אחוקים – חברים בדרכיםמי מאיתנו לא נתקע עם הרכב, באמצע היום, בלילה, כשרוצים לצאת לעבודה, או לחזור הביתה, ואז אנחנו נתונים לחסדי שירותי הגרירה ועוד בירוקרטיות מעצבנות (הגעה וחילוץ עם גרר לוקח עד 3 שעות). גם פה, תלוי בזמינות המתנדב באזורכם אבל בהודעת אס.אם.אס שתקבלו אחרי הזמנת השירות יינתן הזמן המדויק בו יגיע המתנדב וזה כבר הרבה יותר נוח ומרגיע מהזמנת גרר שיגיע "עד שלוש שעות" והחוסר ודאות בזמן ההמתנה יכול לשגע כשתקועים עם הרכב.

העמותה הצעירה, שהוקמה לפני שנתיים, מסייעת לאזרחים, ללא עלות, בתקלות קטנות שלא מצריכות בעלי מקצוע, כגון: סיוע הנעה לרכב (כבלים), סיוע החלפת פנצ’ר ומילוי אויר בצמיג, סיוע בפתיחת רכב נעול כשהמפתחות בפנים וכדומה.

מתנדבי אחוקים הם מכלל האוכלוסייה, יהודים וערבים, חילונים ודתיים. העמותה חוצה מגזרים ודתות ובאה להעניק סיוע לכל עובר/ת דרך שזקוק/ה לסיוע הקטנטן הזה על מנת להמשיך בחיים שלווים.

יש לציין כי מאז תחילת הפעילות של אחוקים טופלו ע”י המתנדבים כבר אלפי אירועים שונים בכל רחבי הארץ.

נפתלי קליין המייסד מסביר: "אני מטייל במהלך היום בכבישי ישראל ויוצא לי לעצור ולסייע לאנשים שנתקעים בדרך, זה הביא אותנו למחשבה לפתוח עמותה מסודרת שתוכל לסייע לאנשים. בכל יום מצטרפים מתנדבים חדשים שמעוניינים לעשות מעשה טוב על הדרך. העמותה מבוססת על תרומות בלבד".

אז בפעם הבאה שנתקעתם עם הרכב, זכרו את השם "עמותת אחוקים חברים בדרכים" ותהנו מסיוע חינמי של מתנדבים טובים באמצע הדרך.

צפו בסרטון:

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו