מ.ס אשדוד לא אוהבת לשחק באצטדיונה הביתי. הקבוצה של עמיר תורג'מן רשמה הערב (ב') הפסד נוסף, הפעם 2-1 ביתי לבני סכנין שהגיעה ללא מאמן קבוע.

אשדוד רשמה את הפסד השישי העונה בבית והשיגה עד כה 2 נק' בלבד העונה באצטדיון הי"א בעיר. מאזן עגום לכל הדעות.

אחרי תקופה יחסית טובה עם ניצחון בליגה ועוד אחד בגביע חשבו באשדוד שהם יצאו לדרך חדשה, אלא ששוב הוכח שלאשדוד יש קבוצה לא מספיק טובה ובעיקר לא יציבה. גם הרכש החדש איגור פליפנקה שכנראה יעזור לקבוצה ישב ביציע וראה את ההגנה של אשדוד ממשיכה לחלק מתנות ליריבות.

למזלה של אשדוד, עכו רשמה הפסד ביתי מול אשקלון שמותיר את עכו אחרונה. מצד שני, הניצחונות של סכנין באשדוד ושל אשקלון בעכו מרחיקים אותם מאשדוד בטבלה ונראה המאבק יהיה בין רעננה, עכו ואשדוד.

צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE

אשדוד עוברת 17 מחזורים, אחרי שינויים מאמנים וחרף העובדה שיש שיפרו מסוים בגישה, מבחינת אחוזי צבירת הנקודות אין שיפור מהותי. . 

המשחק באצטדיון הי”א לא התעלה לרמה גבוהה, ושתי הקבוצות הציגו משחק די נרפה, כשלא הגיעו ליותר מדי מצבים ליד השערים.

סכנין עלתה ליתרון מהיר, כבר בדקה הראשונה, כששלומי אזולאי כובש לזכות הקבוצה הצפונית. בני סכנין היו קרובים להכפיל את היתרון, אך יואב ג’ארפי עצר כדור שנבעט על ידי לוקאס גאושו. 

במחצית השנייה, הקבוצות המשיכו להציג משחק בקצב נמוך, אך אשדוד ניצלה את אחת ההזדמנויות הראשונות שלה כשהצליחה להשוות מרגלי מאוריסיו קורדיירו בדקה ה-61.

סכנין הציגה אופי, בניגוד למשחקים הקודמים שלה, והצליחה להחזיר לעצמה את היתרון משער של עטטא ג’אבר בדקה ה- 78.

צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE

באשדוד שוב ראינו משחק ללא מעוף ויצרתיות בהתקפה, ללא שום יוזמה בחלק הקדמי, קצת קינדה, קצת אלקה והרבה מאוריסיו, כל היתר פשוט לא הגיעו.

איפה הכישרון של דן ביטון? איפה הקישור שחוץ מקינדה פשוט לא תורם כלום, שלא לדבר על תמיכה מהמגנים והצטרפות מהחלק האחורי ומול סכנין שוב ראינו את ההגנה של אשדוד ממשיכה לחלק מתנות ולא משנה מי משחק במרכז ההגנה. אולי פליפנקה ישנה זאת?

למזלה של אשדוד יש לה בתקופה האחרונה את מאוריסיו שבלעדיו אשדוד לא מנצחת את ק"ש ולא עוברת כנראה את אשקלון בגביע. הערב מול סכנין הוא הבקיע את שערו החמיש העונה בליגה והשמיני בסך הכל העונה בכל המסגרות.

במחזור הבא, אשדוד יוצאת למשחק קשה מאד מול מכבי נתניה בחוץ.

דקה 1, סכנין עלתה ליתרון 0:1: חור גדול בעורף של אשדוד איפשר ללוקאס גאושו לקבל את הכדור ולהיכנס לתוך המסדרון שיצרה הגנת המארחים. הברזילאי מסר לפיראס מוגרבי, שחדר לרחבה, שיחרר בעיטה טובה אותה הדף יואב ג’רפי. אל הריבאונד הגיע שלומי אזולאי ומול שער חשוף נגח פנימה.

דקה 13: הזדמנות ראשונה לאשדוד. כדור חופשי הורם לרחבה, מאוריסיו קורדיירו ניסה מספרת מקרוב, אך מתן עמבר הצליח להדוף את הכדור לקרן

דקה 29: סכנין כמעט והגדילה את היתרון. כדור קרן הגיע לראשו של אברהם פאס. הבלם הספרדי נגח מצויין ממרחק של כ-11 מטר מהשער, אך ג’ראפי אסף את הכדור לידיו.

צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE

דקה 31: אשדוד כמעט והשוותה מרגלי מאוריסיו קורדיירו. החלוץ התגנב לרחבה עם הכדור, וניצל את יתרון המהירות שלו על אברהם פאס כדי לייצר לעצמו מצב טוב ממנו בעט בצורה חזקה. אך הכדור חלף בסמוך לקורה הימנית של מתן עמבר.

דקה 33: סכנין כמעט כבשה לאחר שלוקאס גאושו ניצל עוד חור בהגנת המארחים. החלוץ הברזילאי הגיע לרחבה לאחר שההגנה של אשדוד השאירה לו מרחב, אך ג’רפי השאיר את אשדוד במשחק עם הצלה מצויינת.

דקה 47: טום בן זקן העביר כדור רוחב מצוין מהאגף הימני, סארי פלאח דחף את הרגל כדי להרחיק, אך הכדור הורחק לכיוון שער סכנין, ולמזלו של הבלם, עבר מעל המשקוף של עמבר.

דקה 61, אשדוד הצליחה להשוות ל-1:1: אשדוד זכתה בכדור קרן. הכדור הורם אל הרחבה בסמוך לשערו של עמבר, הגנת סכנין לא הצליחה להרחיק, ומתוך הערבוביה צץ מאוריסיו קורדיירו שממרחק של כחמישה מטרים בעט בחצי מספרת פנימה

צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE

דקה 67: בעיטה חופשית לזכות בני סכנין ליד רחבת המארחים. כולם ציפו להרמה לתוך הרחבה, אך חאלד חאליילה מסר לעלי עותמאן שחיכה מחוץ לרחבה ושיחרר בעיטה חזקה שעפה ליד הקורה השמאלית של ג’ארפי.

דקה 78, בני סכנין עלתה ליתרון 1:2: עטאא ג’אבר הגיע ראשון לכדור חופשי שהגביה עותמאן. ג’אבר נגח ממטרים ספורים לשערו של ג’ארפי. זהו השער הראשון של הקשר מאז מרץ 2016.

מ.ס אשדוד: יואב ג’רפי, טום בן זקן (בנצי מושל, 77), קרלו ברוצ’יץ, ויקטור גנב, אביב סולומון, אוהד רבינוביץ’ (יובל יעקובוביץ’, 46), דן ביטון, גדי קינדה, מאוריסיו קורדיירו, דין דוד, בלסינג אלקה

בני סכנין: מתן עמבר, עלי עותמאן, אברהם פאס, סארי פלאח, שאמי איהב (וונדרסון סילבה, 80), חאלד חאליילה, עטאא ג’אבר, אוסמה חלאילה (ישראל זגורי, 88), פיראס מוגרבי, שלומי אזולאי, לוקאס גאושו (סגס תאמבי, 65).

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו