במ.ס אשדוד יש הרגשה מעט משונה. מצד אחד, נקודה בנתניה אחרי פיגור של 1-0 זה בהחלט תוצאה טובה ומעודדת. העובדה שאשדוד חזרה למשחק, עלתה ליתרון מול קבוצה טובה בבית שלה ועוד אחרי הפסד ליגה לסכנין במחזור הקודם זה מעודד.

חצי הכוס הריקה, שתי הנקודות שברחו יחד עם החלטות שופט רעות מאד של רועי ריינשרייבר שקיפחו את אשדוד וגמרו לזעם רב בקרב הקבוצה.

השופט קיפח קשות את אשדוד כשאישר את שער השוויון של דידייה קוגבניה בדקה ה-87, שער שנכבש מעמדת נבדל. אך זה לא הכל.

בנוסף, השופט שרק לשני פנדלים לזכות הנתנייתים, כאשר לגבי הראשון שבהם מדובר בהחלטה מעוררת מחלוקת, ולגבי השני, מדובר בטעות איומה.

צילום: באדיבות אתר ONE

כדי להוסיף חטא על פשע הרחיק השופט את בלם אשדוד ויקטור גנב במהלך שהוביל לפנדל השני בעקבות עבירה שלא הייתה.

באשדוד החליטו שהם כבר לא מוכנים לשתוק ובהודעה חריפה שפרסם המועדון הם טוענים כי השופט טעה בכל המקרים שצויינו לעיל וכן כי הגיע לקבוצה פנדל במהלך המשחק.

אלא שבכך המועדון לא מסתפק: בהודעה נטען כי ריינשרייבר מקפח את הקבוצה באופן מגמתי עוד מהעונה שעברה וכי מדובר בשערורייה וקיפוח מכוון.

כמו כן ציינו במועדון כי הם שוקלים לפנות לערכאה אזרחית ולהגיש תביעת נזיקין אישית נגד ריינשרייבר וכי בכוונתם לפעול כדי לפסול אותו משיפוט.  

"זה מספר שבועות שאנו מקופחים בשל החלטות מגמתיות שהביאו להרחקות לא מוצדקות, לשריקה לכדורי עונשין שהכריעו משחקים ולפסילת שערים חוקיים לטובתנו.

צילום: באדיבות אתר ONE

שתקנו, כי אנו יודעים שטעויות הן חלק מהמשחק, אבל בעיקר אנו יודעים שזה לא יעזור ולא ישנה שום דבר. לראיה, בתום המחזור השני פנינו בצורה תקיפה וביקשנו לפסול את רועי ריינשרייבר מלשפוט את משחקי מ.ס. אשדוד עקב קיפוח מגמתי שנמשך עוד מהעונה הקודמת ובעיקר בשל הרחקה שערורייתית של בלם הקבוצה ניר ברדע עוד במחצית הראשונה, החלטה שגמרה לנו את המשחק ופגעה בנו גם במחזור שלאחריו. 

והנה, עבר סיבוב שלם ושוב זהו ריינשרייבר שבשרשרת החלטות הזויות ושגויות מעניק ליריבתנו 2 בעיטות עונשין מ-11 מטרים, מרחיק לנו בלם, מתעלם מעבירה ברורה ברחבה על דור ג׳אן ולקינוח מאשר לנתניה שער מעמדת נבדל ברורה.

מספיק היה לשמוע את השדרים והפרשנים שאמרו שכזה דבר מעולם לא ראו בשביל להבין את גודל השערורייה והתחושה החזקה של קיפוח מכוון מצדו של ריינשרייבר". 

"אנו שוקלים לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת לשים לזה סוף, לרבות פניה לערכאה אזרחית והגשת תביעת נזיקין אישית כנגד השופט. כמו כן נפעל לפסול את ריינשרייבר לא רק ממשחקי מ.ס. אשדוד כי אם משיפוט בכלל".

כובש גדי קינדה

והיה גם משחק, אשדוד אחרי הפסד 2-1 ביתי לסכנין שנתניה מגיעה אחרי הפסד 3-0 מול מכבי ת"א. באשדוד ידעו שעכו הפסידה ומבינים שיש סיכוי שגם רעננה תאבד נקודות וקיוו להשיג נקודות. 

הזדמנויות פז למאוריסיו קרודיירו לא הובילו לשער מפתיע של אשדוד. רגע לפני שרועי ריינשרייבר שרק להפסקה, ערן לוי שלח במסירה נהדרת את דידייה קוגבניה, שמתוך הרחבה לא התבלבל והעלה ליתרון ראשון.

החלק השני נפתח עם שריקה לכדור עונשין עבור נתניה אחרי החלטה מפוקפקת של השופט, שראה את יצחק אספה נוגע בידו ברחבה. לוי נטל את האחריות אך מצא רק את הקורה הימנית.

ואז הטירוף התחיל: בדקה ה-60 יובל יעקובוביץ', שעלה מהספסל רק שלוש דקות מוקדם יותר, השווה את התוצאה ודקה לאחר מכן גדי קינדה הפך ל-1:2. הנתנייתים היו בהלם.

בדקה ה-75 ערן לוי קיבל הזדמנות נוספת לכפר על הפנדל שהחמיץ, לאחר שוויקטור גנב הורחק בצהוב שני בגין עבירה, שלא הייתה, על הויבך ברחבה. לוי ניגש לבעוט את הפנדל אך מצא את יואב ג’רפי מוכן עם הצלה נהדרת. החמצה שנייה במשחק ללוי.

צילום: באדיבות אתר ONE

אך המשחק ממש לא הסתיים כך. שלוש דקות לסיום קוגבניה קיבל כדור מדיא סבע כשהוא בעמדת נבדל, גם הפעם השופט והצוות שלו טעו, והחלוץ הטוגולזי לא התבלבל מול יואב ג’רפי בדרך ל-2:2 מותח וחלוקת נקודות צודקת.

עמיר תורג’מן, אמר בסיום: "מתוסכל? לא יותר מדי. אני גאה בבחורים שלי וזה הכי חשוב. קיבלנו שער בסיום המשחק, פנדלים שנשרקו או שלא, אבל הם רצו והיו נהדרים.

החצי הראשון היה טוב, אך לא מספיק ובחצי השני התעלינו. הם החמיצו שני פנדלים ואין ספק שהיה יכול להתפתח אחרת. אני לוקח את האופי שלנו ואני די מרוצה.

לא אדבר על שופטים, הם חלק מהמשחק ולדעתי הוא עשה את המקסימום. התוצאה היא זו שחשובה, אנחנו עובדים מאוד קשה כדי להתקדם ולהשתפר. עם דרך נכונה ומנטליות טובה נמשיך להתרכז בנו ונביא תוצאות".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו