בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים גילו כי ניתן להרוויח מהשקעות נדל"ן בישראל ולרכוש דירות להשקעה לצורך קבלת דמי שכירות חודשיים. בדרך זו הם זכו לתשואות נאות והרוויחו לא מעט כסף, כל עוד מחירי הדירות היו שפויים וכל עוד הריבית על חסכונות בבנק מניבה תשואה הקרובה לאפס.

בתקופה האחרונה, לאור העלייה החדה במחירי הדירות, כוונת הממשלה להטיל מס על דירה שלישית שעמדה על הפרק והעלאת מס הרכישה נראה כי נתוני השוק השתנו לחלוטין. נוצר מצב בלתי הגיוני שמחירי הדירות עלו פי 2 ופי 3 בתקופה קצרה יחסית וכך הפכה התשואה על השקעה בדירה באזורים האטרקטיביים בישראל למסוכנת עד בלתי כדאית.

לאור המצב בארץ, משקיעים רבים חיפשו אלטרנטיבות בחו"ל שיעניקו להם תשואה גבוהה יותר מכ-3% בממוצע.

משקיעים מישראל למדו להכיר בתקופה האחרונה כי ניתן להרוויח תשואות של כ-10% ואפילו כ-15% בנדל"ן מסחרי או נכסים למגורים באזורים אטרקטיביים מעבר לים.

כמי שמכיר מקרוב את תחום השקעות הנדל"ן אני, אורן קובי, ממליץ לכל מתעניין לערוך ביקור בנכס המתוכן לרכישה, לשכור שירותים של משרד לעריכת דין ורואה חשבון המכירים את החוקים הנוגעים לרכישה ולמיסוי ובמקביל להתייעץ עם מתווכים מקומיים בכל הנוגע לנגישות הנכס ומידת האטרקטיביות שלו מבחינת ביקוש והיצע.

נתון נוסף שחובה לקחת בחשבון בהשקעות נדל"ן בחו"ל היא כמות הכסף שאתם מעוניינים להשקיע וכאן לא מומלץ להיכנס לחובות כדי לממן השקעה בנכס מניב בחו"ל.

השקעות נדל"ן בפריז -אורן קובי

פריז כאופציה להשקעה

עם עלייתו לשלטון של נשיא צרפת עמנואל מקרון שוטפת את צרפת תחושת אופטימיות ויותר ויותר משקיעים מבקשים לאתר השקעות נדל"ן בפריז שם עדיין ניתן מחירי דירות היוקרה במחירי שוק אטרקטיביים. על פי הערכות של מתווכים וכלכלנים נראה שווי הדירות בפריס ושווי הנכסים יעלו בשנים הקרובות כך שכרגע עדיין ניתן לאתר "מציאות". בחודשים האחרונים מדווח בתקשורת כי אנשי עסקים אמריקאים ואירופיים עוברים לעיר האורות ומקימים עסקים בצרפת.  גם המדיניות הכלכלית בצרפת מעודדת השקעות נדל"ן כשברקע כוונה להפחתת מיסים.

ולכן, אם אתם חושבים על השקעה בנכס מניב – כדאי שתבחנו אפשרות להשקיע דווקא בצרפת. 

 

מאת: אורן קובי, מומחה להשקעות נדל"ן

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו