צילום: יגאל סלבין

למפגש הראשון (שנערך  בשבוע שעבר) של עונת הפעילות השנייה בבית אריה קלנג הגיעו חלק מחניכי שנת הפעילות הקודמת לצד פנים חדשות.

את הפעילות ינחה אלי אטיאס, מבכירי הצלמים בארץ המתמחה בצילום מגזיני וצילום עיתונות. עם סיום לימודיו עבד כצלם במערכת המגאזין "מסע אחר" וברשת שוקן (עיתון "העיר" ו"הארץ"). כיום מצלם עבור מגאזינים ועיתונים ישראלים, ביניהם, "ידיעות אחרונות", "גלובס" ו"מסע אחר" ועבור מוסדות ציבוריים וחברות עסקיות. עבודתו מתמקדת בצילום תיעודי ובפרויקטים דוקומנטאריים מקצועיים. הוא מקדיש זמן רב להוראת צילום במכללות ובמועדוני צילום ומנחה סדנאות צילום בארץ ובעולם, אוצר תערוכות צילום ועוד. אלי, מנהל אמנותי של "מרתון הצילום" הראשון בישראל ומנחה ראשי זו השנה השנייה של מועדון הצילום אשדוד.

צילום: אלי אטיאס

במסגרת מועדון הצילום אלי ינחה מפגשים מרתקים ביניהם: סדנת פתיחה, הכנת סטודיו ביתי עם ציוד אישי, צילומי מוצר, מפגש מעשי של צילום פורטרט במבנה נטוש, צילומי ספורט, סדנה בעקבות הצלם Alex Webb והכנה לקראת התערוכה המסכמת. התפיסה המקצועית של מועדון צילום אשדוד היא להביא את המשתתפים לעבודה על פרויקט לאורך זמן. התוכן אמור להעשיר ולתת דרכים מסוימות ושונות. אם אשתקד הנושא היה קהילות, השנה עומד נושא ראשי של "בחזרה לילדות", בתקווה שכל משתתף ייקח את זה למקום שלו. במהלך המפגשים, ילמדו המשתתפים איך לבנות סטודיו קטן/ דוקומנטרי, איך מצלמים ילדים ועוד.

פעילות מועדון הצילום כוללת  מפגש אחת לשבועיים וכולל לימודי תיאוריה עם  למידה והעמקה בנושאים שונים כמו צילום פורטרט, צילום בתנועה, לימוד עיוני, סיור שטח ,ביקורת עבודות. ולסיכום תערוכה מסכמת. מעבר לכך, חדר הפעילות בבית אריה קלנג יעמוד לרשות המשתתפים בימי שלישי בהם גם אין שיעור לשם סיעור מוחות, תכניות ואינטראקציות. התוכנית נבנתה בשיתוף בוגרי  בוגרי שנת הפעילות הראשונה  תוך יישום המלצותיהם.

צילום: סווטה בוטקו

לצידו של אלי אטיאס ינחו סווטה בוטקו, בעלת תואר שלישי באדריכלות ,לפני כשנתיים עזבה את הקריירה כאדריכלית והחלה לעסוק רק בצילום. כיום היא מרצה ומעבירה סדנאות צילום בארץ ובעולם. עבודותיה פורסמו במגזינים מקומיים ובינלאומיים, הוצגו בתערוכה בינלאומית ונבחרו על ידי חברת 'קנון רוסיה' להצגה בגלריות אונליין ואף מיוצגות בסוכנות בריטית יוקרתית לאמנות. הסגנון שלה שקט ומראה את עומק הרגשות של הילדים, הטוהר שלהן וחשיבות הקשר בין הילד לטבע. סווטה תגיע למועדון הצילום כמרצה אורחת ותעביר שלושה מפגשים מרתקים, ביניהם מפגש עיוני: שימוש בחוקי תחושה וסוגי הקומפוזיציה, השראות ורגשות, תאורה וצבעוניות, הכנה לסשן צילום, ומפגש מעשי: צילום ילדים בטבע (3 שעות) טיפים לצילום ילדים, הכנה לצילום, התאמת אביזרים, רעיון, סטייל ותאורה בשטח, יצירת אווירה.

המנחה הנוסף הוא יגאל סלבין, הבעלים של חברת Zooming , מוביל מסעות צילום תרבויות בעולם וסדנאות צילום בארץ. מתמחה בצילום אנשים. יגאל מאמין שהצילום יכול לעשות שינוי עצום לחיוב, הן במצולם והן בצלם- "אמור לי היכן הפוקוס שלך נמצא ואומר לך לאן אתה שואף להגיע"-הוא אומריגאל ינחה במסגרת מועדון צילום אשדוד שלושה מפגשים ייחודיים ביניהם: מפגש עיוני עם דגשים לצילום נוף השראות וקומפוזיציה, שבירת מיתוסים. ומפגש מעשי: צילום נוף בשטח.       

רוצים להצטרף למועדון צילום אשדוד? המועדון מיועד לצלמים חובבים, מקצועיים מתחילים וותיקים כאחד. עלות השתתפות: 100 ₪ לחודש לתושב אשדוד, 150 ₪ לחודש למשתתפים שאינם תושבי העיר. לקבלת תכנית שנתית מפורטת והרשמה: 08-9221883               

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו