ציין עו"ד פריד.

על פי התביעה, השותפים החדשים מ"גלידות קולורדו" הפיצו גלידות וקרמבו באיכות ירודה, "מה שהביא לתלונות מצד צרכנים ולדרישות מצד הלקוחות להחזיר את מרבית התוצרת שהופצה לחנויות".

טרם הוגש כתב הגנה.

הבעלים של חברת "גלידות קולורדו" מסרו כי "התביעה שהוגשה על ידי 'גלידות אריזונה' וטוביה טרוינה הינה מופרכת, חסרת שחר ומבוססת על משאלת לבם של התובעים כי בין הצדדים תתקיים שותפות כלשהי. בפועל, ההסכם שנכרת בין הצדדים הינו הסכם מכר, במסגרתו רכשה 'גלידות קולורדו' את פעילות 'גלידות אריזונה' ביחס לחלק ממוצריה.

'גלידות קולורדו' עמדה בכל תנאי ההסכם עד כה ובכוונתה להמשיך ולקיים אותם ככתבם וכלשונם. 'גלידות קולורדו' הינה חברה ותיקה ומוערכת, הידועה במוצריה האיכותיים, וכל ניסיון להטיל דופי בה או בעומדים בראשה הינו פסול וראוי לגינוי. גם הניסיון לתלות ב'גלידות קולורדו' את המחסור במוצרי הקרמבו השנה הינו מגוחך. בית המשפט לא נעתר לבקשת התובעים למתן צו מניעה, צו כינוס נכסים, מינוי רו"ח חוקר או הטלת עיקולים - במעמד צד אחד. 'גלידות קולורדו' הגישה לבית המשפט את תגובתה הראשונית המדברת בעד עצמה, באמצעות עורכי הדין בועז אדלשטיין ורחלי כרמון.

בדיון שהתקיים בבית המשפט המחוזי בתל אביב ב־15.1.18 לא ניתנו צווים כלשהם, והצדדים הופנו להליך גישור, במטרה להגיע לפתרון הסכסוך במלואו".

הכתבה המלאה ביום שישי בידיעות אשדוד

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו