צילום: אייל רפאלובבמוזאון לתרבות הפלשתים ע"ש קורין ממן באשדוד, תפתח מיני סדרה בת שני מופעי מחול ומוזיקה המתקיימים לאורך שתי תקופות שונות בהיסטוריה: ראשית המאה ה-20, תקופת עלייתה של מוזיקת הג'אז, והתקופה הפרסית, מאה ה- 6 לפנה"ס בארץ ישראל.  המופעים יתקיימו בהשראת התערוכה חולות הזמן המוצגת במוזאון, המציגה גילויים חדשים מחפירות ארכיאולוגיות עכשוויות באשדוד, לצד ממצאים ארכיאולוגים משנת 20,000 לפנה"ס, הפורשים את עברה העתיק והעשיר של אשדוד. (נעילת התערוכה :3/3/18 אוצרת: גלית ליטני)המופעים יתקיימו בחלל התערוכות במוזאון לתרבות הפלשתים, וישלבו קטעי מחול לצד מוזיקה תקופתית.

צילום: אייל רפאלוב

המופע הראשון "ג'אז דיקסילנד" מתקיים בתקופת עלייתה של מוזיקת הג'אז, ראשית המאה ה-20. מוזיקת הג'אז החלה במיזוג אלמנטים של מוזיקה אפריקאית והרמוניות אירופאיות כבר בסוף המאה ה-19 בקרב צאצאי העבדים בדרום ארצות הברית. בעשור הראשון והשני של המאה ה-20, הסגנון הבולט בג'אז היה הדיקסילנד בניו אורלינס שבדרום ארה"ב. דיקסילנד הוא השם שניתן ללהקות שכללו כלי נשיפה, כאשר הסגנון מתבסס רבות על אלתור.

משתתפים במופע הרקדנית מור גפן, בליווי ההרכב : The floy joy יובל פדיה – חצוצרה, שימי גלעד-בנג'ו ושירה, דן כהן - תופים.

המופע יתקיים בישיבה בתערוכה "חולות הזמן" וכולל כיבוד ברוח התקופה.

ג'אז דיקסילנד, יום רביעי, 24/1/2018 שעה 20:00

מחיר כרטיס רגיל 40 ₪ מכירה מוקדמת 30 ₪ (עד ה- 22/1) דרך האפליקציה אשדודית

מוזאון לתרבות הפלשתים ע"ש קורין ממן, רח' השייטים 16 אשדוד | 08-6224799
אתר המוזאון:  www.phcm.co.il בפייסבוק: המוזאון לתרבות הפלשתים

צילום: אייל רפאלוב

המופע השני, "המשתה הפרסי", מתמקד בתקופה הפרסית, המאה ה-6 לפנה"ס בארץ ישראל. חידת היעלמותם של הפלשתים, בין אם בשל התבוללות או בעקבות גלות בבל, מסכמת 600 שנה של התרבות הפלשתית בארץ ישראל כשבסופה החלה התקופה הפרסית.

המופע כולל ריקוד אתני פרסי של הרקדנית מור גפן, בליווי נגני קמנצ'ה, טאר, וזארב פרסי. המופע החגיגי יתקיים בתערוכה "עולם של הפלשתים" בסמיכות לחג פורים ובסיומו וברוח החג, יוגש משתה עם טעימה מהמטבח הפרסי.

המשתה הפרסי,יום חמישי, 22/2 שעה 20:00

מחיר כרטיס רגיל 40 ₪ , מכירה מוקדמת 30 ₪ (עד ה-19/2) דרך האפליקציה אשדודית

מוזאון לתרבות הפלשתים ע"ש קורין ממן, רח' השייטים 16 אשדוד | 08-6224799
אתר המוזאון:  www.phcm.co.il בפייסבוק: המוזאון לתרבות הפלשתים

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו