מ.ס אשדוד רוצה להתחזק בארבעה- חמישה שחקנים לפחות בחלון הנוכחי שיסתיים בסוף החודש. שחקן אחד כבר הגיע, איגור פילפנקה בלמה של מכבי ת"א שהושאל ממכבי לאשדוד עד תום העונה.

מדובר בבלם איכותי לקבוצה כמו אשדוד שלא נשחב כזר ויכול ללא ספק לשדרג את מרכז ההגנה של אשדוד. אלא שלא ברור מדוע באשדוד רוצים להחתים בלם נוסף שחר פיבן מבית"ר ת"א/רמלה וכן גם עמית ביטון בלם עכו ששוחרר מהקבוצה ומושאל מב"ש עושי לחתום.

פליפנקה יחד עם גנב יהיו צמד הבלמים המרכזיים, בן אל אדרי הבלם הצעיר המצוין יכול להיות גיבוי ראוי ותוסיפו את ניר ברדע עוד בלם צעיר ומוכשר שכבר שיחק בהרכב אשדוד העונה.

נכון שמדובר בשני בלמים צעירים שטרם הוכיחו את עצמם בצורה מלאה, אבל מה ההבדל בינם לבין פיבן או ביטון הצעירים שלא לדבר על זה שמבקרה של ביטון אשדוד למעשה "בונה" בלם לב"ש.

לא בטוח שמדובר בשדרוג רציני להגנה, ממש מקרה שונה מפילפנקה שבמקרה שלו מדובר בבלם איכותי שיכול לעזור לאשדוד, שיחק בספרד וגם במכבי ת"א.

שחר פיבן כנראה יחתום היום באשדוד ויצטרף לבלם נוסף, עמית ביטון שוחרר מעכו ושייך לב"ש. ביטון שוחח עם ראשי עכו וביקש מהם שחרור מיידי וזאת לאחר שלטענתו לא התאקלם בעיר ומתקשה לשחק במקום רחוק מהדרום, שם ביתו נמצא. בעכו נענו לבקשה וכעת השחקן נמצא בשלבים האחרונים של המשא ומתן עם אשדוד.

איגור פיליפנקה, צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE

מדוע? לא ברור. באשדוד שכחו כנראה שהם זקוקים לחיזוק בהתקפה ולא בטוח שדור ז'אן ואור אינברום שיגיעו הם חיזוק מספיק.

באשדוד טוענים שמדובר בבלם שכבר שיחק בליגת העל ויש לו יותר ניסיון מהבלמים האחרים בקבוצה. 

באשדוד העלו את השם של תומאס פקהארט חלוצה של ב"ש במידה וב"ש תרצה לשחרר אותו, אך ב"ש לא רוצה לשחרר את השחקן ובנוסף מדובר בעלויות גבוהות מאד עבור אשדוד.

מי שבינתיים שוחרר באופן סופי מאשדוד הוא הקשר הברזילאי סינדי, שצורף לקבוצה רק לפני כחודש וחצי.

סינדי דה פרייטאס, לא הצליח להותיר רושם חיובי כפי שציפו בצוות המקצועי, וחזר למולדתו. כמוהו, גם הקשר הברזילאי אדילסון באהיה לא אמור להמשיך, כשישנה אפשרות כי הוא יוקפא ויפנה מקום לזר נוסף.

השחרור של סינדי כעבור זמן קצר מאד גם אם לא עלה לאשדוד כסף בשל האופציה שהייתה לקבוצה, מראה שוב את תהליך בחירת הזרים הכושל של הקבוצה, שנכשלת כמעט מידי עונה בבחירת הזרים שלה וברובם אם לא בכולם. 

באשדוד אמורים לצרף גם את החלוץ דור ג'אן ואת הבלם שחר פיבן, שניהם שחקני בית"ר תל אביב/רמלה, כחלק מעסקה עתידית בה תהיה למכבי תל אביב זכות ראשונים לרכישתו של גדי קינדה. 

צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE

לצד השניים, באשדוד יקוו להתחזק בקשר זר למרכז השדה הדי דליל של הקבוצה, כשאחת האופציות שאילתו של פול אקוקו מבית"ר ירושלים. 

באשדוד נותרו מאוכזבים מאד מההפסד הביתי אמש לבני סכנין 2-1, הפסד שהותיר את הקבוצה מתחת לקו האדום וזה עוד לפני שרעננה השלימה את משחקה ויכולה לפתוח פער של 5 נק'. כמו כן, במחזור הבא תצא אשדוד למשחק חוץ קשה מאד מול מכבי נתניה.

אנשי הקבוצה הסתובבו עם פנים נפולות במשך דקות ארוכות ואמרו בסיום המשחק: "השחקנים מאוד רצו והיו נחושים להצליח ולנצח את המשחק.

הם ידעו מה המשמעות של ניצחון וזה בהחלט מאכזב להפסיד משחק כזה, בטח כשהיריבה מגיעה לשני מצבים אבל זה חלק מהכדורגל". 

עם תום המשחק, בצוות המקצועי ניתחו את ההפסד והודו: "אלו משחקים שגם אם אתה לא מנצח בהם, אתה צריך לדעת לשמור על תוצאה לפחות. לא עשינו את זה וחבל, אבל הראש קדימה לנתניה, זאת הדרך, זה מרתון".

על אף האכזבה הגדולה, תורג׳מן פירגן לשחקניו בסיום ואמר: "השחקנים מאוד רוצים ונחושים לעשות את הדברים טוב כדי שנצליח, וכשזה לא קורה כמו שאנחנו רוצים, יש אכזבה גדולה.

זה חלק מהכדורגל וחלק מהמשחק. ההרכב נבחר אחרי שבוע ארוך וקשה ע״י השחקנים. לא היו לנו יותר מדי אימונים כי שיחקנו בחמישי".

"השחקנים שפתחו הם אלו שהביאו את השיוויון", הוא הוסיף. "ברור שיש שחקנים טובים על הספסל, כמו בנצי מושל שעלה ועשה הבדל על המגרש, אבל המטרה העיקרית היא לא שחקן כזה או אחר, או הרכב כזה או אחר, אלא אשדוד שבאה ולוחצת ועובדת ובטח בבית שאני חושב שהבית שלנו צריך להפיק הרבה יותר נקודות. אני בטוח שבסופו של דבר הבית שלנו יהיה מבצר אמיתי".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו