כולנו יודעים שאין כמו צלחת מרק חם, טעים וטוב ביום חורף קר גשום וסגרירי. תיירות אשדוד לקחו את הכיף הזה צעד קדימה ויצרו פסטיבל טעמים חדש שכולו מרקים, אבל לא רק! 

30 ממסעדות אשדוד יוסיפו לתפריט מנת מרק מיוחדת למשך שבוע
במחיר של 10 ₪ בלבד. שורפה (מרק כבש), מרק חצילים בקרם קוקוס, מרק ח'רירה, צ'אודר דגים, מרק עגבניות איטלקי, מרק עוף בקארי ועוד...

ערב גאלה לפתיחת הפסטיבל: אשת הקולינריה הילה הלפרט והזמר פבלו רוזנברג במופע משותף מעורר תיאבון לצד דוכני מרק מחמם


יח"צ

לכל מנה יש את הסיפור שלה, ואין שום מנה שמספרת יותר מקערת מרק חמה. בשיאו של החורף, תקיים החברה לתיירות אשדוד את פסטיבל "סיפורי מרק", בו 30 מסעדות העיר יוסיפו לתפריט שלהן במשך שבוע מנת ספיישל של מרק שהשף או הבעלים אוהבים במיוחד. המרקים ימכרו במסעדות במהלך השבוע במחיר מיוחד של 10 ₪ בלבד.

אפרת אספה ממסעדת אדיס עלם האתיופית תכין מרק עדשים על פי מתכון מהכפר בו נולדה, במסעדת ראיחונה הבוכרית יגישו שורפה – מרק כבש בוכרי, מסעדת רונג'אן התאילנדית תציע מרק עוף בקארי, בפריקסה המיתולוגי של מוריס יגישו מרק שעועית, במסעדת עלמא יהיה ניתן להזמין מרק חצילים בקרם קוקוס, במסעדת ברבריני מרק עגבניות איטלקי, במסעדת אלאדין – מרק ח'רירה ועוד המון.

כמובן שכראוי לעיר חוף כאשדוד, גם הדגים יככבו בפסטיבל. מרקי דגים יהיה ניתן למצוא במסעדת פסקדו ובבני הדייג, ובמסעדת סאנסט BLVD יגישו צ'אודר דגים.
המסעדות המשתתפות
המסעדות המשתתפות בפסטיבל: אדיס עלם, אלאדין, אצל מרסל, ארמיס, ברבריני, מוזיאון לתרבות הפלשתים, גחלים, סאנסט BLVD, פסקדו, עלמא, ליגל, פטרה, פיתה בסטה, קפה קפה סטאר סנטר, ראיחונה, רונג'אן, קלמה, אספניה, בליקר בייקרי, אטמוספירה, אצל אתי, אצה אשדוד, בני הדייג, פינת הסנדוויץ הטוניסאי, השוק, חומוס כהן, טירמיסו, פורטו, קורסר ושיפודים.
מרק בוכרי כבר טעמתם? צילום - funia social groove
ערב הגאלה לכבוד פתיחת הפסטיבל יתקיים ביום חמישי, 8 בפברואר בשעה 20:30 בבית אריה קלנג. בתפריט: דוכני מרק של המסעדות המשתתפות ימזגו טעימות של מרקים מחממים ומנחמים, מעדות שונות ובשלל טעמים. ובהמשך פבלו רוזנברג והילה אלפרט - "בשבחי המרק": סיפורים קצרים, שירים ומנגינות על אהבה ואוכל, הצצה לסיר המבעבע של אשדוד לצד הסיפור שרקם ופרם את תבשיל חייה של אלפרט.
האחד שר והשנייה מבשלת מילים וביחד הם צוללים אל קרקעית המרק.
פבלו רוזנברג. יח"צ
בנוסף יתקיים, ערב גאלה חגיגי לכבוד פתיחת הפסטיבל ביום חמישי, 8 בפברואר בשעה 20:30 בבית אריה קלנג.

מחיר לאדם: 70 ₪. מספר המקומות מוגבל.
כרטיסים בהזמנה מראש בלבד: https://eventbuzz.co.il/marak_festival

8-14 בפברואר, במסעדות אשדוד
ערב הגאלה: 8 בפברואר בבית אריה קלנג

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו